Jazzzz

okres Ústí nad Orlicí
student

• 8.5.2014  18:57
    You're Next (2011)

Velice jsem u filmu bavil. Atmosféra je hustá, zápletka velice překvapivá a celý film i jeho závěr mě velice mile překvapil. K pěti hvězdám nechybělo mnoho.

• 1.3.2014  11:18
    Total Recall (2012)

No páni to je snad poprvé co se mi remake líbil víc než originál. První díl na mne vždy působil dojmem kýčovité šílenosti a v ději jsem se ztrácel. Inovace tohoto filmu se mi líbila. Sice nejde o film, který by mě nějak nadchnul, ale rozhodně jsem se nenudil. Musím přiznat, že ke kladnějšímu hodnocení přispělo i obsazení Kate Beckinsale, kterou jakožto drsňačku mám opravdu rád. :)

• 1.3.2014  11:12
    The Battery (2012)

Takové velice zajímavé zdlouhavé nic. Ono asi nelze v postapokalyptickém světě plném zombií toho moc očekávat, ale já jsem toho rozhodně trochu víc očekával. Film se vleče od ničeho nikam až po ztrátu klíčků od auta. Jediné zajímavé na filmu je rádoby do očí bijící dvojice, která nemá skoro nic společného a jejich odlišný způsob srovnávání se se současnou situací. Jde spíše o psychologické drama zasazené do zombií světa. Tato kombinace mě nijak nenadchla. U filmu jsem se místy opravdu nudil.

• 1.3.2014  11:02

Velice příjemný film, který mne velkému fanouškovy celé série Rocky dal další možnost vidět Stalloneho boxovat. Příhodný název pro herecké obsazení Stallone, De Niro - oba herci hvězdy sportovních dramat o boxerech se potkávají v jednom filmu v jednom ringu.

• 1.3.2014  10:58

Prodloužení a inovace jedné z Burtonových prvotin? Proč ne, hned jak jsem se dozvěděl, že bude Frankenweenie film, moc jsem se těšil. Hlavou mi krapet vrtalo jak se podaří nafouknout kraťas o naprosto strohé dějové linii do smysluplného dlouhého filmu. Uvědomoval jsem si, že bude třeba děj krapet pozměnit... A pak to přišlo shlédl jsem film a jsem nadšen. Jde o film příjemně hororové atmosféry a hororové nadsázky. Moje očekávání byla naplněna a nezbývá mi než doufat, že Burton ještě nějaké filmy podobného tipu přidá.

• 1.3.2014  10:51

Není to je jedna z dalších pecek, kterými nás tento geniální režisér už obdařil, ale rozhodně z toho sálá jeho charakteristické kouzlo, které já mám prostě rád. Film jsem zatím viděl jen jednou na rozdíl od většiny Burtonových filmů a některé z nich jsem v plné kráse pochopil až po několikátém shlédnutí (viz Mars útočí, který se z hodnocení odpad vyškrábal až na 5 hvězd).

• 1.3.2014  10:39

První díl měl v sobě jistou snahu o vážnost. Drak působil impozantně a celý příběh ač pohádkový měl svoji hloubku. I rozpracovaný příběh a motivy postav byly mnohem propracovanější. Druhý díl je brak, který nemá s prvním dílem nic společného. Z žánru fantasy to sklouzlo k "nejbřečkovatějšímu pohodkovo rodinnému" žánru, který opravdu nemá čím nadchnout.

• 1.3.2014  10:34
    Carrie (2013)

Páni, nová Carrie, opravdu jsem se na ní těšil. Původní už jsem viděl tolikrát, že mi prsty obou rukou nestačí. O Chloë si myslím, že je nadějná půvabná herečka. Bohužel na tuhle roli se podle mého názoru příliš nehodila. V některých scénách přehrávala a ze zakřiknuté Cariie udělala opravdovou čarodějnici. Nedokážu popsat čím to je, ale ač stejné téma a skoro totožný rámec filmu bez výrazných změn, ale jisté kouzlo které dělalo ze staré Carrie pětihvězdičkový film se u remaku vytratilo. I přes lehkou kritiku, kterou jsem uvedl nemohu říci, že se mi film nelíbil. Naopak poskytl mi průměrnou zábavu s pár silnými i pár slabšími okamžiky.

• 1.3.2014  10:24

Jsem v celku potěšen. Film mi nabídl to co jsem čekal: nejistotu, podezřívání a kupodivu velice vymazlené speciální efekty, které mě velice potěšili. K legendárnosti filmu z roku 1982 stále kapka chybí, ale i tak velice zdařilé.

