Příběh koček (2018)

Hľadá sa Nemo v mačacej verzii. Slabé, nezaujímavé

Pelé: Zrození legendy (2016)

Ako futbalový priaznivec som si samozrejme rád pozrel životopisný film o jednom z najväčších hráčov histórie. Konkrétne o tom, ako sa ním stal, resp. jeho život po prvý svetový šampionát. Celkom ma počas filmu zaujímalo, či to skutočne tak bolo (klasická otázka pri životopisných filmoch, či si proste tvorcovia niečo nedomysleli, aby to vyznelo lepšie). Ale keďže sa sám Pelé objavil vo filme, asi s tým problém nebol. Čo ma však celkom iritovalo, boli zábery priamo z hry. Bolo to v štýle - tak to je blbosť, takto futbal nevyzerá, proste nerealistické. Možno to tak malo byť, ale nedokázal som sa s tým vysporiadať. Inak fajn.

Metro Manila (2013)

Prvá hodina filmu je de facto o ničom. Vykreslenie chudobnej rodiny, ktorá nemá čo do úst a rozhodne sa ísť do mesta. Možno až trochu moc sa to naťahuje. Po príchode si začnú hľadať prácu, ktorú Oscar napokon aj nájde. Dej sa o trochu zrýchli, čo však príde v závere, je niečo skvelé. Vďaka tomu dáva zmysel aj celý úvod, ktorý má za cieľ pripraviť diváka na tento fantastický záver. Ešte niekoľko minút po filme som zostal obarený.

Pryč od pece (2013)

Film, ktorý sa ťahá kľudným, pomalým tempom. Pre niekoho možno pozitívum, lepšie vykreslené postavy a vzťahy, pre niekoho zas nuda a ťahanie času. Pravdou je, že úvod a prvá cca hodina sa fakt dosť silno vlečie, potom to naberie trochu obrátky, aj keď stále len druhý rýchlostný stupeň. Poctivý thriller

V husí kůži (2018)

Obyčajná tuctová rozprávka so zopár vtipnými momentami.

Cizinec (2010)

Asi ako väčšina užívateľov - mierne sklamanie. Mal som dojem, že film má ambíciu byť niečím oveľa väčším, lepším, monumentálnejším (už len podľa obsadenia hlavnej dvojice), dopadlo to však o dosť horšie. Toporný príbeh, pritom začiatok sľuboval zaujímavé a napínavé niečo. Navyše, odohráva sa to v Benátkach, čo by mali byť ďalšie plusové body, lenže...Na Angelinu sa síce dobre pozerá, ale mám pocit, že s Johnnym im to neladí.

Metro (2013)

Film z ruskej produkcie bol príjemnou a vítanou zmenou. Metro nesklamalo, malo napätie, atmosféru. Trochu ma možno iritovalo to vybavenie a prístroje pracovníkov metra, ktoré vyzeralo ako z roku 1954.

Vražda v Orient expresu (2017)

"Toto nie", bola asi moja najčastejšia veta pri pozeraní tohto filmu. Nebudem sa ani rozpisovať, čo všetko mi prekážalo. Jediným šťastím filmu je jeho geniálna predloha. Pekný vizuál je bohužiaľ veľmi málo v tomto prípade a film nezachraňuje.

Vražda v Orient expresu (1974)

Pri Vražde v Orient exprese si treba uvedomiť, že sa nedá nehovoriť o knižnej predlohe. Tá patrí asi medzi najlepšie detektívky od Agathy Christie. Samozrejme, film ťažko hodnotiť v tomto prípade bez porovnávania s ňou. Ochudobnení ste o záverečnú pointu, čo je trochu škoda. Nie je to však chybou filmu samozrejme. Povedzme si to tak, že Vražda v Orient exprese nesklamala, čo je slušným hodnotením pre ňu. Teším sa na pozretie nového remaku.

Vzkaz v láhvi (2016)

Po úvode, v ktorom mi trvalo asi 15-20 minút, kým som sa zorientoval, sa to začalo. Ako som spomínal pri filme Žena v klietke, výborná hra s atmosférou, v druhej polovici som ti takmer poobhrýzal nie nechty, ale prsty. Výborná gradácia (scéna vo vlaku že wau), záporák tiež parádny. Severania to s týmto žánrom proste vedia.