Zúčtování (2016)

Je to cool, má to tempo, atmosféru a bavíte sa. Lenže príbeh je strašne prekombinovaný, až som sa v tom strácal a v závere som sa ani nenašiel, taký som bol stratený. Úvod je veľmi dobrý, no postupom, ako sa tie línie naberajú, pribúdajú flasbacky, to je trochu neprehľadné. Škoda, možno by to chcelo druhé pozretie.

Psí detektiv (2018)

Infantilný príbeh o psom detektívovi, ktorý ide riešiť so svojím partnerom zločin na výstavu psov. Sterilné, nezaujímavé. Snáď to aspoň deti pobaví.

Zabij mě něžně (2002)

Úvod bol hrozný, mal som pocit, že sledujem béčkovú paródiu. Postupne to začalo naberať tempo a celkom ma chytila aj detektívna linka. Môže za to určite Heather Graham a posteľné scény, ktorých je dosť (a sú dobré) a určite rozprúdia krv (aj) v žilách. Záver ma ale sklamal. Killing me softly si budem pamätať určite ako béčkovú krimi s áčkovou vášnivou erotikou a luxus postavička Heather Graham.

Jen 17 (2013)

Len 17 sa dá brať z viacerých uhlov. Buď ako soft porno, v ktorom 17-ročná dievčina sexuje so staršími mužmi (a uvidíte toho dosť, navyše na nahú Vacth sa naozaj dobre pozerá) alebo ako príbeh mladej holky, ktorá spoznáva sexualitu. Prečo sa dala na sex za peniaze? Kvôli rozkoši? Pre zábavu? Pre peniaze? Pre slabosť k sexu? Z nudy? Alebo pre niečo iné? Vo filme to vypovedané nie je, odpoveď je na divákovi. V tomto prípade to celkom beriem.

Tři billboardy kousek za Ebbingem (2017)

Tri billboardy je film, pri ktorom od úvodu viete, že bude výborný. Necháte sa unášať, aj keď v kútiku sa bojíte, že vás niečo sklame. Film si však vždy nájde cestičku, prináša zvraty, po ktorých to už vyzerá, že sa to pokazí, napriek tomu to šlape ďalej. Výborné dialógy, ešte lepšie vykreslená atmosféra, vyhrotené situácie, vybičované emócie (aj keď tento typ filmu neobľubujem). Som ochotný niektoré drobnosti odpustiť (nedokončené dejové linky - šikanovanie, atď), sklamanie prišlo až v samom závere.

Za plotem (2006)

Za plotom je podľa mňa obyčajný animák, ktorý ničím nevyčnieva z radu. Sem - tam fór (málo), príbeh, z ktorého sa dalo vyťažiť viac, ničím nezaujímavý. Chýba tomu zapamätateľná postava alebo scéna (možno veverička po kofeíne na to trochu ašpirovala). Fajn stopáž, ubehne to. Na jedno pozretie u mňa.

Fantastický pan Lišák (2009)

Je to trochu iné ako ostatné rozprávky. Nie je totiž primárne určená deťom. Zistil som to, keď som sa asi pri treťom fóriku usmieval iba ja a syn nie. Nie je to však nič extra, ani príbeh vás neposadí do kresla. Nesklame, ale zas že by som z toho skákal meter tridsať, tiež nie.

Zásnuby na dobu neurčitou (2012)

Emily to so Segelom sekne, príbeh postavený na zaujímavých premisách, ale brutálne rozťahaný a dlhý. A navyše ani vtipný nie je. Niekedy som mal pocit, ako keby umelo tvorcovia naťahovali a pridávali ďalší zvrat alebo "barličku", aby mohli film predĺžiť.

Colombiana (2011)

Začiatok, keď holke zabijú rodičov a predvedie útek pred zločincami ako z veľkej knhy je hrozne neuveriteľný. Keď dievčina vyrastie a začne popravovať jedného darebáka za druhým, je to už lepšie. Páčila sa mi akcia, spojenie sily, umu a plánu, každá vražda mala niečo do seba a bola podaná dobre, zaujímavo.

Bazén (2001) odpad!

Trest za to, že som si pomýlil Bazény. Nefunguje to ani ako paródia.