Cosmoball (2019)

Kdybych před vás postavil dvě krabičky od sirek, ale dvě naprosto stejný krabičky... Co je? Bejt to emerická produkce, tak to tu má 80% jak nic!

Host (2020)

Musím uznat, že to mělo pár děsivejch momentů a velkým plusem byla minutáž, ale videocall styl mi nevyhovoval. Určitě se na to bude koukat líp mladejm, který tyhle skupinový hovory třeba provozujou.

P.K. (2014)

Moje první setkání s Bollywoodem. Byl jsem připraven na všeobecně známý věci, jako je přemrštěná stopáž zapříčiněna závislostí Indů na tradičním křepčení za doprovodu jihoasijskýho hýkání a podobný zbytečný kulturní vsuvky. Co mě ale trochu překvapilo, jak se ve filmu řeší společenský a hlavně náboženský otázky. Že by prohnilá ruka progresivismu začala úřadovat už i v takovejch destinacích? Hmm, je to mor... P.K. je celkem nudnej, hlavně v první polovině. Čumíme na variace různejch vtípků a situací, kterými si musí procházet chudák emzák ztracenej na naší planetce. Známe. Ale aspoň se dá potěšit oko tou Anežkou z Dillí. Pak se začne řešit nosný téma filmu a trochu se zvednou otáčky. V závěru se mnou dokonce malinko zacloumala paní Emoce, takže jsem to neposlal vyloženě do pekel, ale nemělo to jako celek tolik šťávy, jak jsem si maloval. Zkrátka mi tam chybělo víc vtipu a víc sci-fi. Ale ještě to s Indama někdy zkusím.

Armáda mrtvých (2021)

Snyder se od superhrdinů vrátil k zombíkům, na což jsme se všichni určitě těšili. Ale bohužel, výsledek mě osobně fest zklamal. Režisér a scenárista v jedný osobě přišel sice s doposud nejsilnějšíma zviřátkama, jestli mě paměť neklame, ovšem to taky byla veškerá invence. Film je plnej nicotnejch tvrďáckejch pozérů, kteří nás krmí otřepanejma hláškama a dialogama a nepřekvapí nás ničím, včetně toho, že by nebyli kokoti a kokotky. Všem vévodila dcera King Konga Bautisty alias slečna morál. Dost otravný byly taky kovbojský remaky známých písní, asi jako že Nevada a Utah... Zacku, příště zůstaň u superheroes, tam se ta kýčovitost ztratí.

Rány (2019)

Pohled do toho tunelu mi chvílemi dost připomínal Kruh. A malinko mi neseděl barman jako barman. Jinak jo, hodně slušný a neotřelý. A dvě ponaučení z filmu. Nenechávejte si cizí ztracený telefony po dobu delší než nezbytně nutnou a nenoste jedno triko vícero dní ve dne v noci, udělá se vám v podpaždí svrab.

Nabitá zbraň 1 (1993)

Quintano sice absolvoval školení u pánů Zuckerů, Profta a Abrahamse, ale chtělo by to objednat se na víc lekcí. Lehoučkej nadprůměr.

Modus Anomali (2012)

Po první hodině jsem byl fakt znechucenej ztrátou času a měl v hlavě připravenej komentář: Bože, to je tak blbý! A navíc blbě natočený. S blbem v hlavní roli, kterýho hraje blbej herec. Pan světluška ty vole. Fakt blbec. A jako by to nestačilo, půlku filmu se nic neděje a druhou půlku sledujeme stokrát omletej hororovej námět. Díky poslední půlhodince, která leccos osvětluje, ale musím trošičku změnit názor, záblesk originality by se tam našel. Nicméně herci jsou fakt strašný a filmu taky hodně uškodily rejžovy světový ambice, kdy zmíněný neherecký výkony podtrhla úsměvná angličtina aktérů.

Neviditelný (2020)

Já nevím, jestli je to vždy mým (mo)mentálním rozpoložením nebo čím, ale u některejch filmů ty do očí bijící hovadiny a chyby beru, u jinejch ne. A tohle je ten druhej případ. První zklamání od Whannella.

Riddick (2013)

Ani pořádně nevím, proč toho Nafťáka zrovna dvakrát nemusím. Tohle by bylo úplně suprový, kdyby hlavní roli hrál nějakej větší sympaťák... třeba já.

Tiché místo (2018)

Když přistoupíte na slušnou řadu chujovin (písek, elektřina apod.), tak si užijete opravdu dostatek tichýho hnusnýho napětí.