Risk (1992)

Nejenom humor, ale černý humor a kvalitní černý humor. Nevím proč nedávají takovéto filmy třeba od osmi večer místo Vyvolených nebo stupidních seriálů.

Strážci vesmíru (1997)

Jo tak na tomhle jsem byl v letním kině a celkem mě to bralo. Kde jen jsou ta léta?... Ale už za tu vzpomínku hvězdiček nad hlavou si tentšo film hvězdu zaslouží!

Battle of Mafeking (1900)

Pokud se na tento krátký filmeček podíváte víckrát, určitě vás pobaví zmatené pobíhání herců. Ale i přesto, že asi většina z nich nevěděla co má dělat, tak snímek má dokonce i jakýs závěr...

Giant Coal Dumper (1897)

To ty boxující iočky měli myšlenku pro film. Tohle je opravdu spíše dokumentík, ale ten způsob nakládání zaujmul i mě. Celkem vychytaná finta.

The Boxing Cats (Prof. Welton's) (1894)

I já jsem jako malý bral našeho kocoura Macka za přední tlapky a zvedal jsem mu je do bojového gardu proti jeho odvěkému příteli, psovi. Nechápu, přoč se boxují dvě kočky, když je to stejný živočišný druh, ale každopádně, když jsem se na ten krátký filmeček koukal, tak sem se opravdu usmíval.

Některé scény jsou každopádně nezapomenutelné. Telefonaty prezidentů to samé. Jediné co mi trochu vadilo byl útok cílený na rudou stranu, ale to u filmu podstatné nebylo. Všichni tady píšou, že film lze zcela absorbovat jen tehdy, když máte znalosti o studené válce, já se moc v blízké historii nevyznám, a proto možná dávám filmu jen čtyři hvězdy, ale určitě nijak nezchazuji jeho kvality. Přemýšlel jsem kdo se může honosit takovým zvláštním jménem jako je doktor Divnoláska, nakonec vypadal jinak než jsem si ho představoval, ale určitě mě mile překvapil. A ještě si neodpustím vytáhnout herecký výkon Georga C. Scotta, ten je v tomto filmu naprosto perfektní!!!

Harry Potter a Kámen mudrců (2001)

Film je věrnou kopií knihy. Na nic si nehrající film, který se prostě co nejvěrněji snažil napodobit vidinu J.K. Rowlingové. Ta byla k zhodnocení filmu přizvána a proto nelze diskutovat o tom, že by se to s jejími názory nějak radikálně lišilo. Harry Potter 1 je prostě kniha přenesená na plátno. Nemůžeme se bavit o kameře a střihu a o tom, že režisér nedal filmu dost filmových kvalit. Promiňte, ale to já očekávám od dramat, ale od pohádky, která má stoprocentní předlohu se nic takového čekat nedá. Když třetí díl uchopili tvůrci trochu více filmověji tak tím to všechno zkazili! Na nějaké poetické záběry ve filmu tohoto druhu prostě není místo, stejně jako v knize J.K. nepopisovala precizně okolí a pocity. Film nám nabídl přesně to co je v knize, nic víc nic míň. A k čemu vtahující úvod. K čemu představovat nějak kolosálně celý svět Harryho Pottera, když každý kdo tento film bude pozorovat bude vědět co ho čeká. Začátek filmu není hvězdný, stejně jako v knize? Nelze hledat ve filmu, který je zfilmováním knihy něco co v knize nebylo. A k tomu přidávání dalších a dalších dílu - jen bych chtěl říct, že J.K. Rowlingová měla celého Harryho vymyšleného než ho začala psát. Jedinou chybu jakou udělala byla ta, že nenapsala vše a pak vše nevydala. Takhle je ovlivňována lidmi a penězmi a další díly nemůžou přinést zlepšení. Snad pak bude prostor pro režiserovu tvořivost, aby ze špatné knihy udělal výborný film..

Hra (1997)

Konec každopádně překvapil. O tom nelze diskutovat. U mě to bylo překvapení trochu nemilé. Tyhle filmy, kdy je na někoho upletena celá síť intrik jsou vždy velmi zajmavé, ale zároveň vždy obsahují mnoho chyb nebo věcí, které by při zdravé logice nemohli fungovat. Kvalitu těchto filmů potom určuje počet těchto logických chybiček. Ve Hře se těch chyb nasbíralo celkem dost, ale pořád je to film víc než dobrý.

Kdo je kdo - Daniel Landa (1995) (TV film)

Landa je Bůh, který se vyhrabal z hnoje a postavil se zpátky na nohy. Bohužel když se v životě z jedné cesty sejde, lehce se pak sejde i z té další cesty. Ten kdo mění své názory bojuje během svého života až moc marných bojů. Landa je jeden z lidí, kteří to se svojí nápravou přehnali. Přirovnání: Futurama díl, kdy se Bender po té co bral drogy dal na víru.

Saw 2 (2005)

No, ehm, no... Já vím, že vytýkat hororům jejich hrůzostrašnost, je blbost, ale já si prostě nemůžu pomoct. Mám rád horory mrazivé, kdy při dobrých nájezdech kamery na tajuplná ponurá místa běhá mráz po zádech. Tento film, ale žádnou hororovskou poetiku nenabízí. Je to prostě masakr. Krve není tolik jako v Umučení Krista, ale i tak jí je dost a dost. Já nevím možná to je mojí povahou, ale ty záběry a ty úkoly, které musí lidi plnit pod "ne"nátlakem vraha Skládačkáře jsou až moc. Jednička jo ta byla dobrá. Vlastně po shlédnutí dvojky jsem dospěl k závěru, že jednička povýší na pět hvězd. Dvojka samozřejmě postráda originální myšlenku a najít si záminky proč šoupnout pár hříšníků do klece není v dnešním světě zas tak těžké. A tak aby dvojka aspoň udržela krok tak přidává na obětích a zvětšuje prostor. Ten dům je dobrý, ale mnohdy zůstává až rozum stát nad tím, kde se pořád berou další a další dveře. Po chvíli se v domě začnete ztrácet. Lidi s dobrou orientací možná ocení spletité chodbičky. Já jsem se fakt motal. Ještě bych vytknul myšlenku všeho ze záznamu, která mi je až moc podezřele povědomá. Lidi se mění, názory se mění - nechutnost netvoří horor, ale atmosféra - tvrdil jsem to i dřív, alep řesto jsem tento horor nadhodnotil... Nyní jdu s hodnocením dolů - 50 procent..