Za branami pekla (1997)

Teda, ako by to bolo od Coenov! Veľmi som sa pobavil pri tomto filme aj keď to zrovna nieje vyslovená komédia. Nebyť Tupaca a Rotha nebolo by to ani s polky také dobré. Inak pre mňa celkom zaujímavý film, ktorý nenesie len jednu jedinú myšlienku! Vrelo doporučujem hlavne fanúšikom Tupaca, príjemne sa pobavíte a film Vás bude naťahovať(držať v napätí) ako to len pôjde :)

Návrat do budoucnosti III (1990)

A na koniec to najlepšie, komentároch som u niekoho prečítal že to asi nieje najlepší diel ale ten človek si ho najviac obľúbil. To isté sa stalo v mojom prípade! Príchod na divoký západ mal šťavu a vtipy ktoré boli v jednotke skvelé v dvojke ušli sa tu stávajú opäť veľmi zábavnými. S pokojným svedomím môžem povedať že sa táto séria zaradila vysoko v mojom rebríčku obľúbenosti a dokázal by som sa na ňu pozerať donekonečna :)

Návrat do budoucnosti II (1989)

Po skvelej jednotke je tu o chlp slabšia dvojka. Nedá sa však povedať že by bola hrozná, drží si veľmi vysokú kvalitu len tie vtipy už možno nie sú také vtipné ako v prvom diely, na druhej strane je viac prepracovaná a náročnejšia na uvažovanie. Cestovanie v čase sa zmenilo na celkom zložitú vec, to dodáva filmu väčšie napätie a otvorený koniec je zábavne nostalgický :)

Návrat do budoucnosti (1985)

Zemeckis to opäť vyhral, po Forestovi sa mu podaril tento skvelý kúsok! Výborný situačný humor, výborný scenár jednoducho výborný, výborný, výborný... Michael J. Fox podal slušný výkon na to že mi nikdy nebol moc sympatický. Najviac však asi zabával pán doktor, ktorý bol geniálny... Túto trilógiu som objavil dosť neskoro ale už prvý diel napovedal že to bude skvelá zábava!

Golfový sen (2005)

Keby som dopredu nepoznal koniec bolo by to pre mňa asi napínavejšie a hodnotenie by bolo plné. Takto sú to len pekné 4*. Opäť som sa raz dostal do môjho obľúbeného žánru dráma/športový, na ktorý nedám dopustiť a snažím sa vidieť všetko. Od Disneyovki som toho ani toľko neočakával ale dostal sa mi precítený a skvelo zahraný film. Shia si to nemohol priať lepšie, vždy dostával len vedľajšie úlohy ako v Ja, robot či Constantine. No teraz mu to konečne vyšlo a dostal sa na výslnie. Trochu mi to pripomenulo film Legenda o slávnom návrate ktorý sa príbehovo podobal. Mladý amatér vyhrá veľký turnaj... A malý chlapec ktorý hral Ouimetovho pomocníka bol stelesnený Will Smith :D. Skvelo strávený čas, odporúčam.

Mý lepší blues (1990)

Rob Roy to už vlastne napísal za mňa, tiež som v priebehu pár dní videl x filmov Spike Leeho a každý bol len lepší a lepší! Všetky tieto filmy majú namiesto srdca Spike ktorý odvádza ešte lepšiu prácu než obyčajné pumpovanie efektami a strielaním sa... No a s takými skvelými hercami to ide už ako po masle, skvelé!!

Země nikoho (2001)

Konečne! Aj keď nie zrovna vo všeobecnom prevedení, nevadí. Podarilo sa natočiť ne-americkú vojnovú drámu, ktorá zaváži asi ako 50 amerických nepodarkov! Sympatický film, aj keď je ten koniec troška "surový", hlavné je že sa podaril scenár ktorý je geniálny a réžia sa už pokaziť ani nedá. Naopak celkový dojem mohol byť lepší, ale aj tak je to nadpriemer!

Jednej správně (1989)

Tak tento film ma dostal asi najviac zo Spikovej tvorby, má to jednoducho všetko. Vtipy, dramatičnosť, hra s pocitmi, ku koncu akcia, láska a dokonca aj rasovú problematiku... Všetko to tvorí jedinečný príbeh, ktorý určite musíte pred smrťou vidieť!:) Pre mňa osobne sa tento film zaradil medzi tie najlepšie aké som kedy videl.

Nejlepší hráč (1998)

Najlepší hráč = Spike Lee, pretože Spike je geniálny vo svojich drámach a komédiách. Najlepšie je na tom že keď si film pozriete, aj vy budete chcieť byť čierny. Takto si Spike dokáže získať ľudí, tým že nám ukáže čo im môžme závidieť...

Souboj Titánů (2010)

Nechápem ako mohol L. Leterrier zahodiť taký potenciál. So scenárom si tvorcovia(toľko peňazí a nevedia si zaobstarať kvalitných scenáristov...) nedali moc práce, a tak to potom aj vyzeralo. Niekde boli úplne nadbytočné dialógy a inde zas chýbali tie správne slová... Z filmu ktorý mal byť najväčším trhákom tohto roka sa stala miestami nudná popcornovka! Moje očakávania boli asi moc prehnané, alebo nie? Našťastie film mal aj nejaké tie pozitíva, páčili sa mi kadejaké efekty, pekné animácie postáv, sympatické herecké výkony, no na viac ako 3* to nestačilo!