Indiana Jones a Poslední křížová výprava (1989)

O kus lepšie ako Raiders of the Lost Ark a tým pádom aj ako Temple of Doom. Najakčnejšia, najzábavnešia jednoducho najgeniálnejšia Jonesovka. Asi najviac mi vyhoval ten "menší" počet nadprirodzených momentov :D, neviem prečo ale dosť ma takéto scény nudia a je to smola keď ich táto séria obsahuje tak veľa. Treba samozrejme pochváliť Conneryho a Forda, a teda hlavne Forda pretože svoju životnú rolu si teda užíval. N1 v dobrodružnom žánri a ťažko to už niečo prekoná!

Zachraňte vojína Ryana (1998)

Môj obľúbený film z prostredia 2.svetovej vojny, začiatok kariéry Matta Damona, jedna zo životných rolí Toma Hanksa a to všetko pod taktovkou skvelého Stevena Spielberga ;)

Gladiátor (2000)

Opäť sa Ridleymu podarilo natočiť niečo výnimočné. Gladiátorsky film ktorý je plný pocitov či už nenávisti, lásky alebo pomsty. Úžasná atmosféra, ktorá sa len tak nevidí, všetko je vyladené do posledného detailu. Herci hrajú a diváci sú presvedčený o tom že sa to skutočne deje. Každému človeku ktorý film videl musí byť jasné že zostava čo stojí za týmto skvostom je jedinečná ako film sám. Crowe, Hounsou a Reed boli pre mňa asi najjasnejšie hviezdy ktoré žiarili v tomto filmovom nebi. Samotná hudba mi dodávala pocit že sa jedná o diamant v svojom žánre. Všetci sa raz stretneme spolu a porozprávame sa o ňom ale nie hneď, nie hneď.

Království nebeské (2005)

Plné hodnotenie za DC teraz už len pozriem normálnu verziu a som zvedavý prečo ju ľudia tak odsudzujú v porovnaní s DC.

Divoký Stomp (2007)

Skvelá hudba, tanec pár logických a dialógových nedostatkov ale to nič nemení na tom že je to pre mňa jeden z najlepších tanečných filmov. Film som videl x-krát a vždy ma to dokázalo dobre naladiť.