• Krátkometrážní

Madagaskar 3 (2012)

Třetí díl je barevnější i infantilnější, ale líbil se mi víc než první dva díly. Druhý díl byl z celé série nejslabší, ale trojka vytahuje Madagascar zpátky na úroveň prvního dílu. Bylo to vtipné, živé...prostě pohodová letní pohádka

Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů (2005)

Po všech zhlédnutých dílech zůstává 3 stále mým nejoblíbenějším. Úžasný Ewan McGregor jako Obi-Wan Kenobi, kultovní souboj v lávě nebo temná atmosféra s působivou hudbou...to všechno je pro mě Epizoda 3.

Jak přicházejí sny (1998)

Vizuálně velmi působivé zpracování u kterého mi kupodivu nevadil i trošku prostý a jednoduchý příběh. Naštěstí to bylo tak sentimentalní jak jsem ze začátku čekala.

Do Říma s láskou (2012)

Skvělá letní oddechovka ani moc nenadchne ani neurazí. Jediný kdo mě mile překvapil byl Roberto Benigni a sprchová opera.

Superman se vrací (2006)

Jediné plus tohot filmu je Kevin Spacey jako Lex Luthor, který je nepřekonatelný. Zbytek filmu je takový slušný průměr s hodně přetaženou stopáží.

Nikdykde (1996) (seriál)

Pro knížky Neila Gaimana mám velkou slabost, ale Nikdykde jsem bohužel nečetla. Jinak seriál má skvělou atmosféru a ty kulisy nejsou zas tak špatný...člověk si na ně časem zvykne. Vandemaar a Croup mi přijdou strašně vtipný, akorat Richard mi tam trochu nesedí.

Hank a Mike (2008)

Bylo to sžíravé a dost brutálně vtipné...

Metropolis (1927)

Nádherná megalomanská výprava a jeden z nejlepších němých filmů. Jediná věc co bych vytkla, jsou ty mezititulky. Škoda, že se tento skvost nedochoval celý.

Dobytí pólu (1912)

George melies si i v roce 1912 drží svůj styl filmu. Chybí detailní záběry, na druhou stranu je to plné na svou dobu převratných efektů. Má to kouzelnou atmosféru a mezititulky usnadňují pochopení děje. Takový milý návrat do minulosti.