Zkažená úča (2011)

Slušná komedie, které ale musím něco vytknout. Všichni ti puberťáci, kteří to zkouknou, si z toho udělají závěr, že hulení je cool a být zmrd se vyplácí. Hollywoode zamysli se, jaký příklad dáváš lidem.

Hon na čarodějnice (2011)

Stále jsem čekal, kdy se to zvrtne v něco nestravitelného. Ale ouha! Nestalo se. Film si drží napětí a ponurou atmosféru po celou dobu. A moc pěkně se na to kouká. Konečně si Cage vybral dobrý scénář.

Ať jedí koláče (1999) (seriál)

Věčná škoda tak málo dílů. Úžasná koncentrace frků, gagů a fórků. Slzy smíchu zaručeny. Vcelku povedený dabing, což je u britcomů co říct.

TACHO (2010)

Největším problémem filmu je scénář. Dialogy jsou mdlé a o ničem. Komu je film vlastně určen? Fanouškům rallye? Asi ne. Více závodníků je vidět na D1. Filmovým fanouškům? Určitě ne. S filmem to nemá nic společného. Studentům jazykovky? Tak trochu. Pokud neumíte dva světové jazyky, moc se nechytáte. Což vcelku ani nevadí, neb je to o ničem.

Zrození šampióna (2009)

Film pro ty, kdož ještě věří v dobro a umí snít. Nebýt to podle "true events", asi by to bylo přeslazené. Takhle je to prostě život. A navíc - patrně nejlepší role Sandry Bullock, která je navíc čím dál hezčí. Závěrem otázka pro všechny proti-americké komentátory: Co by jste si na tom našli, kdyby to natočili třeba v Bangladéši ?

Úhel pohledu (2008)

Lepší průměr. Postupné skládání příběhu bylo zajímavé. Akčnost byla solidní (hlavně závěrečná auto honička). Ale bohužel celé to pro mě šlo do kytek tím, že jsem hned od začátku věděl, kdo je zrádce. Asi už jsem viděl moc filmů.

Strážce (2006)

Další důkaz o důležitosti scénáře. Ani ten výtečný herecký ansábl to nedokáže zachránit. A začalo to tak pěkně. Největším překvapením tak zůstává dospěle neseriálový výkon Evíka Longoria. A zrádce mě byl jasný hned od začátku.

Dokonalý trik (2006)

Obsahuje spoilery. Zbytečně složité a překombinované. O pointě nelze mluvit, neboť vše bylo hned naprosto jasné. Dvojníci (z nichž jeden se obětuje), sto vražd (po scéně s klobouky jasná záležitost), prolhaná Scarlett (boj se pomsty zhrzené ženy). V tom dvouhodinovém zmatku a nudě bylo skoro nemožné si všimnout hereckých výkonů, což je jediné pozitivum celého filmu. Jinak oba byli slušně posedlí magoři.

23 (2007)

Totální zhovadilost. Líbil se mi jen Carreyho výkon (dle mého umí i vážné role) a ten nádherný hafík. Pořád tvrdím, že na filmu je nejdůležitější scénář. Mimochodem 23 je velikost kousku mého těla ..... ano je to obvod kotníku :-)

Východní přísliby (2007)

Drsné, syrové, skvěle zahrané. Herecký koncert Viggo Mortensena, kterému sekundují neméně dobří Naomi a Vincent. Neubránil jsem se jemnému mrazení na zádech. Takhle nějak to asi chodí. Jemnou připomínku bych měl jen na dvě věci. Bylo to celkem průhledné a vadil mi konec. Zajímalo by mě, co bude dál. Ale to nic nemění na skutečnosti, že jde o výborný film.