Babylon A.D. (2008)

Film vyberá žena a tak to potom aj dopadne. Film, ktorý chce byť cool, in a niečo viac, ale ani príbeh, ani stvárnenie tomu nezodpovedá. Zachránila by to pointa, na ktorú sa čaká do 2/3 filmu, ale tá len podčiarkuje vyššie spomenuté.

Rychle a zběsile 2 (2003)

Ešte väčšia blbosť ako jednotka. Nedopozeral som a vôbec nemám chuť sa k tomu vrátiť a dopozerať. A ani ma to popravde nezaujíma.

V objetí ďábla (2015)

Nedá sa povedať, že to to bolo zlé alebo slabé, ale neubránim sa dojmu, že filmu niečo chýbalo. Keď som bol v najväčšom napätí a čakal, kedy sa príbehy spoja a skladačka bude kompletná a tvorcovia ma ohúria niečím, vďaka čomu padnem na zadok, nejako to celé vyprchalo a vyšumelo do prázdna.

LEGO® příběh 2 (2019)

Možno keby nebolo otravných muzikálových vložiek, bolo by to o niečo viac znesitelnejšie. Takto to bola jedna nuda, myslím príbehovo a dejovo. Ničím zaujímavé a druhýkrát by som to asi nedal. Potešilo pár drobných fórikov, určených pre dospelé publikum.

Zlo mezi námi (2003)

Film samozrejme v poriadku, námet jeden z tých, kde nemáte toho veľa čo pokaziť a tzv. stávka na istotu. Pochopiteľne, aj vo mne vyvolal tie správne emócie, ale mám aj niekoľko výhrad. Napríklad bitie žiaka na verejnosti, zatiaľ čo celý učiteľský zbor sa nečinne prizerá alebo scéna, keď nechali Erika vonku v daždi. Zopár momentov bola na môj vkus prehnaných a nereálnych.

Rychle a zběsile (2001)

Príklad toho, keď jednoznačne vyhráva vizuálna stránka (o ktorú pravdepodobne ide aj tvorcom). Príbeh nič moc, dôležité je ukázať namakané autá, ktoré idú rýchlo a na ktorých predvádzajú herci zaujímavé kúsky. K pekným a nablýskaným vozidlám patria aj pekné baby. Keďže nie som nadšenec do áut, u mňa priemer.

Snowden (2016)

Snowden je film založený na nadčasovej téme, navyše, podľa reálnych udalostí (žijem v bubline, že som o tom ešte nepočul?). Myslím, že sledovanie bude ešte aktuálnejšie o niekoľko rokov, kedy doceníme aj prínos Snowdena a tohto filmu. Čo sa týka snímky, podaná dosť nudne v niektorých pasážach, miestami som sa strácal, miestami ma to nebavilo. Áno, uznávam, pri takejto téme musia byť použité aj cudzie a odborné veci. Potešil záver, pri ktorom som mal na duši taký hrejivý pocit.

Koralína a svět za tajnými dveřmi (2009)

Rozprávka určená skôr pre staršie publikum. Zaujímavo podané. Úvod filmu rozpačitý, po prvom výlete do druhého sveta to začína byť zaujímavejšie. Napriek originalite, ktorá sa Koralíne nedá uprieť, to na druhé pozretie veru nie je.

Vládce knih (1994)

Taká nedeľná jednohubka s dobrou stopážou. Príbeh o chlapcovi, ktorý sa v knižnici dostane do animovaneho sveta a zažíva jedno dobrodružstvo za druhým. Nijako extra nenadchlo.

Tísňová linka (2013)

Ohromne napínavé po 90% stopáže. Film ma priklincoval, pohltil a vtiahol. Počas celej doby trvania filmu som bol napätý, čo sa bude diať.