Chicago (2002)

Omlouvám se že hodnotím film, který jsem neviděl celý. Neměl jsem na to sílu... Opravdu nejde o moje gusto.. 2 hvězdikama uznávám, že film není vyloženě odpad a jedna moje dříve výborná kamarádka by mě asi zabila kdyby viděla že dávám tomuto muzikálu míň než 5 hvězdiček, ale snad se to nikdy nedoví... :-) Mě osobně film nudil a místy ve mě vzbuzoval odpor... Vydržel jsem si myslím poměrně dlouho, ale nikoli do konec - i kdyby byl sebelepší nedokázal by změnit můj dojem z filmu.

Zorro: Meč a růže (2007) (seriál) odpad!

No FUJ! Tohle není vtipné ani hezké ani romantické - je to odporné. Herec který hraje Zorra má zakrytou víc jak půlku obličeje a přesto je pořád krajně nesympatický. Místo muže s maskou zde je žena se železnou maskou a výlevy Esmeraldy mě opravdu dojmout nedokážou. Mnozí se podiví proč se na takové braky vůbec koukám, ale odpoveď je jednoduchá - po ránu se člověku nechce z postele a ovladač byl tak daleko... že já hlupák z té postele nevylezl a nepřepnul to... :-(

2001 maniaků (2005)

Průměrný horor typu - vyvražďovačka. Nejsem fanouškem těchto hororů, někdy mám raději když se lidé ztrácejí a člověk si může představovat co se asi tak obětem děje, než když vám je hodně krvavým způsobem vše ukázáno... No Ale musím uznat, že tento horor má mnoho světlých okamžiků, Rednekové (burani) z Jihu jsou celkem sympaticky představeni - jeví se opravdu buransky! :-) A to Yeeeeehaaaa! :-) Je prostě kouzelné... Jako nejsvětlejší okamžiky filmu bych považoval: hon na koťátko, Roberta Englunda, rovnátka slečny Peaches, ... Nedá se říct že decentní erotické scény by mě nějak potěšili a zpívající staroušci jsou už trochu moc, stejně jako mladík neustále nahánějící ovci... A co se týče konce - asi od půlky filmu mi bylo jasné jak to celé skončí a byl jsem odhodlán film trochu víc zkritizovat, ale naštěstí to tak neskončilo a tudíž jde o opravdu hororvý průměr, který neurazí, nenadchne, nenudí, ale místy i potěší... :-)

Gappa (1967)

Bohužel... Některé filmy staršího data mají v sobě cosi kouzelného... I tento film cosi kouzelného v sobě má, ale je tam toho opravdu stráááášně málo... Nejúžasnější scéna je jak Gappy likvidují město svým ohnivým dechem a obřím vzrůstem... Jinak opravdu film nabízí strašně málo... Jako velmi úsměvné příjdou scény létajících Gapp a nebo jejich vynoření.. Ale jinak opravdu fanouškem tohoto filmu být nemohu. Narozdíl od jiných historických kousků mě Gappa pobavila pramálo. Jde o pokus o opravdu katastroficko hororvý scifi film v době kdy efekty byli opravdu slabé a na můj vkus je pokusu o tyto zvláštní efekty ve filmu příliš. Celkem dojemný je konec, který ale film po tak slabém průběhu nemůže zachránit..

Pokoj 1408 (2007)

Celkem nudný začátek se Vám snaží představit hlavního hrdinu, bohužel většina věcí v úvodu shledávám jako zbytečně zdlouhavé a dá se říct i nudné a hlavně i zbytečné - většina věcí totiž nemá odkaz na pozdější dění ve filmu což je celkem škoda. Některé však odkaz na další dění mají... :-) Cusack asi nebude můj oblíbený herec - do filmu mi moc neseděl, ale herecký výkon je celkem přesvědčivý. Jakmile se však film dostane k osudnému pokoji číslo 1408 začne to být celkem zábava. Některé scény jsou až moc vyhrocené, jiné jsou opravdu příjemně strašidelné... Dokonce i pár šokových momentů se ve filmu objeví... No prostě tak trochu ode všeho... Velmi příjemný ničím extra vájmečný horor, který bohužel ztratil 1 hvězdu svým koncem, který mě přílíš nenadchnul.. Proto bych rád viděl (jak jsem někde zaslechl Alternativní konce, které DVD poskytuje, protože třeba by mě nějaký vyhovoval víc.. ) Co opravdu oceňuji je že jsem v jednu chvíili filmu uvěřil to co se mi snažil v sugerovat - bohužel nemohu uvést c abych nezkazil divákům požitek z filmu, ale myslím že pochopí pokud uvidí...

