MasterChef (2012) (pořad)

Koukat se na to dá, ale sestříháno tragicky, ta blocka - WTF OMG??? Raději nocoment - kuchaři se celkem dají, ale na Gordona ani na Polraicha se mi zdají slabí, a to jsou tři. Co se vaření týče, je to amaterská soutěž, což jasně určuje limity kam to mohou někteří z účastníků dotáhnout, ale musím uznat některá jídla, na amatery úžasné... (podle vzhledu chutnat bohužel nelze).

Paranormal Activity 4 (2012)

Velké očekávání a velké zklamání, tak by se dali asi charakterizovat moje pocity. Film nepřichází s ničím novým a dokonce mi příjde nějak bez děje a gradace. Konec už není nijak nepředvídatelný, dá se říci je spíše očekávatelný, otázka je kdy a kdo ho provede. Čtvrtý díl a stále vlastně nevíme o co jde, na pětku už se nebudu raději těšit tolik co na tento díl a třeba mě překvapí.

Prci, prci, prcičky: Školní sraz (2012)

Neviděl jsem sice všechny díly, ale od prvního co jsem viděl už uplynula řada roků. A musím uznat, že tohle je opravdu vyborné "doufám zakončení" celé serie. Byla by škoda přidat další podprůměrné díly.

Temné stíny (2012)

Není to je jedna z dalších pecek, kterými nás tento geniální režisér už obdařil, ale rozhodně z toho sálá jeho charakteristické kouzlo, které já mám prostě rád. Film jsem zatím viděl jen jednou na rozdíl od většiny Burtonových filmů a některé z nich jsem v plné kráse pochopil až po několikátém shlédnutí (viz Mars útočí, který se z hodnocení odpad vyškrábal až na 5 hvězd).

The Battery (2012)

Takové velice zajímavé zdlouhavé nic. Ono asi nelze v postapokalyptickém světě plném zombií toho moc očekávat, ale já jsem toho rozhodně trochu víc očekával. Film se vleče od ničeho nikam až po ztrátu klíčků od auta. Jediné zajímavé na filmu je rádoby do očí bijící dvojice, která nemá skoro nic společného a jejich odlišný způsob srovnávání se se současnou situací. Jde spíše o psychologické drama zasazené do zombií světa. Tato kombinace mě nijak nenadchla. U filmu jsem se místy opravdu nudil.

Total Recall (2012)

No páni to je snad poprvé co se mi remake líbil víc než originál. První díl na mne vždy působil dojmem kýčovité šílenosti a v ději jsem se ztrácel. Inovace tohoto filmu se mi líbila. Sice nejde o film, který by mě nějak nadchnul, ale rozhodně jsem se nenudil. Musím přiznat, že ke kladnějšímu hodnocení přispělo i obsazení Kate Beckinsale, kterou jakožto drsňačku mám opravdu rád. :)

Underworld: Probuzení (2012)

K filmu mám více kritiky než chvály. Líbí se mi situace kde vlkodlaci na tom jsou lépe než upíři. Líbí se mi celkově to kam se děj posunul. Bohužel neustále točení se kolem ultra silných mutantů mi příjde zbytečné. Bohatě by postačila láska matky ke své dceři. Vlkodlak, který se změní o třista procent mi taky nepříjde jako nejlepší možná volba, ona imunita na stříbro by bohatě postačila. No ale pod 3 asi nikdy neklesnu, film je koukatelný a zábavný. Akce jsou poctivě udělané a Selene se vrací v plné síle aby udělala pořádek. Co se mi vůbec nelíbí je ono společenství upírů, které se octlo ve stokách a žije špinavý život ve skrýši. Přitom před tím než došlo k "čistce" byla organizace upíru celkem rozšířená a měla svůj vliv. Obávám se, že bylo v rukou upíru se čistce vyvarovat, a když už ne, pak bych od nich čekal trochu více hrdosti.

Alvin a Chipmunkové 3 (2011)

Dvojka byla z celé série rozhodně nejslabší a nejhorší. Trojka už je zase celkem funny. Ostrov se mi libí, zpívání již nehraje hlavní roli a je odsunuté na vedlejší kolej. Děj na ostrově je celkem zřejmý a jednoduchý, najít chipmunky a přes drobné komplikace opustit ostrov (to píšu jen pro ty hlupáky co děj neobjevili)... Dvojka mi přišla chvílemi až trapná, zatím co trojka už si zase drží onu úroveň pohodové rodinné komedie. Jestli si někdo troufá soudit, že se to ani dětem líbit nebude, pak se proberte!!! Zajděte si do nejbližšší školky a podívejte se kolik žáků má aktovku s Chipmunky, a já si myslím, že co se týče hodnot tohoto fimu, nebudu se bát ho dětem nikdy pustit, protože Alvin a celá ta skupinka opravdu působí dojmem dětí, které dělají chyby a hlouposti, ale jsou schopni se ponaučit, A Jason Lee, když by si odpustil to svoje stále řvaní: "AAALVINéééé" tak by možna vyniklo, že hraje opravdu výborně svoji roli rodiče.

Amanda (2011) (amatérský film)

Co se týče dějové linie, je to zajmavé, co se týče tajemné postavy, je tajemná a dobře vypadající. Co se týče zbytku filmu a to od střihů po herecké obsazení a herecké výkony vše je nasákle Amatéřinou. Hypík na mě ač by měl působit trochu světaznale, když už ho pokousala ta Muréna v Jugoslávii, působí jako naprostá guma.

Anneliese: The Exorcist Tapes (2011)

The Exorcist zůstává stále nejlepším filmem z této oblasti. Co se tady toho filmu týče, tak jako nápad se mi to líbí, dokonce se mi zdá film komponovaný mnohem zajímavěji než původní vymítač (kde jsem třeba nechápal důraz na roli vymítače). Bohužel samotné provedení selhalo. Herecké výkony jsou slabé, děj je nedějový. Některé scény jsou ale vyloženě SUPER a předčí dokonce i původního Vymítače, ale to jde pouze o minimální množství záběrů, jinak poměrně nuda. Z těch pár hodnocení co tu jsou je zřejmé, že někdo oné mystifikaci, že jde o realné záběry uvěřil. A já si říkám, byly nebo nebyly, to je jedno, podstata je, že ono vymítání ať už jde o vymítání a nebo mučení psychicky nemocného člověka, vždy to vypadá dosti extrémně a člověka to nenechá klidným. A jestli si myslíte, že se to niky nestalo, tak to se šeredně pletete, protože i dnes se může stát, že v těžce věřící rodině, která nerespektuje schopnosti psychiatrů, si raději pozvou domů nějakého podobně zfanatizovaného kněze. Ano na posedlost ďáblém nevěřím, nebo ano věřím, ale pouze Posedlost jakožto onemocnění psychické.