• 26.1.2014  17:41
    Insidious 2 (2013)

Překombinované. Dvojka maníků zůstala i přes smrt jejich patronky, které však nebrání smrt v tom aby nadále uplatňovala své vymítačské praktiky - to je i na mne trochu moc. Plus se přidá další pošuk s hracíma kostkama. Nevím proč, ale tyhle postavy mi připadají až komické. Rozhodně slabší než první díl, ale pozitivní je, že ve mě tento film probudil strach, a to konkrétně strach z následujícího dílu. Mám totiž obavu, že nebude lepší než díl druhý. U jedničky jsem se párkrát lekl a měla své kouzlo, dvojka už prakticky neobsahuje atmosféru a nemá žádné lekavé momenty. Není zde ani žádná scéna, která by se vryla pod kůži. Horor který zkouknete a druhý den sice víte o čem byl, ale nemáte potřebu ho vidět znovu.

• 7.6.2013  20:35

Správný psychofilm, který začíná šílenstvím a postupně vás vrací zpátky do reality, jediné co mi na filmu vadí, že tvůrci ho trošku nenatáhli, protože tahle podivaná se mi opravdu líbila. V bytě jsem se ztrácel a tápal, říkal jsem si: "Co se to sakra děje? Tohle snad není normální!" No prostě film si mě zjískal poměrně snadno. Ve chvíli kdy jsem byl uplně zmaten tím jak se film vyvijí jsem se podíval na časomíru a chybělo necelých 20 minut do konce což mě velice zamrzelo. I když jsem během té krátke doby dostal odpovědi na všechny své otázky, mohli tvůrci nechat děj ještě chvilku běžet. Scéna kdy příjde na konci na návštěvu ten muž a otevřou se dveře mě dostala uplně nejvíc, to uvědomění si toho o co celou dobu šlo... Mazec.

• 6.6.2013  16:41
    Le monstre (1903)

Upřímě nevím jak to mám hodnotit, je to více jak 100 let staré a na svoji dobu určitě úžasné. Ale jak to už u kratkometrážních filmů bývá chybí tomu jisté prvky, které já osobně potřebuji k tomu, abych to mohl považovat za film. Jde spíš o muzejní raritu, která ukazuje jaké byly začátky filmové tvorby.

• 6.6.2013  15:03
    Mary a Max (2009)

Přátelství, které započalo nevinné dítko ve věku osmi let, které vydrželo roky a roky. Ti dva se nikdy neviděli a přesto toho měli tolik společného. Animovaný film, který závažností témat, kterými se zabývá překoná mnoho srdce rvoucích dramat. Tento film mě naprosto uchvátil. Nejen tím, že skvělým způsobem otevírá vrátka do prožívání lidí s aspergerovým sydromem, ale dá se říci vším. Animace, která na první pohled není nijak přenádherná, je pro film perfektní. Ani nevím jak krátce a výstižně film popsat, myslím si, že jakékoliv popisy děje budou ve srovnání s tm co film nabízí absolutně bezobsažné. Adame Elliote - před vašám filmem smekám klobouk - jde dle mého názoru o mistrovské dílo a velice mě těší, že nejsem jeden z málo kdo film vidí stejně, podle hodnocení a komentářů, které zde vidím.

• 30.5.2013  00:07
    Partička (TV pořad) (2009)

S kvalitou hercu, které jsou do pořadů podobného tipu obsazování roste i kvalita pořadu. A já po několika shlédlých epizodách mohu říci, že slovenští herci mají před českým veliký náskok.

• 30.5.2013  00:01
    Suprhrdina (2008)

Někteří si stěžují, že film je podhodnocen, jiní šílí z toho, že je nadhodnocen. Výsledek podle mě ukazuje v tomto případě skutečnou hodnotu filmu. Jde o naprosto průměrnou parodii, která je místy pro někoho nevkusná (i pro mne). Já se však u filmu dokázal odreagovat a vypnout mozek. A to jsem přesně očekával. Kdyby byl v červených procentech zaplakal bych nad vkusem většiny diváků, ale takhle je vše v pořádku. Jde prostě o průměrně zábavné pokoukání, kdy některý vtip je lepší a některý horší. V porovnání s výbornými parodiemi typu Žhavé Výstřeli se takovýhle počin nikdy nebude moci měřit, ale já se za to, že byl natočen vůbec nezlobím, ale na druhou stranu ani nejásám, protože si myslím, že z tematiky superhrdinů šlo vyždímat mnohem více...

