Snídaně po sexu (2007)

Sex tam príliš nečakajte. Príbeh o dvoch pároch, ktoré majú problémy v intímnom živote a snažia sa ich riešiť. Je to však povrchné, slabé, bez emócií. Paradoxne, záver je celkom fajn. Mužská dvojica o ničom (najmä Culkin), baby lepšie, aj sa na ne dobre pozerá.

Persepolis (2007)

Veľmi zaujímavo, originálne, nekonvenčne a inovatívne podaný životopisný film. V niektorých momentoch veľmi silný, najmä v prvej polovici, v druhej časti však dosť výrazne stráca a ako keby sa len potácal.

Mezi vlky (2011) odpad!

Hrozne nezaujímavo a nezáživne podané.

Bugsy (1991)

Prvá polovica bola trochu zmätočná, akoby film profiloval a predstavoval hrdinov divákom. Dej trochu skákal, mafiáni sa striedali ako na bežiacom páse, až som mal z toho trochu zmätok. V druhej polovici, keď sa Bugsy rozhodne postaviť v púšti kasíno, je oveľa lepšia. Veľkou devízou je dvojica hlavných hrdinov, ktorým veľmi dobre sekundujú ostatní gangstri na čele s Keitelom.

Království lesních strážců (2013)

Lesní strážcovia by chceli byť fantasy animákom z prostredia lesa a určeným pre rodiny. Zasadený je do lesa, zaujímavé a netradičné postavičky prichádzajú s trochu poetickým príbehom, s umierajúcou kráľovnou a snahou udržať život v lese. To všetko s miniatúrnymi hrdinami. Problémom je, že to nebaví a z hľadiska príbehu ničím nezaujme.

Muž z oceli (2013) odpad!

Predstavte si, že útočíte na súperovu bránu a vystrelíte. Lopta letí....a trafí rohovú zástavku. Na vlastnej polovici. Asi tak ma netrafila táto zmes fantasy a sci-fi (asi moje najneobľúbenejšie žánre). Ale jeden primát predsa len u mňa Muž z ocele má: zaspal som pri ňom až trikrát.

Birdman (2014)

Rozhodne sa mi páčilo podanie "bez strihu". Neviem, koľko strihov si nakoniec film vyžiadal, je mi to jedno, ale bolo to určite pre hercov neľahké a dobre sa na to pozeralo. V Birdmanovi sa mi páčili niektoré pasáže, kde postavy opisujú svoje herectvo, ako pri hraní utekajú, ako sú sami sebou, ako sa pri ňom môžu pretvarovať, ako si niečo dokazujú. Najmä Norton je super a jeho dialógy s Emmou Watson sú asi najlepšou časťou filmu. Ako celok ma však Birdman nepresvedčil.

We Are Your Friends (2015)

Film o začiatku kariéry nádejného DJ-a, ktorý sa poflakuje po Hollywoode, vo voľnom čase mixuje a pracuje na skladbe, ktorou chce preraziť. K tomu všetkému sa pridáva nočný život a trochu odvrátená strana zo života DJ-ov. Nie je to extra kúsok, ale poteší, najmä priaznivci elektronickej hudby si prídu na svoje (občas aj mne začala pokyvkávať hlava). Snímok má viacero super scén (Cole na party po požití drogy a prechod do farieb; vysvetľovanie 128 bpm a tanec Ratajkowski v šialenom výstrihu bolo mega). Bohužiaľ stráca v situáciách, kde by sa to žiadalo a ide hrať vážnejšiu hru (smrť kamaráta, ktorá vyšumí, záverečný song, ktorý ma mal odpáliť, mi nepripadal až tak extra). Jednorázová chuťovka

Koupili jsme ZOO (2011)

Hrozne hrozne hrozne moc presladené. A ešte k tomu na každom rohu (ale skutočne že každom) číha nejaké klišé stokrát omieľané a neuveriteľne predvídateľné. Film to hrá na istotu (aj výberom hercov, osadením zvierat, príbehom), bolo to však za mojou pomyselnou čiarou.

Carrie (1952)

Decentná romantika z päťdesiatych rokov. Príbeh o mladej dievčine z vidieka, ktorá sa vydá hľadať šťastie do veľkomesta. Škoda, že film neukázal viaceré zaujímavé pasáže resp. ich nerozvil (ako sa Carrie nedarilo nájsť prácu, ako nevychádzala so sestrou a jej mužom, ako hrala divadlo v Chicagu - tam si získala srdcia oboch mužov...). Nedalo sa určite zaradiť všetko. Hlavným hrdinom a symbolom sa (podobne ako v knihe) stáva pán Hurstwood, i keď vo filme je vykreslený ako ten "dobrý". Ale okej, celkovo bola hlavná myšlienka podaná fajn (aj keď trochu inak), príjemná atmosféra dobová s kostýmami a uhladenými spôsobmi gentlemanov a dám dokresľuje pocity z filmu. Silná je druhá polovica filmu, aj keď k nej mám paradoxne výhrady (George sa upínal viac na seba, na Carrie začal myslieť, až keď ho opustila). Záver sa mi páčil, aj keď aj ten bol trochu iný ako v knihe, ale pointu vystihol.