The Divide (2011)

Začátek je béčácky drsnej (frajer s doutníkem co má u postele amerikánskou vlajku) a člověk tedy čeká plochou řežbu plnou subžánrových klišé. Postupně je vyveden z omylu a je do něj pěchováno fakt hodně velký psycho. Fakt hodně velký. Myslel jsem si, že už jsem viděl vše z tohohle se mi, ale fakt zvedl žaludek.

Nespoutaný Django (2012)

Víc prča než Pancharti to jednoznačně. Víc odvázaný řekl bych. Tohle jsem nečekal, ale sedlo mi to. Dám 5 druhá projekce pomohla chápat to od začátku do konce víc jako totální úlet, vtipy vychladly, soundtrack vychladl (chyba lokálního kina) a moje nadšení vychladlo nakonec také. Horších 5, nejlepší Tarantinovka to rozhodně není. Pancharti nepřekonáni.

Bláznivá, zatracená láska (2011)

Nikdy bych nevěřil, že budu schopen napsat, že nějaká romantická komedie byla fajn. Jsem rád že to mohu napsat o této.

Mr. Nice (2010)

Jak už bylo zmíněno Kokain tento snímek opravdu hodně připomíná, ale není čas při snímku takové prkotiny řešit. Necháte se prostě unášet na vlnách kouře z aromatickýho haše a tak trochu byste též podpálili špeka. Konec tomu dodává jakousi korunu a zlehčuje poměrně těžké emocionální drama před ním. Příjemný film což je u filmů o mariuhaně skoro nutný předpoklad k bezproblémovému ztrávení.

Somrák s brokárnou (2011)

Supr masakr, dost klišé, dost černobílý postavy (zlí jsou zlí a hodní jsou hodní) prostě béčko se vším všudy. Veliký překvapení (pokrok oproti hodně amatérsky vyhlížejícímu fiktivnímu traileru). Když Hobo vypráví prostitutce před spaním o medvědech šel jsem smíchy do kolen.

Hobo with a Shotgun (2007)

Povedenej trailer i když je znát amatérské ražení a nemá to prostě ty koule jako zbytek trailerů z projektu. Film pak dopadl o poznání lépe.

Lesní duch (1981)

Blbý český distribuční název je zatraceně matoucí (jak má člověk pak najít dvojku chytráci). To však není chyba filmu. Film má parádní hororový rozjezd, děsivou hudbu a vše co má horor mít. Ke konci se pak mění ve vyvražďovačku se vším všudy, kdy tajemství zabijáka zmizelo a přichází dost nedokonalý gore. S ohledem na dobu, ale jistě přelomový film a za výborný konec, strašidelný začátek a precizní sklep si film 5 zaslouží. Postavy však mnoho rozumu nepobraly.

Rain Man (1988)

Tam kde jsem se bál, že bude tlačeno na citovou pilu byl film neuvěřitelně lehký a o to víc dojemný, kdy nakonec člověk div netahá kapesník "jen" z toho, že bráchové se dotknou hlavou. O výborném Dustinovi už tu bylo řečeno mnoho, to bych jen opakoval již napsané. Film o těžkém tématu uchopený za ten správný konec provazu.

Terkel má problém (2004)

Otřesná animace, ale co člověk to zkousne, když postavy nadávají a mají prdel i z věcí co jsou dost nekorektní. A některý ty písně maj fakt koule. Hlavně ten Katův text k rapu na školním dvorku a pak love song "Vopíchat se di, si šerednej jak prdel a tvoje máma za bura mrdá"

Ratatouille (2007)

Až taková pecka to není. Hlavně postava Linguiniho jako trotla co všechno kazí a neuvaří si ani čaj je nadmíru protivná.