Němý svědek (1995)

Přiměřené množství násilí, nahoty a pekelně černého humoru mně způsobilo velice příjemné překvapení. Přesto, že je Němý svědek představitel "Béčkového thrilleru", podobné filmy svým zpracováním převyšuje. Mezinárodní spolupráce zajistila film bez předsudků vůči jednotlivým národům, a tak se nejedná o film podobný tomu, co můžeme vidět běžně v televizy. Moje hodnocení je 60 až 70%.

Štamgast (1987)

Štamgast aneb věčný opilec se protlouká životem. Při sledování "Štamgasta" jsem se bavil stejně, jako bych byl střízlivý mezi skupinou na mol opilých jedinců. Mickey Rourke v hlavní roli předvedl vynikající výkon, bohužel nejlepší část je až poslední třetina, kdy už jsem byl hodně znuděný.

Útěk ze Sibiře (2010)

Podle mého názoru se jedná o typicky americký film, který by neměl opouštět svou rodnou vlast. Na smrt vyčerpaní uprchlíci si vždy najdou čas a energii, aby vykopali hroby pro mrtvé a důstojně se s nimi rozloučili, každý bezvýznamný člověk uprostřed Asie mluví plynule anglicky a stejně tak směska národností uprostřed gulagu. Množství akce je redukováno na minimum, což pro více jak dvě hodiny dlouhý film v tomto případě znamená místy nudu.

Černá labuť (2010)

Dobrý, i když docela častý námět doplněný kvalitním zpracováním a hudbou dotvářející atmosféru. Největším nedostatkem Černé labuťe je vlastní děj, zpočátku je místy nudný a většinu filmu se něco děje, aniž by divák věděl, proč se tak děje. Ve filmu nenastane žádný zvrat, který by diváka zvednul ze židle a když zjistí co a proč se to děje, není už žádných pochyb, o tom, že se zde příliš přehání, aby se tomu dalo věřit. Dívat se na film od Darrena Aronofskyho, tak Wrestler u mě bude mít vždy přednost.

Ostrov (2005) odpad!

Originální téma, které mohlo zaručit velmi dobrý film. Bohužel filmový štáb po celou dobu práce na Ostrovu nepoužil snad ani jednou hlavu. Ve filmu je několik scén naprosto postrádajících jakýkoliv prvek promyšlenosti. Kvalita filmu postupně klesá hlouběji a hlouběji, až se divák stane svědkem okamžiku, který by hlavním hrdinům mohl závidět i Agent 007. (Pozor! - spoiler) Pokud vás Ježíš miluje, přežijete i pád téměř ze střechy mrakodrapu...

Volný pád (1993)

Pohodová akční komedie, jejíž děj směřuje k takovému konci, aby se jednalo i o drama. Velmi dobře zvolené dialogy jsou nejen vtipné, ale zvedají i vážnost vedlejších postav.

Avatar (2009)

Naprosto neuvěřitelné audio-vizuální podání v kombinaci s naprosto primitivním příběhem. Pro mě utrpení sledovat. Děj nepřinesl žádné překvapení a žádnou akci - divák vždy věděl, co bude následovat, nebylo třeba být napjatý. Film mohl být výrazně kratší, druhá polovina filmu by vůbec nechyběla a Avatar by mohl dostat ***.

Snídaně u Tiffanyho (1961)

Nebýt scény v klenotnictví, tak Snídani u Tiffanyho vyzdvihuje jen bezejmenný kocour a poklidná hudba dotvářející atmosféru. Příběh o muži obdivované dívce, která neví co chce a nedá pokoj, dokud to nedostane. V žádném případě se nejedná o romantický film, v lásce zklamaný Cod působí, jako by nevěděl, co dělá a závěrečná scéna v dešti působí dětinsky, neboť se nejedná o žádné nečekané překvapení a následuje po "mávnutí kouzelným proutkem", které napravuje zkažený charakter.

Lovec policajtů (2001)

Co zmůžou dva chlapi proti bandě zkorumpovaných policistů? Nic moc. Co zmůže banda zkorumpovaných policistů proti dvoum chlapům, z nichž jeden je Steven Segal? Nic moc, ale bude je to hodně bolet...

Bílá stuha (2009)

Drama ve své nejčistší podobě. Zápletka filmu není důležitá, jelikož jejím vyřešením se pro diváka nic nezmění. Divák se tak může zaměřit na sledování prostých životů obyvatel jedné vesnice v době před první světovou válkou, vychutnávat jednotlivé dialogy a sledovat jak akce jednoho vyvolá reakci druhého, aniž by vůbec o sobě věděli navzájem.