Glen, nebo Glenda (1953)

Pozoruhodné, dlouho jsem váhal zda jde opravdu o drama. Myslím, že šlo spíše o dokument, který je velmi dramatizovaný. Dokument, který ukazuje pohled na transvestity v dané době až pokus o znázornění prožívání trensvestitů... Ale nejde o jen tak ledajaký dokument - tento je obohacen o všechno možné co s ním zdaleka vůbec nesouvisí... Marně jsem přemýšlel nad důvodem těch záběrů na úžasného Belu, který tahá za nitky a svoji nezapomenutelnou mimikou dodává filmu potemělou atmosféru, která do něj ale naprosto nesedí... Záblesky, vojáci, no prostě v tom filmu je i to, co by od něj nemohl nikdo vůbec čekat... No prostě E. Wood je zřejmě opravdu zvrácený genius, který svým filmem dokážě jak královsky pobavit (což ale nebyl jeho záměr) tak neuvěřitelně šokovat... Bohužel oproti Plánu 9, který má strohou a jednoduchou dějovou linii a je opravdu úžasný spíše svými pravěkými filmařskými technikami je tento film opravdu místy až nelogický, ale občas předvede něco co je filmařsky naprosto úžasné (půlená scéna s Belou kdy pod ním běží jiný záběr, němé prožívání transvestity (to je naprosto úchvatné)... No každopádně Wood tento film trochu moc překombinoval - snažil se z něj udělat větší drama než tento příběh Glena a Gleny nabíze a proto srážím jednu hvězdu... Ale beze sebemenšího zaváhání toto naprosto šílené drama(dokument) mohu doporučit - při troše nadsázky při vnímání filmu si myslím úžasně užijete!

Život Briana (1979)

Teď asi urazím mnoho fanoušku Monty Pythonu, ale bohužel film neschledávám nijak výjmenčným. Ano je vtipný, ale vtipných komedií je kvanta, snad jsem povrchní, nebo omezený ale mě přišli některé pokusy o vtipnost až příliš trapné až kýčovité (dnešní parodie, které jsou za svoji vtipnost za každou cenu kritizovány, tak za tu je tento film chválen)... Možná se zdám být člověkem ortodoxně věřícím, ale nikoli jsem na svůj z naturalismu a atomismu praměnící ateismus a fatalismus celkem pyšný... Nejde o to, že bych se cítil nějak dotčen zesměšňením tematiky těch prasvatých textů ba naopak to je to co mě nutí dát alespoň tři hvězdičky. Možná bych měl zohlednit, že tento film je z roku 1979 a tudíž většina vtipů, které mě přišli ohrané byli nejspíš v tomto filmu použity poprvé, bohužel já tento film viděl až teď a opravdu z něj nejsem nijak nakřivo... Mě bohužel nezbývá než dodat, že pokud jak zde mnozí píší a jak z hodnocení pramení je toto jeden z nejlepších filmu MP, pak se obávám těch dalších a nevím zda je vůbec chci vidět..

Plán 9 (1959)

Tak v první řadě mě naprosto fascinoval film... Nelze nic povznést výš - ten film je prostě špičkový! Ano samozřejmě ne svoji myšlenkou ani hereckými výkony... Ale nečím co se prostě musí vidět (snad ta stupidita která se filmeme nese, nebo ten stupidní konec, nebo ty stupidní mimozemšťané? )... Možná na fílm dost nespravedlivě nahlížím tak kladně z toho důvodu že jsem ovlivněn výborným Burtnovým filmem o tomto režisérovi, ale já myslím že ne... Sice bych se bez Burtona k tomuto filmu nikdy nedostal, ale kdyby jo, byl bych z něj stejně nadšen. Bavil jsem se obravdu královsky... A v druhé řadě mě fascinují rozdílné názory lidí na tento film - odpad je střídán 5 hvězdami tolikrát, že člověk žasne... No a já to chápu - tento film nemůže nadchnout každého ale pouze opravdové filmové Fajnšmekry!!! :-)

Bláznivá dovolená (1983)

Hodně podařená komedie, která nepostrádá ani vtipy ráznější kalibru tipu - např. týrání zvířat, ke kterému došlo opravdu omylem!!! :-)

Jádro (2003)

Odpad by byl možná zasloužený, ale myslím že jsou horší filmy.. Ale i těch 10 procent co dávám je zatraceně málo na film, který určitě už nikdy nechci a nepotřebuji vidět - myslím že názor na něj nezměním. Ztráta času..