• 27.5.2013  11:25
    Angel Heart (1987)

Film má po celou dobu příjemně ponurou atmosféru, která směřuje k šokujícímu závěru, který se podle mne nedal absolutně očekávat. Ale upřímě jsem byl z celého filmu tak nějak zmaten. Je dost možné, že na podruhé bych ho dokázal ocenit lépe, ale problém je v tom, že nemám chuť se na ten film podívat znovu. Většina scén mi přišla dlouhá, nudná až bezobsažná. Film se pomalu vlekl a já se u něj vyloženě nudil. Robert de Niro ve své roli nezklamal narozdíl od filmu jako celku. Očekával jsem víc. Jak sem zmínil nevylučuji, že na podruhé to bude lepší zážitek.

• 26.5.2013  12:32
    Výměna (2008)

Velice krutý film o tom jak se můžou věci zvrtnout, když moc dostanou do rukou nesprávní lidé. Během filmu jsem zažíval opravdové pocity zoufalství spolu s Angelinou, které nelze vytknout vůbec nic. Zahrála svoji roli dokonale přesvědčivě a opravdu se pro ni výborně hodí. Z čeho jsem však byl zcela unešen je role Jasona Harnera. Svoji postavu rozpolceného psychopata zahrál tak přesvědčivě, že jsem mu to uvěřil i já. Film mě zaujal natolik, že hned po jeho shlédnutí jsem si začal o skutečné kauze hledat více informací a tím co jsem našel jsem byl opravdu zhnusen. Sečteno podrtženo, možná začínám být citlivka, ale nemám filmu co vytknout.

• 13.5.2013  15:03
    Lesní duch (2013)

Po příchodu z kina jsem se hnal k pc, že napíšu komentář plný chvály. Pak jsem si ale řekl, že si dám čas a nechám film rozležet. Myslím, že potenciál filmu byl ohromný, prostředí opuštěné chaty kdesi v lesích je určitě hororové až až. Když k tomu přidáte abstinenční příznaky holky, které pochází z rodiny, kde už máma byla psychicky narušená máte zaděláno na pěkný horor. Bohužel prolog, kterým vás film zahrne před začátkem filmu je natolik silný, že je vám po celou dobu filmu jasné, že o abstinenční příznaky asi pravděpodobně nepůjde. Atmosféra houstne poměrně rychle a nástup drsných scén na sebe nenechá dlouho čekat. Myslím, že fanoušek krváku zajásá. Bohužel mě přijde, že film trochu moc tlačí na pilu a oběti vydrží mnohdy opravdu hodně. Ale i to by svým způsobem fungovalo nebýt onoho zvráceného (a poměrně dlouhého finále), které se snaží vzbudit dojem, že jde o originální finále, ale bohužel film degraduje o celou hvězdičku dolu. Myslím tím samozřejmě celý závěr filmu od doby, kdy se v mladém bratříčkovi probudí MacGyver...

• 4.5.2013  00:03
    Černá smrt (2010)

Příjemně ponurá atmosféra, i snaha o jakou si gradaci, ale mě osobně to na velkolepý závěr přišlo příliš slabé. Toho nač jsem se do oné tajemné vesničky těšil bylo ve filmu zoufale málo.

• 2.5.2013  15:57

Velké očekávání a velké zklamání, tak by se dali asi charakterizovat moje pocity. Film nepřichází s ničím novým a dokonce mi příjde nějak bez děje a gradace. Konec už není nijak nepředvídatelný, dá se říci je spíše očekávatelný, otázka je kdy a kdo ho provede. Čtvrtý díl a stále vlastně nevíme o co jde, na pětku už se nebudu raději těšit tolik co na tento díl a třeba mě překvapí.

• 2.5.2013  14:46

Neviděl jsem sice všechny díly, ale od prvního co jsem viděl už uplynula řada roků. A musím uznat, že tohle je opravdu vyborné "doufám zakončení" celé serie. Byla by škoda přidat další podprůměrné díly.

• 2.5.2013  14:35
    Mama (2013)

Rozhodně jsem se u filmu nenudil, alespoň ne ze začátku. Začatek byl naopak velice atraktivní. Film pro mne začal být trošku nudný ve chvíli kdy se začala tajemství Mámy rozkrývat. Čím víc jsem z tajemné Mámy viděl tím méně jsem se bál, a závěrečné setkání s její tváří mě po množství hororů, které už jsem viděl přišlo jako komický návrat o pěkných pár let zpět co se speciálních efektů týče. Co se hororovosti týče, dvě dívky jsou ideální počet pro kompromis, ale já osobně si myslím, že do hororů kompromisy a happy endy nepatří. Postava psychologa by se podle mne dala s klidem vypustit.

