Honba za diamantem (1984)

Dokonale funkční. Dokonale zábavné. Vlastně téměř geniální. Typ filmu, co se už dnes netočí- zlatý časy.

Osamělý vlk McQuade (1983)

My guilty plesure. Chlapskej film, kterýmu hodně odpustíte, protože je narvanej testosteronem a božskou hudbou De Masiho. No a jasně- když se Chuck s károu vyhrabe z písku- to rve koule.

Apocalypto (2006)

Po letech se vracím a jednoznačně zvedám- a smekám. Gibson je mistr.

Mise (1986)

Jeden z nejkrásnějších příběhů a nejlepší kinematografie, co jsem kdy viděl. Filmové nebe.

Případ Nile Hilton (2017)

Fares opět nezklamal, je to skutečně charismatický chlap, sledovat ho je jedna radost. Film má obrovský potenciál, ale škodí mu absence dominantního prvku, něčeho, co by dokázalo onu plynulou noir atmosféru nakopnout a zdramatizovat. Plynulost a jakási konzistence dění je ke škodě. Je to velmi solidní, je to skutečně koukatelné, ale film ve vás nezanechá žádný silný moment- a že by se jich dalo najít dost. Dramaturgie zaspala a tam, kde mohla vykřesat a povýšit scény na vyšší level, tam je zanechala "bez povšimnutí" a celý příběh jen tak propluje. Což je velmi zvláštní, protože má skutečně z čeho brát. Příčí se mi dát 3*, příčí.

Black Panther (2018)

Really? Really? Jak Black Panther skvěle fungoval jako doplňující element, tak jako samostatná jednotka zcela selhává. Neuvěřitelný HYPE, jak ze strany medií, tak ze strany celebrit. Černošská komunita se možná tetelí blahem, ale faktem zůstává, že tento rozruch celému projektu pouze škodí, jelikož se tu nehodnotí ani tak film, jako spíš jakýsi "milník" v kinematografii a samozřejme politika. Neobjektivita a korektnost je hrozná věc. Ve společnosti dnešních superhero snímků je tento na úrovni někde u původního Captain America. Sorry, ale tohle se nepovedlo a jen pro to, že je to "černý film" nebudu tvrdit opak.

The Outsider (2018)

Slabší tři. Těšil jsem se- Japonsko, Yakuza, tradice, odlišná kultura a cizinec uprostřed toho všeho- to mě stále oslovuje a láká. To by to ovšem nesmělo být bezkrevné, Leto by nesměl mít ve své bledé tváři neustálý poker-face a celé by to nesmělo působit vyumělkovaně. Jdu zapnout 'Black rain', abych si spravil chuť.

Nejtemnější hodina (2017)

Toho Oscara měl dostat Daniel Day Lewis. Gary byl sice ve své roli dobrý, ale primárně těží ze své masky. Obávám se, že stejný výkon by předvedl každý druhý kvalitní herec. V porovnání se seriálem 'the Crown' nemůžu říct, že by mě Gary odrovnal, dokonce se musím přiznat, že Churchilla jsem si více užil v podání Johna Lithgowa a to nemusel být ani kompletně přetvořen. Tak trochu politické rozhodnutí, domnívám se.

Nit z přízraků (2017)

Radost sledovat. Daniel vynikající, opět. Měl extrémně obtížnou situaci- proti Garymu Oldmanovi to byl víceméně prohraný boj- a tak se zařadil mezi herce, kteří Oscara vyhrát měli, ale nedostali ho.

The Only Living Boy in New York (2017)

Ano, to je přesně ten typ filmu, který mě dokáže oslovit a který vyloženě potřebuji jednou za čas- mezilidské vztahy okořeněné intelektuálním New Yorkem, uměleckou scénou, vizuálem a nebezpečně krásnou a zajímavou Kate Beckinsale. Vše ve správném poměru- ničeho není až příliš a vše krásně nenásilně plyne. Kate si mě omotala prvním setkáním s Thomasem a totálně jsem jí propadl na svatbě, během představování- ten pohled, co hodila na Thomase, ten mě knockoutoval. Já se klukovi nedivím- a nedivím se ani manželovi v podobě stále fešného Brosnana- ten chlap je na svůj věk skutečně sekáč. Bridges v roli nenuceného spisovatele na výbornou. Turner mi malinko evokoval Deana. Ano, jistě, dalo by se z toho vymačkat víc, ale víte co? Fuck it. Já si po dlouhé době užil sympatickou, nenásilnou, zajímavou podívanou, která má hlavu a patu- s krásnou ženskou uprostřed toho všeho.