Válka Roseových (1989) odpad!

Film z amerického prostředí (např. pro Čechy ne až zase tak obvyklá žena v domácnosti). Po letech se mírně skřípající manželství začne rozpadat kvůli vzájemným zlomyslnostem čím dál většího rázu. Jen minimum jich bylo skutečně vtipných, a proto jsem netušil jestli mám tento film brát vážně nebo ne. Bez ohledu na předchozí otázku by se daným způsobem trvale chovali jen zaostalí jedinci, kteří si nejsou schopni uvědomit důsledky svých činů. Že žádný vztah na jakékoliv úrovni není vždy jen harmonický je přirozené, ale co bylo předvedeno ve Válce Roseových únosnou mez několikrát překročilo. Naskýtá se jen otázka: Není to jen typický obraz pro plebs?

Začalo to v Los Alamos (1995)

Zbytečně akční, zamlčující informace, jednostranně zaměřené, plné zdlouhavých záběrů ..... a vyhýbající se otázkám, které musejí napadnout snad každého.

Manželství po italsku (1964)

Manželství po italsku dnes nemá co nabídnout. Po 30 minutách jsem se raději přestal dívat. Film mě nijak zvláště nevadil, bohužel byl nudný a nezajímavý.

Zkus mě rozesmát (2011)

Romantická komedie jako každá jiná. První polovina je výrazně slabší, neboť je naprosto nesmyslná a plná reklamy snad na podporu americké ekonomiky. Ve druhé už jsem si zvykl na nízký standard a nepřišla mě tak ubíjející jako první. Krize v tomto žánru je vidět na zbytečném zamotávání, jak film dopadne je však jasné hodně brzy. Závěr mě přišel smutný, i když se všichni naprosto kýčovitě tvářili, že jsou šťastní.

Rašómon (1950)

Pokud je člověk zatlačen do kouta, koná podle svých zájmů. O ničem jiném Rašomon není. Délka je přiměřená obsahu. Pokud si někdo přečte stručný obsah filmu, nic už jej nepřekvapí. Naštěstí není ani po 60 letech poznat rok vzniku a dnes se zdá být dané téma aktuální stejně jako před lety. Moje hodnocení je 85%.

Blbec k večeři (1998)

To, že méně je někdy více platí v Blbci k večeři dvojnásob. I přes minimální počet herců a míst, kde se natáčelo se jedná o parádní komediální jízdu. Nezapomenutelný zážitek zvláště s ruským dabingem...

Vyměřený čas (2011)

Vyměřený čas je běžné akční sci-fi na jedno podívání. Vzhledem k délce film rychle ubíhá, bohužel celkové zpracování sráží naprostá neschopnost tvůrců provádět základní matematické operace jako je sčítání, odčítání a další chyby, které se často objevují při natáčení filmů. Na druhou stranu, pokud člověk hledá nenáročný film, u kterého není nutno vůbec přemýšlet (v tomto případě je to na škodu), zde uhodil hřebík na hlavičku.

Velký flám (1966)

Od Velkého flámu jsem očekával více, než jsem dostal. Celý film poměrně rychle utíkal, bohužel vtipných scén bylo málo. Film mohl být kratší. Se sedmou rotou nebo četníky je barbarství ho srovnávat, zmíňené filmy jsou o třídu výše.

Welkeom tu Dongmakgol (2005)

Nejhezčí válečný film, který jsem dosud viděl. Skvělý mix několika různých žánrů rychle utíká i přes svou délku. Film ukazuje, že přátele si člověk může udělat z kohokoliv i na těch nejméně očekávaných místech mezi těmi nejméně očekávanými lidmi. Zvláště mile překvapí, když se ukáže skutečně vyrovnaný jedinec, který ví, co je třeba udělat.