• 30.3.2013  16:40
    Jmenuju se Earl (TV seriál) (2005)

Tento mnou poměrně dlouho opomíjený seriál se ukázal být naprostým klenotem. Asi to je tím, že člověk, který denodenně konzumuje humor ze seriálu Simpsonovi a Futurama si naivně myslí, že už ho nic nepřekvapí. Vždyť přeci všechno co se v životě může stát už bylo v Simpsnech... A ono ne... Při sledování tohoto seriálu si říkám, že toho v Simsnech nebylo ještě zatraceně hodně. "Hele Earle, jestli dokážu řídit tohle autíčko na dálkový ovládání po pokoji, tak klidně zvládnu i opravdové auto... Ale Rendy, to není autíčko, to je kočka. Pak bych asi neměl řídit." Jason Lee, jehož jméno sem si do teď spojoval pouze s Chipmanky a tudíž průměrnou rodinnou komedií byl pro tuto seriálovou roli stvořen, spolu s Ethanem Suple tvoří silnou komickou dvojici. Samozřejmě nesmím opomenout skvělou J. Pressly, která hraje prvotřídní mrchu. Velice smutné je, že pokud většina diváků měla podobný přístup k seriálu jako já (jeho objevení až po té co se ukončilo natáčení) pak si za to, že už další díly nebudou můžeme jakožto diváci sami. Snad někdy tvůrci postřehnou, že seriál se nakonec stal velmi populárním a nějaké další díly přidají.

• 27.3.2013  22:42

Tak davali v televizi Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů, tak jsem se na to podíval. A došlo mi jak krásný a kouzelný byl původní díl této celé serie... Ihned sem začal hrabat ve starych kazetách a musel jsem si ho hned jít pustit. Ta pohádkovost, klasika, no to je prostě něco. Rok vzniku 1977.... To je neuvěřitelné! Jak jsem se sděsil, když jsem zjistil, že jsem tento film mohl hodnotit jinak než 5ti hvězdami.

• 12.2.2013  22:06
    Halloween (2007)

Podobný případ jako Hanibal nebo Batman, lidi se mermomocí chtějí přiživit na již slavném fenomenu, jenomže nemají kam a tak se vrací do hrdinova dětství. Tím se ale vysmívají původním hororům. Ruší tím tajemno a strašidelno zahadnosti a z batmana je nahle ninja a z Michala Mayerse je nakonec zakomplexované dítě. Díky to jsem jako divák vidět nechtěl, ale povznesu li se nad to, že jde o umělé natahování serie točené převážně pro zisk, tak jsem se u tohoto filmu rozhodně nenudil a splnil většinu mých očekávání.

• 4.2.2013  16:34

Druhý díl je podle mne lepší než první. Naivita obětí odpadá tím, že jím není věnováno tolik prostoru. Film se soustředí na psychopata, který si to dozajista zaslouží. Laurence R. Harvey se nejspíš zařadí mezi moje nejoblíbenější psychopatické postavy. Jeho upocený, ukašlaný herecký výkon je odpudivě přesvědčivý. Černobílost jsem uvítal, protože v barvách bych tento film nejspíš neustál. Velice příjemně působí vytržení děje z reality tím, že nikdo umrtí v garážích neřeší. Celkově film působí trochu absurdně, ale mě byl způsob narkózy celkem sympatický. Co se týče brutality a tematiky tak tohle je asi nejzašší mez kam jsem schopný zajít a hodnotit to kladně. Neříkám tím, že jsem se bavil, mnoho scén mě opravdu odpuzuje a přiznám se při prvním shlédnutí jsem je i přeskakoval, zvádl jsem je až na podruhé, ale uznávám, že tohle je poctivě udělaný brutální horor s atmosférou i značnou mírou krve a brutality. Neodpustím si dodat, že způsob zapojení Ashlynn Yennie mi přišel geniální a opravdu jsem ji litoval.

• 3.2.2013  18:11
    Dinotopie (TV seriál) (2002)

Nechce se mi pošlapavat něco o čem vím, že to sledují naprosto jiní lidé než sem já... Ze stejného důvodu jsem nedal odpad Teletubbies... Je to koukatelné, vizualně zajmavé, děj je lehce zkonzumovatelný... Je to prostě rodinný seriál, u kterýho o nic nepříjdete když pár dílů vynecháte. Rozhodně nejsem fanouškem tohoto seriálu.

