Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Drama
  • Akční
  • Animovaný
  • Krimi

Recenze (155)

plakát

Mothers' Instinct (2024) 

Asi raději kouknu na belgicko-francouzský originál z roku 2018 (Duelles).

plakát

Barbie (2023) 

Otravné, neuvěřitelně otravné a nudné. Hrozný a zbytečný film. Mdlý feminismus. Zabitý potenciál. Za mě špatné, velmi.

plakát

Monstrum - Příběh Jeffreyho Dahmera (2022) (série) odpad!

Adorace vraha, kanibala, úchyla a pedofila v líbivém kabátku od Netflixu se spoustou lží a překrucování faktů. Jako vážně? Opravdu tohle pouštíme do éteru, kde se vyskytují médii snadno ovlivnitelné mladistvé osoby, které ještě nemají plně vyvinutý čelní lalok? Netflix to už přehnal. O brutálních masových vrazích by se měly točit pouze dokumenty na základě reálných důkazů s případnými komentáři odborníků na poli psychologie a z dalších oborů. Nikoliv divákovi servírovat polofikční komerční dramatizaci, která má za úkol vzbudit empatie k někomu tak odpodivému, jako byl právě Dahmer. To je fakt děs.

plakát

Nejhorší člověk na světě (2021) 

Kvalitní snímek k zamyšlení na jedno podívání. Je to tak. Všichni se neustále ztrácíme a znovu nacházíme, abychom konečně nalezli svůj smysl života. A tak to jde pořád dokola. S hlavní postavou jsem mnohdy soucítila a sympatizovala, protože mi její život v něčem/lecčem připomínal můj vlastní. Jako komedii bych to ale moc neoznačovala, i když se tam humorné situace rozhodně najdou. Takové ty ze života.

plakát

Zápisky mladého doktora (2012) (seriál) 

Váhám. Četla jsem Bulgakovu knihu a toto ji příliš nepřipomínalo. Místy se jí to pak úplně, ale zcela vyhnulo. Na druhou stranu, je to pojato jako groteskní komedie s temnými momenty, kdežto kniha jsou prostě "jen" zápisky mladého lékaře. Nevím, jak adekvátně zhodnotit. Některé pasáže se mi líbily velice (1. série), jiné vůbec, jedna mne dokonce znechutila (2. série). Dávám tedy průměr 3. Vracet se k seriálu už ale určitě nebudu.

plakát

Thor: Láska jako hrom (2022) 

Taika se utrhl ze řetězu a naservíroval nám nejšílenější a nejbarevnější Marvelovku vůbec. A já se rozmýšlím mezi třemi a čtyřmi hvězdami, protože na mě už tam těch ztřeštěností bylo někdy možná až moc. Pokud mám ale srovnat s jinými (jako třeba nový Dr. Strange), tak tam ty čtyři nakonec spadnou. Jedno je však po tomto psychedelickém úletu naprosto jasné. Taika miluje děti. Asi si na to budu muset zajít ještě jednou. Z té druhé řady mě tak akorát bolí za krkem. Jo a jen tak mimochodem, ta vikingská loď tažená kozama? Tak to je vytažený přímo z původních severských legend. Radši si nejdřív přečtěte Norskou mytologii od Neila Gaimana, než zas žačnete rejpat, šťouralové. Muhehehe. :P EDIT 30.7.2022: druhá projekce, ale tentokrát nikoliv ve zpropadeném multikinu, ale v malém komorním, s kvalitním obrazem, vyváženým zvukem a dostatečnou vzdáleností od plátna. A vypadalo to skvěle. Na pět to není, ale silné čtyři za příběh rozhodně. Je to lovestory a děti byly boží. A to doslova. Komu se to nelíbí, ať příště zůstane doma. ;-)

plakát

Vlajka smrti (2022) (seriál) 

Jakmile si zamilujete hlavní postavy a naladíte se na ztřeštěný humor, je z toho srdcovka. A to zcela nečekaně. Je dobré zhlédnout vícekrát. První díly dostanou díky souvislostem jiný rozměr a sympatie k jednotlivým postavám (i těm vedlejším) se prohloubí. Napoprvé mohou některé gagy působit zdlouhavě nebo nudně. Napodruhé je to velká zábava. Druhá série v nedohlednu. Rozhodně ale bude. A ještě jedna malá poznámka - dabing je naprosto příšerný. NEBRAT!

plakát

Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství (2022) 

Nevím, jestli už jsem z komiksáků prostě "vyrostla" nebo šla jejich kvalita tolik dolů, ale po tomto filmu upřímně říkám, že s Marvelovkami končím. Ne. Bylo to špatné, vážně. Chytala jsem se za hlavu snad každých pět minut. A titulky nekorespondující s anglickým originálem tomu také moc nepřidaly (možná transkript dabingu?). Scénář byl velice děravý, zápletka vůbec nebyla rozvinutá, atmosféra budovaná tak nějak nijak, nemělo to gradaci a nedávalo to smysl. V prvních pěti minutách mi chybělo asi tak dalších 30 minut příběhu, prostě jen hop jedna scéna, hop druhá, hop třetí. Patosu a trapných gest či rádobyhlubokých promluv tolik, že kamarád vedle mě se kroutil na sedačce jak žížala a neustále opakoval něco o telenovele. Nevěděla jsem zda se dřív smát, brečet nebo nevěřícně protáčet panenky. Přišlo mi to  jen jako dojezdový doják na fanoušky. Ale jestli vás to baví...nic proti gustu. Krasinski coby vysloveně splněný sen mnoha fanoušků potěšil, sir Patrick by si nicméně zasloužil něco lepšího, než tento paskvil. Vůbec mě to nebavilo.

plakát

Top Gun (1986) 

Boy's Wet Dream aneb náborovka amerického letectva. Je to tak hloupoučké, jak jen může být. Ale za kameru a závěrečný vzdušný souboj musím přidat. Jinak opravdu zábava na sobotní dopoledne. Bavte se, děti. :)

plakát

Bouřlivé srdce (1992) 

Po přečtení synopse a zdejším vlažném hodnocení jsem od filmu nečekala mnoho. A byla jsem překvapena, jak mnoho se mi nakonec dostalo. Příběh byl zajímavý, postavený na reálných základech. Obsazení skvělé, zvraty neočekávané, humor a vykreslení charakterů sympatické. Líbilo se mi to příběhově, herecky, scénáristicky i stylisticky. Vlastně bych až řekla, že nemám co vytknout. Za mě výborné. Pokud se někdo nikdy nezajímal o problematiku kolonialismu v USA a kulturu původních obyvatel Ameriky, zřejmě pro něj nebude  film natolik atraktivní. Pokud se však v těchto věcech orientujete a téma vám nevadí, vřele doporučuji. Je to příjemný, decentně napínavý film bez zbtyečných romantických narativů, jindy tolik přítomných v Holywoodských filmech.