Big (2012) (seriál)

Než jsem se ponořil dostatečně hluboko do děje, tak se mně několik scén zdálo hodně "ztřeštěných", ale v pozdějších fázích jsem si už jen vychutnával velmi silný příběh. Kromě toho je příběh hodně propletený, někomu by se mohl zdát až překombinovaný, zejména k úplnému konci. Velmi pozitivně musím, hodnotit vynikající hudební doprovod, který vhodně dotvářel atmosféru.

Sicko (2007) odpad!

Sicko... nejprve zaujmeme stanovisko a pak ohneme důkazy, aby podpořily naše tvrzení. Pro jistotu ještě trochu zahrajeme na city a hlavně budeme hlásit, že odpovědnost za naše činy mají ostatní. Je mně na zvracení z toho kolik lidí tomu věří, hodnotí to vysoko a hlavně kolik lidí nezačíná u sebe, ale u ostatních...

Já, Claudius (1976) (seriál)

Já, Claudius mě příliš nezaujal. Po prvních čtyřech dílech jsem se rozhodl věnovat se jiným věcem. Za celou dobu jsem si k nikomu nedokázal vybudovat žádný vztah a tedy mně bylo úplně jedno, jaký osud koho potká. Ve spojení s velkým množstvím intrik a jiných špatností nemohu doporučit ke sledování.

Viděl jsem ďábla (2010)

Nevidím žádný důvod, proč by někdo dobrovolně sledoval Bílé maso s výměnou rolí oběti a pachatele v tomto podání. Další zbytečně násilný film.

Sociální síť (2010)

Moje hodnocení nezahrnuje fakt, že se jedná o smyšlený příběh u životopisného filmu. Sociální síť je pouze inspirovaná skutečnými událostmi.

Noc plná zázraků (2011)

Navzdory zdejšímu hodnocení jednoznačně lepší, než původní předloha. Vtipný a pozitivně laděný vánoční film s romantickou zápletkou pro zlepšení nálady.

Životy těch druhých (2006)

Das Leben Der Anderen si plně zaslouží 5 hvězdiček, i když z filmařského hlediska by se jedna či dvě daly ubrat. Takové filmy jsou důležité pro budoucí generace, aby si lidé stále uvědomovali jaké kurvy komunisté byli, jsou a budou. Rozumný člověk to již ví a zbytek to stejně nepochopí. Z tohoto důvodu tento film moc nedoporučuji ke sledování. Jak již někteří uživatelé uvedli v komentářích, film odhaluje jen špičku ledovce, na druhou stranu ani tak není potřeba podobné svinstvo sledovat. Příběh je sice smyšlený, ale pozornému divákovi neujde, že film spadá do kategorie inspirováno skutečnými událostmi a stejně jako nacisti, po pádu své vlády se i v tomto snímku mohou komunisté vysmívat slušným lidem, jako se děje i dnes v ČR.

Dárce (2014)

Dárce je po dlouhé době první sci-fi, které se nesnaží moralizovat. Děj se posouvá, aniž by divákovi bylo podsouváno co si má myslet. Mladík postupně poznává, co bylo z běžného života lidem odstraněno radou starších ve jménu ochrany a rád by vše navrátil každému jednotlivci. Film rychle uběhl, ani jsem si neuvědomil, že 100 minut je za mnou. Konec mohl přijít trochu později, aby byly vidět plody práce hlavního charakteru. Moje hodnocení je 70 %, za jedno vidění to rozhodně stojí.

Vrtěti ženou (2011)

Film, který chce být mnoha žánry, zabývajícími se mnoha společenskými problémy a ničím pořádně. Konec filmu je naprosto předvídatelný a hloupý - pro mě byl závěr největším zklamáním, jehož jsem se bál od začátku. Ztráta času.