• 3.2.2013  12:22

Situace do kterých se oběti zvráceného lékaře dostávají jsou dosti zapeklité, a samotný konec filmu je pro mne snad nejstrašnějším koncem jaký jsem kdy viděl - prostřední článek to má opravdu nezávidění hodné. Role doktora je podle mne i velice dobře obsazená a zahraná (Dieter Laser - výborný výkon). Během filmu jsem tak nějak nevěděl co mám očekávat a kam až se film dovolí zajít, ale narozdíl od Srpského filmu tento film balancuje na hranici toho co ještě považuji za vhodný námět pro horor a co ne. Lidská stonožka mě dokázala místy dokonce i pobavit. Téma je dozajista svým způsobem extrémní stejně jako provedení. Pět nedávám jen proto, že film obsahuje mnoho prvků stupidních béčkových hororů (chování obětí hned z počátku) a také proto, že místo aby rozvedl utrpení obětí skrze atmosferičtější záběry a hudbu, rozhodl se sázet na krev, což je velká škoda.

• 2.2.2013  23:19
    Srbský film (2010)

Když jsem filmu Angst dával 5 * tak jsem si připadal trochu zvráceně. Nyní mě napadá mnoho argumentů, proč bylo Angst podle mne kvalitně znepokojujícím filmem. Přiznám se, chtěl jsem vidět něco netradičního a drsného, proto jsem tento film stahoval. Ale pokud existuje nějaka petice za stažení tohoto filmu z oběhu rád se na ni podepíšu. Tento film by neměl spatřit světlo světa, jeho tvůrce považuji za trestně postižitelné za šíření morálně odporného a tematicky a filmařsky ilegalního materialu. Absolutně žasnu, že se tomu tak nestalo a tento film se vůbec považuje za film. Všichni účastníci filmu a obvzláště rodinní příslušníci těch mladších hereckých rolý, tak z těch je mi zle. Nemyslel jsem si, že budu nad něčím tak zhnusen. Objektivně film přišel s mnoha super nápady a celková zápletka, odmyslím li si to co mě na filmu tak pohoršuje je velice zajmavá, ale pro argumenty které jsem uvedl výše nelze hodnotit jinak než odpadem. U tohoto filmu mě napadá jak by někdy lidem prospěla zdravá selská cenzura - kterou zdůvodním slovy - tohle není normální natáčet, natož promítat. Na stoprocent nejodpornější film který jsem kdy viděl. Film má vyvolávat emoce, a tento film je rozhodně vyvolává, vzpoměl jsem si na Lovce Jelenů, film který sem pro jeho zvracenost odmítal hodnotit. Nyní vím, že Lovec Jelenů je umělecký kousek.

• 2.2.2013  16:13

Očekával jsem tedy trochu víc. Respektice hodně víc. Myslel jsem, že mi bude prezentována komunita nezávislá na civilizaci, která se rozhodla žít ve stokách a tunelech. Bohužel jsem viděl pouze pár ubohých bezdomovců, kteří by na ulici nepřežili a tak se schovávají v tunelech. Ač nevycházejí při záběrech nikam na ulici, tak k večeři si na petflaškách smaží kvalitní kus masa, a bohužel ho musí jíst bez příloh,... Většina z těch bezdomovců je závislá na cracku a ten jim na stěnách metra neroste. Proto je zřejmé, že někde ty drogy musí brát, a někde musí brát peníze, kterými by ty drogy zaplatili. Takže i když nám vztah těchto bezdomovců k civilizaci není nijak prezentován, je zřejmé, že ven chodí, nebo jsou aspon s někym z venku v kontaktu. Až naivně jsem se zaradoval, když sem se dozvěděl, že jedna šlapka z tunelu je těhotná. Dítě, které by se v těchto podmínkách narodilo a vyrostlo by jistě vykazovalo mnoho zajímavých psychických odchylek, ale nejen že mi nebyla prezentována ona těhotná, ale dokument skončil bez jakýchkoliv informací. Dá se říci, že jde o dokument o obyčejných bezdomovcích, kterým šplouchá na maják a tak (anebo z toho že) žijí v tunelech. Tito lidi žijí ve svých drogových snech a každý den čekají na to až umřou. Ostudou celého lidstva je, že stále není naše civilizace na takové úrovni aby tyto jevy dokázala eliminovat. Ona psycholožka, která dokument provazí a komentuje si pouze na těchto sociálních případech udělala karieru, ale nijak onu situaci nepomohla řešit, dokonce jsem nabral dojem, že po delší době výzkum vzdala, protože na to neměla asi nervy nebo žaludek.