Náhradníci (2009)

Jedna za Willise a jedna za další varování před počítači. Jinak velmi slabý film. Dalo se z toho vytřískat víc.

Chceš mě, chci tě (2009)

Tak si to ujasníme - tohle není film pro romantiky žádného, především však ženského pohlaví. Milé dámy, takhle to totiž v životě skutečně chodí. Ať už si budete nalhávat cokoliv. Butler hlásí naprosto dokonale a i když nejsem takový dobytek jako on, naprosto mu rozumím. Heigl není ani trochu hezká, ale jako herečka je ucházející. Orgasmus v restauraci jsem jí skoro věřil.

Jennifer's Body - Bacha, kouše! (2009)

WTF ?! Opět jsem hořce zalitoval, že všechno dokoukávam až do konce. Naprosto úchylné dílo, které nemá absolutně nic. Diablo Cody musela být asi sjetá, když to psala. Tolik nelogičností a otřesných hereckých kreací jsem snad v životě neviděl. A že mam za sebou už stovky (ne-li tisíce) filmů a seriálů. Od odpadu to zachránila až poslední věta : "Dnes mají poslední koncert." To mě fakt rozesmálo. BTW - nesnášim Megan 'sledujte-mé-klišé-pózy' Fox. Špoulit pysky jako Agáta a vlnit se jak těhotná kobra vážně herečku nedělá. A líbit se může snad jen děckám do 12 let.

Vzhůru do oblak (2009)

Páni, to byla jízda ! Perfektní dobrodružství. Dospělá pixarovka pro všechny, kteří ještě umějí snít. Ještě nikdy mě v animáku nic tak nedojalo, jako když dědula u vodopádů otevře tu knihu. Nechybí humor, napětí, ani trocha poučení. Souhlasím s Galadriel, že sestřih života Carla a Ellie je dokonalý. Prostě další z řady úžasných počinů od Pixaru. K dokonalosti chybělo snad jen méně té 'dospělosti' a více 'dítěte'.

Univerzální uklízečka (2005)

Typická britská komedie. Výborné vtípky. Mam rád suchý brit-humor. A ačkoliv je Atkinson skvělá tlama, tak všechny přehrává a celý film táhne skvostná Maggie Smith. Já tu ženskou prostě žeru. Vždy je dokonalá.

Úsvit mrtvých (2004)

Dokonalý zombie nářez ! Horor jako ze staré školy, jaký už dneska nikdo nenatočí. Dokud nepřišel talent Snyder (jak to ten chlap dělá - jenom 3 filmy a hned takové hity). Jsou tu všechna známá klišé a přesto je to nádhera. Herci, masky, atmosféra, lekačky - to jsou samé silné stránky. Víc takových filmů prosím.

Vetřelec vs. Predátor (2004)

Tak nevim, jestli jsme všichni viděli ten stejný film ? Pro mě velké a příjemné překvapení. Triky, masky, fighty a hlavně skvěle vymyšlená mytologie. Už jsem to viděl asi 10x a pořád mě to baví. Škoda toho slabšího sequelu.

Vraždy podle Jidáše (1999)

Jeden z těch počinů, pro které mam kdo ví proč slabost. Podobnost a možná i vykrádačka Se7en. Ale nebýt tohoto silnějšího brášky - bylo by hodnocení všech také tak slabé ? Pochybuju. Prostě se jen namlsali. Já bych to nesrovnával. Jidáš má atmosféru, příběh, napětí i zvraty. Baví mě to a je halda mnohem slabších filmů.

Vřískot (1996)

Klasika žánru. Líbivá vyvražďovací záležitost. Kvalitní nástupce rodiny nejlepších filmových zabijáků (Jason V., Freddy K., Michael M.). Courteney Cox dobře zvládá i jiné než komediální role. Wes Craven stvořil po Kruegerovi dalšího 'sympatického' psychozabijáka.