Ctihodný občan (2009)

Dokonale premyslené, je tam pár nedostatkov ale to sa dá ľahko prekusnúť. Herci mali na tvárach stále ten istý ustráchaný výraz teda až na Butlera ktorý sa ako vždy tváril neohrozene. Ako thriller v celku dobré a film naplnil moje očakávania. Som s ním spokojný :P

Česko - Slovenská SuperStar (2009) (pořad)

Zaujímavejšie o proti minulým ročníkom, speváci 2*, moderátori 4*, tanečné počiny 5*, réžia 2*....78%

Číslo 9 (2009)

Z môjho pohladu by som filmu vytkol jedine jeho tempo ktoré je "nenásytné", udialo sa tam toho tak veľa na taký krátky čas a to mi prišlo mierne prehnané. Film dokáže zahrať na city nielen malým deťom ktorým je asi pôvodne venovaný. Akčné momenty mi prišli ako celkom dobré a hlavne tých menších budú držať v napätí. My ktorý sme snímok videli môžme dúfať že niečo podobné sa nestane v blízkom období (2012). :D

Defendor (2009)

Defendor je jeden z mála filmov ktorý v sebe nesú nejaký odkaz.... Po zhliadnutí by bolo asi pre každého fajn trošku sa zamyslieť, pretože Defendor nieje len komédia ala Kick-Ass, je to skôr výzva pre tých ktorý by mali niečo robiť no nerobia to... Woody bol veľmi presvedčivý a mňa teda dostal :)

District 9 (2009)

Film si žiada o pokračovanie :)

Fantastický pan Lišák (2009)

Už veľmi dávno som sa tak dobre nepobavil, Fantastic Mr. Fox je pre mňa jedným z najlepších animákov za posledných 5,6 rokov. Oscara má dúfam v kapse lebo nič vtipnejšieho v tomto žánri som naozaj ešte nevidel. Skvelé animácie, úplne som sa do nich zamiloval a vôbec mi nevadí že nesršia dokonalosťou, autori stavili na klasiku a vyplatilo sa. Každý záber je svojským spôsobom zábavný či už je to "maškrtenie" zvieratiek alebo kopanie tunelov(smiechom som sa váľal po zemi). Celý príbeh je sympatický a dokáže pobaviť azda každú generáciu, veľkým prínosom je aj George Clooney ktorý svoju prácu spravil neuveriteľne. Aj keď sa tam možno jeho hlas tak veľmi nehodí, ja som sa Clooneyho podania Mr. Foxa zamiloval. Pre mňa osobne naj animák aký som mal možnosť vidieť :)

Fish Story (2009)

Fisshu sutôrî je klasicky trafený a správne šialený film, ktorý nám vie ponúknuť jedine krajina zapadajúceho slnka. Chytľavý soundtrack z filmu si púšťam ešte dlho po zhliadnutí, veď predsa zachránil svet :)

Frajeři (2009)

Presne ako píše Flipper, Japonci by sa mali potiť. Lascars je totižto animák perfektný po každej jednej stránke. Veľa ľudí tu spomína že animácie sú zvláštne. Niečo, čo je iné nemusí byť okamžite zlé, mne sa napríklad veľmi páčili, na rozdiel od čoraz tupejších disneyoviek a typického anime to bola príjemná zmena. Takisto v porovnaní so západnými animákmi bol dubbing neskutočne lepší, úplne na inej úrovni. Ďalšia vec ktorá ma len utvrdzuje v tom že Lascars sú najlepším európskym animákom za posledné x-ročie je štipľavý humor. Sarkazmus, irónia, satira takto si predstavujem komédiu ktorá má gule. Postavy sú taktiež veľmi dobre napísané, každá má svoju vlastnú vtipnú individualitu a diváka určite nebudú nudiť. Príbeh a hudba taktiež +++. Naozaj tomuto snímku nemám čo vyčítať, Francúzi tentokrát príjemne prekvapili a dúfam že sa od nich dočkám ešte niečoho podobného :)

G. I. Joe (2009)

Tešil som sa na poriadnu akčnú pecku, ale z toho čo som videl som mal chuť, akurát tak, grcať.. Hlúpe, prvoplánové, dopredu som si dokázal "vyveštiť" celý film. Takže je buď niečo zlé s Joeom alebo ja nadobúdam nadprirodzené schopnosti! Lepšie by to natočil aj BOLL

Hanebný pancharti (2009)

Po prvom videní filmu som dal 5*, keď som ho videl druhý krát už som si taký istý nebol...Preto si to radšej pozrite len raz :) určite by ste pri druhom videní o nič neprišli:P