Chceš mě, chci tě (2009)

Platňa sa začína fakt silno obohrávať...Ešteže tam hral Butler, jeho postava bola výborná. Prvá polovica ušla, samozrejme vďaka hláškam Butlera, druhá polovica asi musela prísť, inak by kalkul a vypočítavosť spojená s klišé asi nemohla byť ani natočená. Škoda, po koľkýkrát už?

Informátorka (2010)

Silný námet, slabšie prevedenie. Škoda, že film skáče ako jojo, niektoré vzťahy mohla režisérka lepšie podať, napr. zamerať sa na vzťah dcéry s matkou (obe matky s dcérami myslím), dať príbehu silnejší náboj. Každopádne, film to nie je zlý, ľahko nadpriemerný. P.S. Ak to chcete pozerať kvôli M.Bellucci ako ja, tak to nerobte. Je tam totiž asi minútu a povie možno sedem viet.

Fotbalové opojení (1997)

Pre futbalového fanúšika povinnosť. Vykreslené perfektne, takto nejako vyzerá futbalový fanatizmus. Škoda, že to nebolo podané pútavejšie. A chýbalo mi viac záberov samotných zápasov. Ale sľubujem, že keď Trnava vyhrá tento rok titul, tak štvrtú hviezdu pridám veľmi rád, ale tam tie oslavy budú potom grandiózne :) P.S. Ak by to bolo o Manchestri United, tak piata hviezda je tam :)

Listopadová romance (2001)

Totálne nechutne vykalkulované a maximálne neuveriteľné. Viem, je to len film, ale mal by byť aspoň z časti zo života. Vrchol trápnosti bol výstup s transsexuálmi. Hviezda aspoň za ten kúsok emócií v závere a za Lorelai na začiatku v spodnom prádle :)

Moneyball (2011)

O ten šport tu ani tak nejde, ale ja som práve rád, že to je situované do športového prostredia. Dialógová športová dráma so skvelým Pittom, ktorému sekunduje Hill. Ich dialógy sú najlepšou časťou filmu, samozrejme až po tom rekordnom víťazstve. Príjemné natočené, dobre podané, dokonale prijateľné, emocionálne nevydierajúce.

Nejlepší hráč (1998)

Športové filmy mám rád, He Got Game mi prišlo však veľmi účelové. Rovina otec - syn bola predvídateľná hrozne a slabo podaná. Naopak, línia, ako si Jesus (parádny Ray Allen) vyberá medzi školami bola skvelá, dokonale uveriteľná a ona samotná by mi postačila k dobrému zážitku z filmu. Slabšie 4*.

Dokonalý učitel (2010) (TV film) odpad!

Stáva sa, že brakový film zachráni krásna hlavná hrdina. Megan Park je veľmi pekná, napriek tomu silný odpad. To svedčí o všetkom.

Johnny Mnemonic (1995)

Takto teda nie, béčkovité podanie s prvkami céčka. Takto si to podľa mňa Gibson veru nepredstavoval. Niekedy až úsmevné, niekedy až trápne, niekedy až nudné, niekedy až tlačiace na pílu pri snahe o kult.

Dějiny násilí (2005)

Ono skôr to je o tom, čo robí násilie s pokojnou americky vzornou rodinou. Inak je to až na pár scén príliš sterilné, tempo je nezvyčajne pomalé, dej sa posúva kľudným tempom do záveru. Na môj vkus sa mohlo pritlačiť viac na pílu, vyhrotiť niektoré situácie. Veľ vecí bolo naznačených a nedopovedaných. Paradoxne, najlepšie fungujú scény, kde sa najmenej hovorí.

Mulholland Drive (2001)

Videl som Lost Highway, tak som vedel, do čoho idem a popravde, príliš sa mi do toho nechcelo. Po 110 minútach som chcel zvolať Heuréka, veď ja tomu celkom chápem, neuveriteľné! Keď tu zrazu, posledná polhodina bola totálne naopak a moje nadšenie v čudu. Konečne ale chápem slovnému spojeniu: nepochopil som, ale páčilo sa mi to. Úprimne, nie som z Mulholland Drive nejaký pobesnený, ale atmosféra je úžasná, dokonale to vystihuje scéna v divadle, príliš som jej nepochopil, ale emočne bola na obrovskej úrovni (lesbické scény v tomto kontexte radšej ani nespomínam:)). Každý tu chváli Watts, ja pochválim Harring. Rovnako tak aj kameru a hudbu. P.S. Mám len ja ten pocit, že Lynch niečo natočí a potom sa dobre smeje tým, ktorí to pozerajú, snažia sa interpretovať? :)