Auta 2 (2011)

Čo nové priniesol tento film? Začiatok z Jamesa Bonda, už sto krát riešenú dilema s rozhodovaním, hlúpeho kamaráta, ktorý nakoniec všetko zachráni, snahu o moralizovanie, ktorá vyznie ako mlátenie prázdnej slamy. To všetko tu už bolo. Ak sa k tomu pridá priamočiara dejová línia, ktorá je ľahko predvídateľná, vznikne snímka, ktorú si určite druhý krát nezapnem.

Dům (2011)

To, že Marián Mitaš dostal mikrospánok je ok, ale keď kameraman dostane mikrospánok (a nie jeden) je už väčší problém. Ta roztrasená kamera je fakt zlá. Vadila mi počas celého filmu a odrádzala ma od pozerania filmu. Jeden sexuálny románik a konflikt otca s dvomi dcérami, ktorým nerozumie je podľa môjho názoru príliš slabý a plytký námet na celovečerný film. Jedna * za peknú myšlienku: Občas sa snažíme snívať a plánovať život tomu druhému a pritom sme sa ho neopýtali, či je to aj jeho sen.

Hugo a jeho velký objev (2011)

11 nominácii na Oscara a dobrý trailer. Škoda lenže trailer ukázal všetky zaujímavé scény a vstupné som nemohol dostať späť. Snímka mi pripomínala školské časy, kedy som len pozeral na hodinky a čakal kedy bude koniec. Za celú prvú hodinu sa nič zaujímavé neudialo. Nakoniec som s poľutovaním musel konštatovať, že sa to nezmenilo do konca filmu. Hudba v tomto filme je buď zbytočne prehnaná alebo absentuje v dôležitých okamihoch. Kamera si potrpí na detailoch, ale strih drží zatiahnutú ručnú brzdu. Pre mňa osobne je tento film jedným veľkým sklamaním. Zhrnul by som to dvoma slovami: slabé a nudné.

V Bruggách (2008)

Čo sa vám na tomto filme páči? Kamera, ktorá je buď príliš roztrasená, alebo miestami až príliš statická? Hlúpa dvojica idiotov, ktorá sa k sebe vôbec nehodí? Nereálne scény? (rozhovor po páde z veže, záverečná prestrelka) Keď sa po úvodných minútach zmenil žáner z bláznivej krimikomédie na drámu, začalo ma to nudiť. Filmu chýba poriadna hudba a niečo pútavé. 1* za sympatickú Clémence Poésy.

Nehynoucí láska (1994)

Film začína smutne – pohrebom. Táto melancholická nálada sa nesie celým filmom. Je pochopiteľné, že zdravotný stav Beethovena sa odzrkadlil na jeho povahe, ale spôsob akým to bolo podané, mi bol „proti srsti“. Miestami som sa strácala a čakal na vytrhnutie z nudy.

Co jsme komu udělali? (2014) odpad!

Je veľmi trúfalé nazvať tento film komédiou. Tri vtipy na ktorých sa dá zasmiať je na 97 min veľmi málo. Navyše už úvodné new age logo prezradilo, akým smerom sa dej bude uberať. Pre mňa je tento film sklamaním a urážal ma.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011) odpad!

Videl som všetky časti HP a tak si môžem utvoriť konečný názor. Tento film je vlastne satanistická biblia pre deti. Našiel som tu asi všetky okultné praktiky a niekedy som sa čudoval ako detailne a realisticky sú zobrazené. Veci, ktoré reálne fungujú v praxi... len škoda, že tento film neukazuje za akú cenu... viac na http://matejgavlak.blog.sme.sk/c/333344/Byvala-clenka-carodejnickeho-hnutia-Wicca-o-Harrym-Potterovi.html

Pí a jeho život (2012) odpad!

Keďže príbeh rozpráva dospelý Pí, ktorý má obe ruky a nohy a nemá žiadne veľké jazvy, je na prvý pohľad jasné, že príbeh nebude o tom či prežije. Takéto hypotézy môže nájsť inteligentný racionálny divák vo filme viac. Následne ak sa nad tým zamyslí, celý dej sa javí ako plytká predvídateľná new age žbrnda. (Ale komu by sa už dnes chcelo pri filmoch zapnúť mozog?!) Ak by do toho nezaplietli náboženstvá (byť súčasne hinduistom, kresťanom a moslimom) a vynechali tú hodinovú hluchú pauzu takmer bez dialógov, moje hodnotenie by bolo určité iné.

Pařba v Bangkoku (2011) odpad!

Odpad, nuda a strata času. S pani manželkou sme si chceli pozrieť aspoň priemernú komédiu. Ešte šťastie, že v polke filmu zaspala. Lebo by som sa musel hanbiť, že čo som to vybral... Scény a situácie sa opakovali z prvého dielu, len v tomto prípade boli omnoho nemorálnejšie a nechutné.

Adamova jablka (2005) odpad!

Takúta sr*čku som už dávno nevidel a dúfam, že tak dlho ani neuvidím. Keď to konečne začínalo dávať aký taký zmysel, stratilo to akýkoľvek zmysel. Jeden z najhorších filmov, aké som kedy videl. Ak by mne mal radiť takýto pošahaný farár, žijúci vo vlastnom imaginárnom svete, asi by som mu hneď ukázal kde sú dvere. Otázka, ale znie prečo sa tento film páči toľkým ľuďom. Odpoveď je jednoduchá. Lebo žijete v rovnakých bludoch o Bohu a sebe samom.