Dovolená za trest (2014)

Príjemná jednoduchá rodinná oddychovka, jedna z tých lepších vo svojom žánre. Dokonca sa pri nej aj občas zasmejete :)

Batman (1989)

Zrodila sa legenda! No okej, ale čo ďalej? Konečne som sa k prvému dielu jedného z najznámejších komiksov dostal. Ničím špeciálnym ma však nezaujal. Veľmi slabá akcia a dejová linka, réžia sa zameriava skôr na atmosféru vykreslenú pomocou ponurého Gothamu, dobrej hudby a najmä Jokerom.

Konzultant (2013)

Keď minútu po filme neviete, o čom to vôbec bolo, niečo je asi zle. Zaujímavé boli snáď len monológy Bardema.

Wind River (2017)

Nebolo to zlé, ale zasa ani oslňujúce. A pritom malo byť.

Zrodila se hvězda (2018)

Poznáte to: do kín prichádza film, ktorý predchádza silná kampaň. Každý o ňom hovorí, veľa ľudí ho chce vidieť. Veľakrát je to však veľa kriku pre nič a vás ovládne len sklamanie. Film Zrodila sa hviezda prichádzal s predzvesťou niečoho podobného, dosť možné, že svoje zohrala aj prítomnosť Lady Gaga. Po skončení musím povedať, že som si to užil. Výborná hlavná dvojica (Gaga ako neherečka výborne, Cooper čoraz ďalej lepší). Príbeh zaujímavý, aj keď pre niekoho možno fádny, ale podaný veľmi dobre. Nikdy by som nepovedal, že hudobný film ma bude tak baviť. Spokojnosť, nadmieru.

Ostrov (2005)

Áno, tento typ filmu mám proste veľmi rád. Čo je realita, čo je klam, ako to v skutočnosti je a všetky podobné záležitosti vždy môžem vo filme. Keď sa k tomu pridá pekná ženská, čo rozhodne Scarlett je, máme tu veľmi zaujímavý film (až sa mi nechce veriť, že s réžiou Baya). Doladiť možno ešte nejaké detaily a nie je čo vyčítať.

Hon (2012)

Veľmi silný film podaný tradične seversky - chladno, ale pritom sa dostal pod kožu a emocionálne vás napne ako strunu a vyžmýka na maximum. Podané veľmi reálne. Nezradil ani záver, čo som sa teda bál. Téma, o ktorej sa asi príliš nehovorí, ale prináša ju samotná doba. Už len sa s tým vyrovnať resp. riešiť ju.

Dřív než půjdu spát (2014)

Námet presne podľa môjho gusta. Film má drží v napätí, núti podozrievať všetkých a za všetko a hádam, ako to vlastne je. Aj keď je pravda, že sa to dalo ešte o niečo viac zamotať a vygradovať. Ako to už býva, bál som sa záveru, ale nesklamal. I keď by možno mohol končiť film o desať minút skôr a záverečnú trochu nasilu dojemnú pasáž vynechať.

Hotel Transylvánie 3: Příšerózní dovolená (2018)

Jednotku a dvojku som nevidel, takže sme so synom nevedeli pri návšteve, čo od toho očakávať. Nakoniec to nedopadlo zle, celkom slušná zábava a koniec s Makarenou (čo si mimochodom syn ešte týždeň spieval) tiež ušiel.