Thelma a Louise (1991)

Zdější vysoké hodnocení nechápu. Ze začátku mně přišlo, že se film bude zabývat bezbranností dívek v některých situacích. Jenže film se neustále měnil, za každou cenu musela být akce. V jednom okamžiku jsou hlavní hrdinky pronásledovány policií, po jedné odbočce uprostřed pouště jim ujedou. Poslední cca. čtvrtina je úplným zvratem, neboť chování hrdinek jakoby oslavuje zločin. Pro mě o hvězdičku lepší jako Bonnie a Clyde.

The True Story of WrestleMania (2011)

Dokument o tom, jak se dělá ta pravá podívaná. Vince McMahon vyprávý co vše udělal, aby přitáhl diváky k wrestlingu a ani při vážném rozhovoru se nezdá, že by mluvil čistou pravdu - jednoduše vše, co člověk vidí je předem připravená podívaná. Mrzelo mě jen, že jsem celou historii wrestlingu již neznal, neboť části, které jsem "zažil" jsem si vychutnával dvojnásob.

Kladivo na čarodějnice (1969)

Náboženství, kterému se dostalo do rukou velké moci vždy páchalo velké zlo. Dvojnásob to platí o křesťanství. Na druhou stranu je třeba být ostražitý a ověřovat fakta. Ve filmu jsou náznaky i pro naprostého laika, že je zde něco v nepořádku. Zvláště po Husově trilogii tedy soudruhovi Vávrovi nemohu věřit, vše co divákovi předkládá.

Malá Dorritka (2008) (seriál)

Přestože se jedná o další zfilmovaný román Ch. Dickense, tentokrát je pojat jako seriál a vše zde má dostatek prostoru, aby mohlo dokonale vyniknout. Knihu jsem nečetl (zatím :), ale i přesto v tomto seriálu vidím typické velmi propracované a podstatně odlišné charaktery, které jsou k danému autorovi neodmyslitelné. Na celý seriál mohu jen pět chválu, neboť od kulis přes hudbu až po výběr herců je vše vynikající.

Sám doma 2: Ztracen v New Yorku (1992)

Mírně slabší jako první díl, přesto je sleduji vždy spolu. Nebýt zde povinné vložky, která má dětem vštípit některé hodnoty (záběry s otrhanou paní krmící holuby) nebylo by co vytknout. Jednoduše přeměna z mokrých banditů na dlouhoprsté se moc povedla!

Sám doma (1990)

Pro mě jeden ze symbolů Vánoc. Sám doma je jedna z komedií, při kterých mohu zapomenout na každodenní starosti a smát se od začátku až do konce. Bez Harryho a Marva už by to pro mě snad ani Vánoce nebyly...

A Tale of Two Cities (1935)

Velmi zdařilá filmová adaptace slavé knižní předlohy od Ch. Dickense. Celý film se zabývá pouze hlavní dějovou linií, které se tak dostává potřebný prostor. Vzhledem k datu vzniku je celé zpracování velice povedené a zejména dobití Bastily si zaslouží velkou pochvalu.

Přátelé (1994) (seriál)

Pokud se chci jen bavit, přátele jsou dobrou volbou - hodnocení 70%. Pokud v nich však budu hledat něco více, narazím - hodnocení 40%. Problémem přátel je celková nepromyšlenost, někdy jsou vtipy natolik hloupé, že vznikají až přespříliš trapné situace. Kromě toho se zde objevuje spousta hvězd, aby zvedli velmi "lacinou" reputaci. Na některé věci jako třeba těhotenství se mezi dvěma díly jednoduše zapomene a to až do chvíle, kdy se jednoduše hodí, aby dítě existovalo. Dvou denní telefonní hovor nebo herec Joey, který má zničeho nic ve čtvrté sérii strach z vystupování pak ani nemá cenu rozebírat. Nehledě na 3/4 dílu plného různých záběrů z předešlých dílů, aby "dobarvily" atmosféru. Zvrat nastane úplně na konci čtvrtého ročníku, kdy celý seriál přestává stavět na velmi násilně provedeném vztahu R+R a začne se zabývat velmi vyzrálejšímu vztahu, kterému navíc předchází série jemného napětí. O 2 série dále jsme zase tam, kde jsme byly původně...

Nadějné vyhlídky (1946)

Škoda příliš velkého zjednodušení oproti knize a zbytečně změněného konce. Velká rozmanitost postav se scvrkla a změna Pipa z chlapce na 38 letého Johna Millse, který hrál dvacetiletého příšerně bije do očí. Nejlepší herecký výkon podle mě podala Jean Simmons v roli mladé Estelly, které nemohu nic vytknout. Další věrně zpracovanou postavou je právník Jaggers, který se projevuje svými velmi charakteristickými osobitými rysy z původní předlohy.

Dokonalý trik (2006)

Po vizuální stránce není co vytknout. Bohužel, během prvních 21 minut jsem odhalil tajemství Dokonalého triku a celý film tím pro mě ztratil své kouzlo. Vzhledem k tomu, že první podívání mě ničím nepřekvapilo, další projekce filmu nedává smysl. Hodnotím 71% a jestli jej uvidím někdy znovu, pravděpodobně se posune směrem dolů. EDIT: Po La Migliore offerta nemohu nechat na ****.