• Thriller

Pryč od pece (2013)

tenhle film mě dost zaujal a zasloužil by si zde vyšší hodnocení. Drama z drsného prostředí, kde se nikdo s nikým nemazlí. Woody Harelson zde vystřihnul parádní hovado, jaké se jen tak nevidí

Lovci myšlenek (2004)

na jednu stranu zábavná vyvražďovačka, ovšem má to své velké kdyby. Zpočátku to vypadalo na dobrou atmosféru, která je ovšem stále více zabíjena dost pokulhávající logikou, čímž se film místy zvrhával až v nechtěně komické scény. Problém spatřuji také v tom, že členové FBI předvádí stejné telecí chování jako zpovykaní teenageři na táboře. Mínusem je i značně klišoidní závěr. Sledování tohoto filmu doporučuji prokládat ještě nějakou jinou činností

Vojačky (2014)

podařená komedie z prostředí, které je pro nás dost netradiční. Pobavil jsem se

Unman, Wittering a Zigo (1971)

podle mého lehce podprůměrné drama, především mi vadila ta naprostá nereálnost takto jednolitého kolektivu, kteří se chovali všichni jako chladné kreatury. To je zajímavá konstrukce, ale nesmyslná. Dalším problémem pro mě byla nepřirozená dikce žáků, kteří všechno, co pronášeli, znělo spíš jako recitace. Nic moc, s bídou 50%

Závod s měsícem (1984)

suprový film, který můžu každému jen doporučit. O dospívání a vztazích v době druhé světové války, před odchodem dvou přátel na vojnu. Krásně lidský příběh s uvěřitelnými dialogy, místy vážný, místy vtipný, tak jak to v životě bývá. V hlavních rolích vycházející hvězdy Penn a Cage, kteří už jsou jako mladíci zatraceně dobří. Moc jsem si to užil

Vina Lucie de B. (2014)

silný příběh, který mě spolehlivě připoutal k obrazovce. Film mě přivedl k myšlence, kolik asi takových podobných rozsudků existuje, kdy jde někdo sedět jen proto, že si někdo potřebuje udělat čárku nebo dokonce jsou za tím zištné důvody. Nedělám si žádné velké iluze, určitě bude takových případů dost a to nejen u nás. Velmi kvalitní film, kdo se podívá, neprohloupí. 90%

Restaurant (1998)

zajímavý dilm s dobrou atmosférou, který podle mého táhne nahoru hodně výkon Brodyho, který hraje skvěle, tak jako obvykle. Hlavně v první polovině se jedná i o celkem vtipný film ve scénách z restaurace, potom poněkud zvážní. Rasová tématika tu sice je přítomna, ale především jde o vztahy a to zejména hlavního hrdiny Chrise. Stojí za vidění

Dlouhá cesta dolů (2014)

asi se mi víc líbila knížka. Hlavně první polovina filmu byla vlastně dost plytká a nezajímavá, postupně s přibývající stopáží se ovšem můj dojem zlepšoval, takže ve finále jsem docela spokojený. Na to, že to byla komedie, tu bylo povážlivě minimum míst pro zasmání

Odstřelovač (2007)

solidní žánrovka, co se akce týče, jako příběh to ovšem kulhá na obě nohy a taky by bylo dobré, kdyby nebylo jasné už ve třetině filmu, jak to celé skončí. Koukat se na to ale dá celkem v pohodě, nenadchne, ale ani neurazí

Imaginární lásky (2010)

tohle téma, tedy vztahové, je mým oblíbeným, ovšem tohle mě úplně nedostalo. Nějak se mi ten trojúhelník nedostal pod kůži. Především jsem měl trochu problém s hlavním představitelem, jehož chování nebylo příliš logické a srozumitelné. A upřímně vzato, ty rámcové monology mi přišly zajímavější a víc vypovídající o vztazích, než celý příběh a to asi není ideální. Přesto to není vůbec špatný film a jeho zhlédnutí není ztrátou času