Zombieland (2009)

Nemá to začátek, nemá to konec. Jako každý správný zombie film. Ale to co se děje mezi tím, je více než dobrý. Výborně jsem se pobavil a konkrétně cameo B.M. bylo k sežrání. Woody jako obyčejně nemá chybu a ostatní mu slušně přihrávají. Spojení hororu s komedií je zajímavé a funkční. Jen víc takových příjemných oddechovek.

2012 (2009)

Mam rád Emmericha. Líbí se mi jeho destruktivní úchylka. Navíc poukazuje na aktuální problém. I přes dlouhou stopáž mě to bavilo. Film příjemně ubíhá, herci hrajou to svoje a triky lahodí oku (i přes to, že jsou někdy dost "viditelné"). Trochu smíchu, něco moralitek, pár slziček (jsem měkota). Potěšil mě Woody a jeho malá, ale výrazná rolička. Pro milovníky tohoto žánru solidní událost.

G. I. Joe (2009)

Další z řady filmů, které těží z efektů místo příběhu. Nebýt tolika násilí, krve a mrtvol, byl by to slušný akčák pro děti na nedělní dopoledne. Ale takhle vážně netuším, pro koho je film určen. Sice jsem se nenudil, ale za pár měsíců se mi to asi vykouří z hlavy. Myslím že by to ušlo jako animák. Nejlepší byl ten zelený všežravý sajrajt.

Poldové (2010)

Sice to není typický Kevin Smith, ale nezapře ho. Nic kultovního, ale na jedno odpolední pokoukání je to dobré. Dobře zahrané, vtipné hlášky, otravný "Stifler", slizký "Earl". Pro mě slušný průměr. Ne všechny filmy musí toužit po Oscarech.

Strážci - Watchmen (2009)

Nic moc jsem nečekal a tak jsem nebyl ani překvapen ani zklamán. Jako komiks mě Watchmen úžasně bavili, ale jako film to buhužel nějak nefunguje. I když je to takřka dokonalá adaptace (podobnost herců a lokalit je takřka bezchybná), ve výsledku je to nuda. Nebýt vizuálních efektů, tak není na co koukat. Možná by stačilo zkrátit stopáž, ale nevím. Některé věci se prostě na plátno nehodí a mají zůstat tak, jak autor zamýšlel. Mimochodem geniální Mooreova myšlenka, nemyslíte ?

Zelená míle (1999)

"Nakazil mě ... žitím." King umí psát,Hanks umí hrát a Darabont umí točit. A výsledek je bomba ! Někdy i tři hodiny jsou málo. Johnova poprava = jedna z nejemotivnějších scén všech dob. A došlo mi,že občas si všichni ubližujeme skrzevá vzájemnou lásku.

Tenkrát na Západě (1968)

Bezkonkurenčně nejlepší western všech dob (promiň Clinte :-) Mám rád,když film odsejpá,ale v tomhle případě je tomu jinak. Pomalé tempo a dlouhé záběry povyšují film na geniální úroveň. Skvělí herci,nezapomenutelná hudba. "Kdo jsi ?" "Až budeš umírat."

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Dokonalé zfilmování díla Stephena Kinga (můj nej writer). Robbins ve své životní roli. Na konci jsem bulel jak želva (smíchy i dojetím). Tento skvost filmového světa mě naučil,co je to naděje,která nám dává křídla. A tím se dostáváme k zásadní otázce : "Myslet na život nebo umírání ? To je sakra pravda ! "

Forrest Gump (1994)

Svět už pro mě nikdy nebude stejný,neboť jsem se na něj jednou podíval očima Forresta Gumpa. A pak ještě mnohokrát. A nikdy se dívat nepřestanu. Je to můj nejvíc nejlepší film všech dob. Zemeckis to řek' dobře...řek' všechno. "Life is like a box of chocolate..."