Bratrstvo neohrožených (2001) (seriál)

Tak k tomuto veledílu není třeba slov. Raději na to koukněte. Nebudete litovat. Poslední dva díly jsou naprosto dokonalý. Stejně jako závěrečné odhalení vypravěčů. A nelze to obvinit z amerikanismu, neboť je to přesně podle vyprávění veteránů. A to dělá Bratrstvo ještě působivější. Z dokumentu : "Byl jsi hrdina dědečku ?" "Ne, ale sloužil jsem v rotě hrdinů."

Brigada - Brigáda (2002) (série)

Z Ruska nikdy nepřišlo nic dobrýho. Až teď. Brigáda je pohled na vzestup a pád jednoho gangu. A nekouká se na to špatně. Osekal bych to o pět dílů, upravil scénář a pak bych to klidně srovnával s americkou produkcí. Saša Bělov je sympaťák a člověk mu musí fandit i přesto, že je to mafián.

Červený trpaslík (1988) (seriál)

Špička ! Hnusák Lister, zbabělec Rimmer, samožer Kocour a dementní Kryton patří k tomu nejlepšímu, co přišlo z Británie. Naprosto špíčkový slovní špeky. Tolik variant nadávek bych nevymyslel ani do smrti. "Pane vy jste maaaaagor!" Go Red Dwarf !!!

Česká soda (1993) (seriál)

Sklepáci jsou takový Monty Pythoni po česku. A tím je řečeno všechno. Vtipná a někdy dost drsná zábava, která ne každému sedí. Ale mě teda jo !

Dawsonův svět (1998) (seriál)

Klidně mě kamenujte, ale mě se to líbilo. Hlavně Pacey a Jen. Prostě mam rád vztahové seriály, v kterých se můžu najít. Odfiltrujte tu limonádu a zůstanou vám každodenní starosti většiny z nás. A s tim už se dá žít. A klidně na to i koukat. Jen bych ubral pár dílů, aby to nebylo tak natahované. Což je běžná neřest filmařů, která spolehlivě zničí takřka cokoliv.

Derren Brown: Magie a manipulace mysli (2004) (pořad)

Když víte jak na to, tak se dá lidská mysl poměrně snadno zmanipulovat. A Derren to má vymakaný. Možná že něco je nahraný, ale to mi vůbec nevadí. Nechci to vědět o nic víc, než to, jak to dělá Copperfield. Kouzlo by zmizelo. Jako pořad je to zábava a to byl asi účel filmařů, ne ?

Dirty Sexy Money (2007) (seriál)

Docela milé překvapení. Seriál z vyšších kruhů, který si asi moc fanoušků nezíská, ale na jedno kouknutí to určitě je. Jako studie zkaženosti pracháčů je to dost dobré. Napadá mě pár příměrů ve skutečném světě. Viď Paris ?

Dr. House (2004) (seriál)

Spolu s Chicago hope nejlepší doktorský seriál. A i když prakticky nikdy nerozumím o co jde, tak mě to baví. Hlavně kvůli one-man show Hugh Laurieho. To neustálé dobírání Caddy v podání krásné Lisy. "Pro člověka jen malé šáhnutí, ale pro svět obrovský zadek. "

Flashpoint (2008) (seriál)

Těžko říct co je na Flashpointu tak vyjímečného, ale líbí se spoustě rozdílných lidí v mém okolí. Žádná nablblá americká kravinka, ale poctivá představa o práci elitního policejního týmu. Každý díl jiný problém a pokaždé jiný a přesto stejný postup. A jde to i bez zbytečných velkých efektů. Stačí kvalitní herci, kteří to 'utáhnou'.

Gilmorova děvčata (2000) (seriál)

Naprosto dokonalé ! Ani tisíc dílů by nebylo dost. Rád bych se vracel do Stars Hollow věčně. Asi protože na takovém místě bych chtěl žít. Tenhle seriál miluju ze spousty důvodů. Krásná a ukecaná Lorelai. Sympaťák Luke. To věčné čekání na jejich první polibek. Všeuměl Kirk. Suchá Paris. Rebelující Lane. Srandovní Sookie. Spousta figurek a každá originál. A to neuvěřitelné množství slov ve scénáři a většina patří Lauren. Prý bylo těžké najít k ní dabérku. Ani se nedivím.