• Fantasy

Plán útěku (2013)

Či chcem, či nie, 5 hviezd tomu dať nemôžem, predsalen Expendables 1 a 2 dali laťku očosi vyššie. Nevravím však že to je zlý film, práve naopak :) je tam veľa scén, kde som sa parádne zabával, ale za najpodarenejšiu scénu považujem tú finálnu, teda Caviezelov pohľad po slove "Bum" to je tak brutálne zabitá vec, že som sa smial ešte dlho po skončení filmu :)

Mocný vládce Oz (2013)

Pôvodný film som nevidel, neviem o čom bola kniha, film hodnotím z pohľadu nestranného človeka. Raimi zaujal verejnosť Evil Deadom, neskúr Spidermanom, z čoho druhý menovaný mi prišiel taký nemastný neslaný. Toto mi však prišlo svieže oku lahodiace divadlo farieb, ktoré mám fakt rád. Ako fanúšik Mily kunis som na film išiel zvlášť kvoli nej ale to nemení nič na fakte, že film bol po audio-vizuálnej stránke super. Prišlo mi to dokonca oveľa lepšie než Burtonove Temné tiene, v čom samozrejme má prsty aj pán Elfman a jeho silne špecifické motívy. Hodnotím 8/10, pretože osobne som sa nenudil a výborne to prospelo dnešnému upršanému dňu :)

Bídníci (2012)

Absolútne a nečakané prekvapenie, skvelý filmový zážitok. Či už hudba, alebo obsadenie, všetko krásne súladí :)

Temný rytíř (2008)

Pre mna v Dark knight trilogii jednoznacne numero uno. Kombinacia Nolan+Zimmer+Bale+Ledger je absolutne megalomansky brutalna a cloveku az ide mraz po chrbte. Rozhodne to pridavam k filmom, ktore sa oplati vidiet ba dokonca by som povedal ze sa jedna o must see pre kazdeho fanusika komiksovych filmov, i ked to je skor film zalozeny na predlohe komixu. Temny rytier si nesie tu temnotu v nazve pocas celej stopaze a nenecha divaka vydychnut absolutne snad ani raz. Jednoznacne 5*

Temný rytíř povstal (2012)

Vsimol som si ze tento film bol porovnavany priamo z Temnym rytierom, co je zcela zbytocne. Podla mna totiz film ide skor v slapajach prveho dielu aj ked mnohe zvraty su mozno castokrat mierne prekombinovane, no nic take ze by sa v tom nedalo vyznat. Osobne som sa cez film absolutne nenudil, comu prisudzujem zasluhu hlavne hudobnej stranke, vizualne je to presne to co clovek od Nolana chcel a cakal. Chris Bale ako Batman, to je proste uz standard a zaporak Bane mi pride trosku zvlastny, no Tomovi Hardymu som na chut prisiel po par scenach takze vykon hodnotim na 1*. V kazdom pripade aj cez vyse dvojhodinovu minutaz mi prislo ze mohli obe hlavne postavy dostat o trosku viac priestoru, predsalen bola radost sa na nich pozerat

Souboj Titánů (2010)

nudny, nicim zvlast zaujimavy film...dve hviezdy za krasnu gemmu artenton

Hněv Titánů (2012)

velmi plytky a miestami nudny film, a skoda hodiny a pol pri tomto filme... dve hviezdy za skvele obsadenie, ale ani to nepomaha filmu vyjst z priepasti tartarosu....v porovnani so subojom titanov ale musim povedat o chlp lepsie, no 3d mi tam pride vcelku zbytocne

Thor (2011)

Ohromujúca audiovizuálna show a veľmi nekonfliktné akčné dobrodružstvo v komixovom kabáte. Myslím, že to kľudne mohlo byť aj s viac ako 2 hodinovou stopážou. Inak výborné

Carnivale (2003) (seriál)

Uznávam, že som si neistý, aké hodnotenie dať seriálu ktorý končí v tak neuzavretej atmosfére, čo ma trošku sklamalo, ale nakoniec dávam 5*, pretože je možno aj dobre, že viac nepokračuje a podľa infa, ktoré som čítal by sa to zbytočne porozvracalo (vzhľadom k postavám). A čo sa týka postáv, jednoznačný favorit, ako u mnohých je brat Justin, proste Clancy Brown je stvorený pre úlohy "hajzlov" i keď v tomto prípade postava tak ozvláštnená, že častokrát ťažko povedať či je to vôbec zloduch (jednoznačne som to zistil až v druhej sérii)

Počátek (2010)

Nolan again! DiCaprio again! Skvely film, ktory sa naozaj oplati pozriet. Cca 2 hodinova stopaz ma rozhodne nenudila a zabavilo ma to naozaj vyborne + hudba ktora tam sedi ako rit na serbel (skvely Hans Zimmer). Napad je tak trochu ala Matrix ale to mi nevadi pretoze tematiku snov a alternativnych svetov ja mozem :)