Kokuhaku (2010)

Kokuhaku stejně jako mnoho dalších japonských a asijských filmů obecně poukazuje na jeden ze současných problémů společnosti – v tomto případě nedotknutelnost mladých delikventů. Oproti mnoho dalším filmům, například z tvorby Akira Kurosawa je zde příliš tlačeno na pilu, až celý film vyznívá příliš neskutečně. Z tohoto důvodu tento film nemohu doporučit ke sledování, neboť s dnešním výběrem, který je k dispozici není třeba ztrácet čas s podobně průměrnými kousky.

Letiště (1970)

V době vzniku, Letiště bylo pravděpodobně velmi nadčasové, dotýkající se aktuálních témat, značící posun celé společnosti „dopředu“ a možná i trochu kontroverzní. Téměř po padesáti letech jsem si na jednu stranu stranu užíval dobré výkony herců a navzdory neobvykle velké sněhové nadílce a šílenci v letadly i klidu. Na druhé straně dnes už film působí staře nejen způsobem natočení, nýbrž i probíranými tématy. V dnešní době lze film stále ještě shlédnout, nicméně už nepůsobí nadčasově, jak by na mě působil v době vzniku.

Nebožtíci přejí lásce (1972)

Při prvním shlédnutí působí ze začátku nudně, zbytečně, prázdně, …, ale v pozdějších fázích, kdy je divák dostatečně uveden do děje se stává zábavnou romantickou komedií, ze které jsem si odnesl, že na „Permesso?“ dívky odpovídají „Avanti!“. :) Při druhém shlédnutí kdy je jasné, kudy se příběh bude ubírat jsem si neskutečně užíval humorné chvíle, protkané romantickými momenty. Bezesporu se jedná o výjimečný klenot, který musí pro správný zážitek během prvního podívání dozrát, aby při druhém naplno předvedl, co v sobě skrývá.

Zázraky vesmíru (2011) (seriál)

Vnitřně cítím, že se musím přidat k ostatním negativně hodnotícím, ale po mnoha dokumentech, které jsem viděl mě tento sedlák příliš se tlačící do záběrů a říkající nepodstatné věci nenadchne.

Bídníci (1958)

Hlavně ze začátku je příběh bídníků vyprávěn příliš násilně. Upozorňovat na problémy ve společnosti podobným způsobem snižuje věrohodnost. První polovina mně pravděpodobně kvůli přílišnému přehánění nepřišla jako příběh, který by se mohl stát. Knižní předlohu jsem nečetl, takže zkratkovité vyprávění, s mnoha rychlými převraty bez postupného vývoje postav a děje považuji za neúplné. Kdybych film ukončil sledovat v první polovině, možná bych hvězdičku z výsledného hodnocení ubral.

Fargo - Season 3 (2017) (série)

Třetí série Fargo má velmi silný začátek, který začíná jako thriller a ve druhé části série se pomalu mění v mysteriózní thriller. Tato změna nemusí každému sedět, já považuji první část za lepší, přesto opět noví nepříliš známí herci hrají výborně, děj má spád, je nepředvídatelný a často je velice zábavný až vtipný. Při hodnocení neváhám dát plný počet, i když první série byla lepší (a druhá série zase slabší).

I dva jsou rodina (2016) odpad!

Vykradený Hombre de Piedra, film je naprosto bez nápadu, jen se tu vyskytuje Omar Sry, tak má lepší hodnocení. Kdo viděl originál, tak zde ztrácí čas. Kdo neviděl, měl by u něj začít...

Mnoho povyku pro nic (1993)

Vynikající film kazí extrémní přehrávání mnoha postav.

Toni Erdmann (2016)

Kdybych napsal, co jsem viděl, tak by mně nikdo neuvěřil. Toni Erdmann se těžko hodnotí, přes slabší chvíle a velkou délku musím dát alespoň 4 hvězdičky. Určitě každému doporučím ke shlédnutí, ale k naprosté dokonalosti mu dost chybí. Někdy jsi nahoře, jindy zase dole. To je zde skvěle vidět, neboť film zobrazuje život takový jaký je a postava Toniho svým občas skvělým černým humorem vytváří naprosto odlehčené absurdní situace i když jsou v základu dost smutné. Na tento druh filmu musí být nálada, jinak je lepší sledování trochu odložit.

Odhalené Skotsko (2009) (seriál)

Odhalené Skotsko je „povinností“ pro každého cestovatele. Úchvatné záběry ze vzduchu ukáží, co běžný turista může jen tušit. První tři díly jsou naprosto parádní a plné úchvatných záběrů. Jednu hvězdičku srážím za čtvrtý díl, který je jen recyklátem s pár zimními záběry navíc.