Welkeom tu Dongmakgol (2005)

Nejhezčí válečný film, který jsem dosud viděl. Skvělý mix několika různých žánrů rychle utíká i přes svou délku. Film ukazuje, že přátele si člověk může udělat z kohokoliv i na těch nejméně očekávaných místech mezi těmi nejméně očekávanými lidmi. Zvláště mile překvapí, když se ukáže skutečně vyrovnaný jedinec, který ví, co je třeba udělat.

Dying in Abundance (2009) odpad!

Ekofeministka odpoví každou otázku aneb jak to dopadá, když se chceme zbavit odpovědnosti za své rozhodování.

Křížové výpravy (2005) (TV film)

Dokument snažící se na první pohled o nestranný popis dávné historie je ve skutečnosti popis dvou odlišných kultur páchající neuvěřitelné krutosti na svých protivnících a vyjadřujících se velmi hanlivě o svém protivníkovy. Zcela zbytečně se zde autoři snažily najít záminku, aby mohli zmínit Ameriku. Hluchá místa zaplňují záběry ze současnoti, kdy se můžeme například kochat, jak jezdí automobily po silnici na okraji nějakého údolí.

Underworld: Probuzení (2012)

Kate Beckinsale opět běhá v latexovém oblečku. Čekal snad někdo něco jiného? Asi ne. Budoucí generace fanoušků Underworldu může jásat, neboť si vychovává následovnici, kerá se bude moci prohánět v latexovém oblečku v několika následujících dílech...

The Mystery of Edwin Drood (2012) (seriál)

Vynikající atmosféru spolu s vhodně vybranými herci a hudebním doprovedem kazí naprostá absence napětí v prvním díle. Napětí začíná být patrné až ve druhém (posledním) díle, bohužel rozuzlení je velmi slabé a úplný závěr se snaží být až zbytečně dobrý.

Dinosaurové (1991) (seriál)

Vesnický balík Earl v akci... Celý seriál si drží po celou dobu dobrou úroveň. Některé díly jsou velmi originální, jiné jsou kopie úspěšných filmů a seriálů umístěných do pravěku a zbylé díly jsou většinou vynikající parodie. Vzhledem k nově vycházejícím seriálům pro mě byly Dinosaurové příjemným zpestřením.

Johnny English se vrací (2011)

Rowan Atkinson opět dokazuje, že ještě nepatří do starého železa. Johhny English jako postarší agent MI7 řeší všechny problémy s elegancí a s nově nabytými zkušenostmi z kláštera. Jen škoda, že druhý díl nijak nenavazuje na svého předchůdce. Kdyby tak vypadal každý agent 007, tak mám nového hrdinu! :)

Terminátor 3: Vzpoura strojů (2003)

Skvělý mix akce a zábavy, škoda jen překladu, který byl dobrý pouze v kině. Kdo rozumí originálu nebo viděl tohoto Terminátora v kině "musel" být unešen. Bohužel překlad co bežel v TV nebo na nosičích DVD je k pláči a celé dílo jen kazí.

Amores perros - Láska je kurva (2000)

Drama jak má být, ani bych neodhadoval, že se jedná o první filmy od Alejandra Gonzáleze Iñárrita. Film sleduje několik více či méně navzájem propletených příběhů, z nichž každý má času kolik potřebuje, takže ani 154 minut není příliš moc.

Absolvent (1967)

Hudba fajn, bohužel na známé tváře si nepotrpím a příběh je příliš prostoduchý. Zajímavý nápad, který se dal natočit výrazně lépe - filmu by slušela delší stopáž. Zatímco některé části by si zasloužily více rozvést, některé byly naprosto zbytečné. Celkové hodnocení 50%.