Světlo pro Světlušku 2016 (2016) (pořad)

Prosím vás nechte ji, ach nechte ji, tu nevidomou dívku, prosím vás, nechte ji si hrát. Vždyť možná hraje si na slunce s nebesy, jež nikdy neuvidí, ač ji bude hřát. Umělec z největších opět přeběhl dobu. Stačila jedna citovka a hned bylo o pár mega víc.

Písničky Vlasty Buriana (2016) (pořad)

Čtyři dvacetiminutovky, když se to pustí naráz tak je u toho docela i legrace. Martinák občas prohodí nějakou tu imitaci, ale do originálu to má hodně daleko.

Válka v ulici (1992) (TV film)

Vyšlo na VHS jako Válka v ulici. Vydala pražská spol. Video 2000 v polovině 90. let.

Na poludnie (1984) (pořad)

Písničky do každého počasí. Hudební program Beáty Dubasovej se skupinami Kamene a Banket. (RTVS)

Zlatá Lýra (2016) (TV film)

Tři naprosto úchvatné dokumenty. První díl začíná rokem 1966 kdy se konala první lýra a končí pražským jarem, druhý 1969 -78 je ve znamení Husákovy normalizace a cenzury a třetí díl začíná rokem 1980 a končí 1998 kdy se konal poslední ročník. Nejvíce se mi líbil ten třetí hvězdy jako Opus, Amanda Lear, Smokie a další. Byla radost opět slyšet Live Is Life ani jsem netušil, že tato skupina ještě vystupuje.

Rangers na vodě (1995) (koncert)

Ať se to někomu líbí, nebo ne tato otravná kapela tu prostě byla, je a doufám, že ještě dlouho bude. Navíc tento koncert na parníku na břehu Vranovské přehrady patří k těm povedenějším. Rangers ještě s Veisserem (odešel 1999) a Dufkem (trag. zahynul 2005) zahráli spoustu hitů jako Král silnic, Běží voda běží, 500mil, Zvedněte kotvy, Vysočina. Tak nechte mě plout a Rangers kdykoliv.

Dovolená s Helenou (1975) (TV film)

První a možná nejlepší z recitálů, které Vondráčková točila v sedmdesátých letech. Dále natočila např. Dům pro Helenu, Helena na horách ... Z klipů bych vybral Červená řeka, Pátá, Mám ráda cestu lesní, Chytila jsem na pasece motýlka a další. U některých ji úspěšně sekundoval Vladimír Hrabánek.

Ohře s Vladimírem Čechem (2011) (seriál)

Mladá řeka - od pramene do Chebu. Zralá řeka - z Chebu do Kadaně. Zapomenutá řeka - z Kadaně do Litoměřic. Tři skvělé díly o třistakilometrů dlouhé řece - od jejího pramene v Bavorsku až po soutoku s Labem v Litoměřicích - se spoustou nádherných leteckých záběrů.

Olympic - procházka historií (2016) (seriál)

Unikátní projekt, Unikátní seriál?? Pouze sestřihy z koncertů, které se uskutečnily v pražské Malostranské besedě 2011-12 a na každém z nich zazněly písničky z jednotlivých alb z těch let. Když už se na čt pustili do takového projektu, který má mapovat 50letou existenci skupiny uvítal bych i nějaký ten archív.

25 ze šedesátých aneb Československá nová vlna (2010)

Jenom sestřihy nejlepších filmů ze 60. let (Obchod na korze, Markéta Lazarová, Ostře sledované vlaky ....) Ten kdo viděl kompletně Zlatá šedesátá 26 starších dílů a 13 dílů nové řady najde tam jen minimum nových informací např. o dokumentu Spřízněni volbou.