Základ rodiny (2005)

Mam rád filmy tohoto ražení. Uvěřitelné, dobře zahrané, ideální mix emocí. Slavné tváře si nekonkurují, naopak se dobře doplňují. Což nebývá pravidlem. Nezapomenutelný je úsměv Rachel McAdams (srovnatelný nanejvíš s Angelinou Jolie), které tmavé vlasy neskutečně seknou. Klidně zkouknu za čas znovu.

Ženy v balíku (2008)

Solidní kravinka na jedno použití. Diane zahraje cokoliv dokonale, Queen umí zpívat i hrát a Katie prostě není herečka. Jinak není co dodat, což mluví samo za sebe.

Spáč (1973)

Pro mě asi nejvtipnější film mého oblíbence Woody Allena. Moje bránice dostávala zabrat prakticky v jednom kuse. Woodyho filmy se sice vyznačujou spíš slovním humorem a sebeironií, ale tímhle dokázal, že ani groteska mu není cizí. Pro mě kouzelná Diane Keaton jako vždy skvělá.

Hry bez hranic (1965) (pořad)

Olympiáda v malém televizním vydání. Rád jsem se na to koukal a dobře se bavil. Chybí mi něco takového v dnešní TV zábavě.

Klíče od pevnosti Boyard (1990) (pořad)

Asi nejlepší soutěž všech dob. Těšil jsem se na myšlenky dne otce Fura. Perfektní úkoly pro sehranou a trénovanou partu lidí. Nechal jsem se vždycky strhnout natolik, že jsem to prožíval jako jeden z nich. Škoda že už to nedávají.

Vicky Cristina Barcelona (2008)

Tak tahle lahůdka mě dokonale překvapila a uzemnila. V podstatě to nemá chybu. Výborní herci (a to nemusim Scarlett), krásně romantická Barcelona a jednoduchý a uvěřitelný příběh. Nádherně to zabrnkalo na mojí umělecko-romantickou strunu a já jim prostě záviděl. Z obrazu na mě čišela vůně života a na 90 minut jsem se nechal rád unášet Woodyho uměním. Rozhodně jsem to neviděl naposled.

Kasandřin sen (2007)

Je zajímavé, jak se Woody na stará kolena kloní od komedií k thrillerům. Při sledování tohoto syrového skvostu mě běhal mráz po zádech. Stačí málo a život je naruby. A pak jde morálka stranou. Zvlášť když jde o rodinu. Ewan i Colin jako Kain a Abel k sobě sedí a táhnou film až k hořkému konci. Občas jsme všichni schopni čehokoliv.

Divoký anděl (1998) (seriál)

Klasická jihoamerická limonáda. Co jí odlišuje od těch ostatních hnusů je humor. Pro ten jsem pár dílů taky zkouknul. A když člověk vypne mozek (stejně není zapotřebí), tak to nudu ukrátí.

Chůva k pohledání (1993) (seriál)

Naprosto dokonalý sitcom. Niles rules ! Dokonale suché hlášky. Smál jsem se u každého dílu a to je přesně to, co od sitcomů očekávám. Žádné velké umění ani myšlenky. A Fren je kočka.

Star Trek (2009)

Nejsem fanoušek Star Treku a tak nemám s čím srovnávat. Ale oceňuju propojení s původní sérií obsazením Spocka Nimoye. Jako akční sci-fi se spoustou triků je film koukatelný. Ale zapomenutelný. Jsem emotivní typ, ale tohle dílo mě tep nezrychlilo. Vyjma narození Kirka juniora. Scénáristům dochází nápady a tak pátrají v minulosti. Ale co fungovalo tehdy, nemusí šlapat dnes. Řekl bych - dobré jen pro fanoušky. Ale možná jsem už jen unavený z té záplavy trikových filmů a chybí mi věci, ve kterých o něco opravdu šlo a film táhli herci a ne počítače.