xXx (2002)

Jedna za Diesela, jedna za akční scény a jedna za dokonalý 'český' vtípky. Ani víc ani míň.

Za plotem (2006)

Jeden z těch lepších animáků. Sympatické postavičky a dobré vtípky. Nejlepší byl nafrčenej veverčák.

Základní instinkt (1992)

Klasika největší. Dokonalý Douglas, krásná Sharon a sexy Tripplehorn. Erotika z toho čiší až za roh. Perfektní hudba. Mrazivý thriller s nejasným koncem a mnoha slabšími následovníky. Kdo neviděl, jako by ani nebyl, že ?

Základní instinkt 2 (2006)

Některé filmy prostě nemají mít pokračování. Zvláště ne ty, co se staly klasikou. Ani Sharon nemůže zachránit tuhle sračku. Navíc nenávidim její plastiky. Hlavní hrdina totální tragéd. Scénáristu bych pověsil. Veliké zklamání.

Zamilovaný Shakespeare (1998)

Viděl jsem to už docela dávno. Ale pamatuju si, že se mi to líbilo. Joseph Fiennes (tak jako jeho starší bráška Ralph) je výborný a charismatický herec. Také si vzpomínám, že to mělo nádherný obraz. Prostě hezký, romanticko-komediální filmík.

Zastav a nepřežiješ (2006)

Mam rád Stathamův styl a tady jsem si ho dosyta užil. Slušná akční jízda s originálním nápadem a dobrým zpracováním. Na krásné Amy Smart mé oko vždy spočine se zalíbením. Skvělá scéna v Chinatownu. Sice je to přehnaná blbina, ale v pohodě koukatelná. Pro mě lepší průměr.

Pán prstenů: Návrat krále (2003)

Nejtemnější, nejsestříhanější, nejlepší. To vše je Návrat krále. A ještě mnohem víc. Co dodat k 11 Oscarům, že ? Všechny emoce z předchozích dílů jsou zde ještě umocněny a všechny smysly dostávají svůj nášup. Nejlepší způsob, jak si šlehnout LOTR je podle mě tento : kvalitní obraz, kvalitní zvuk, všechny díly najednou, v nezkrácené verzi a v originále. Dokonale strávený den. "Za Froda !"

Pán prstenů: Dvě věže (2002)

Stín na východě povstává a celý film je o poznání temnější. A stále proklatě dobrý. Ani minuta z té brutální stopáže nenudí a dobře se na to dívá. To co v knize zabere sotva dvě stránky, vydá u Jacksona na 45 minut. Helmův žleb. Po shlédnutí dokumentu musim konstatovat, že tak brutální natáčení jsem ještě neviděl. Ani se nedivim, že si po těch třech měsících nočního filmování pořídili kaskadéři trika s nápisem : I survived a Helm's deep. A i když dabing není vůbec špatný, kvůli hlasu Sarumana a Stromovouse je třeba dát si to v originále. Zvuk je vůbec jedna z nejsilnějších zbraní ságy. Ale má to vůbec někde sakra nějakou slabinu ? Pokud ano, já ji nehledám.

Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

Buď ho musíte milovat nebo nenávidět (to jde ?). A já celou ságu miluju. Kouzelnější svět jsem ještě ve filmu neviděl a asi už ani neuvidim. Je tam zkrátka všechno, co má správná fantasy mít. Samozřejmě že oproti knižní předloze tam spousta věcí chybí. Ale když znáte předlohu, tak vám to ani moc nevadí. Přesná adaptace by musela být tak 30 hodin dlouhá. Ne že bych se nevydržel koukat. A kromě Středozemě jsem získal ještě jednu lásku. Nový Zéland. ONE MOVIE TO RULE THEM ALL.....

Válka světů (2005)

Čekal jsem víc. Vlastně to nebylo zlé. Jen mi v tom chybělo to 'něco', pro co na filmy koukam. A od Spielberga bych čekal víc, než jen haldu solidních triků. Líbil se mi obzvláště zvuk těch potvor. Při kvalitním zvuku se vám rozvibrujou kosti. Herecké výkony taky v pohodě (Dakota je talent). Řekl bych tak na jedno použití.