Já, robot (2004)

Velmi svižně natočený sci-fi akčák. Zajímavá myšlenka o zákonech robotiky. Dnes počítače řídí všechno a příliš na ně spoléháme. Třeba se Já, robot jednou stane skutečností. Zatím je to pohodová filmová záležitost. Nenudil jsem se a rád na to občas mrknu znova. Willovo Conversky jsou skvělé retro. Ale nejlepší je vážně Sonny a jeho touha "žít".

Já, legenda (2007)

Liduprázdný New York působý sám o sobě strašidelně. A když po setmění vylezou i hnusáci, je čas na výměnu pamprsek. Řekl bych životní role Willa Smithe. Žádný hrdina jak je u něj zvykem, ale normální vyděšený chlap, snažící se přežít a najít lék. Nejemotivnější scéna s fenkou si bohatě vystačí se zvukem a pohledem do Willovi tváře. Jediné co tomu lze vytknout je konec. Ten mi přišel dost nudný a uspěchaný. Nevím proč tam nenechali ten dokonalý alternativní - http://n-joy.cz/video/filmpub-video/h7um9zqktr7mt4nb/

Avatar (2009)

Avatar je přesně takový, jak jsem čekal. Sice se na to pěkně kouká, ale jen v kině. Doma na LCD už to nefunguje vůbec. Méně minut a více příběhu, říkám já. Uvidíme co Cameron vymyslí do slíbených dvou pokračování. Ale obávám se, že budou opět postavená jen na vizuální stránce. Je to další důkaz mé teorie, že za pár let už nebudou herci vůbec třeba. Trikaři je prostě vygenerujou na PC a bude. Smutný konec filmařiny. Edit: Po shlédnutí 178 minutové verze přidávám hvězdu. Komentář platí. Od filmu chci příběh. Na pěkné obrázky mám dokumenty od BBC.

Team America: Světovej policajt (2004)

Naprosto geniální. Ještě že je v Americe tolik věcí, které lze zesměšnit. Skvělé provázkové zpracování. I ten soundtrack je výborný. Pro někoho možná moc drsné a sprosté, ale mě to tam dokonale sedne. "Tak a teď mi ho vykuř!"

Dvanáct do tuctu (2003)

Těžko uvěřitelné, ale docela vtipné. Nic než oddech a zábavu od takových věcí nečekam. BTW - docela určitě by mi hráblo při té jejich snídani rovnající se hororu mixnutého katastrofou.

Trhák pana Bowfingera (1999)

Solidně vtipná komedie a výborný nápad. Charizmatický Steve, všepřefiknoucí Heather a debilně šklebící Eddie. Někdy to mají i filmaři těžké.

Roxana (1987)

Vtipná komedie a jeden z nejlepších výkonů Steva Martina. Opět dokáže všechnu pozornost strhnout na sebe a vůbec to nevadí. Scéna s urážkami v hospodě je dokonalá a bulel jsem smíchy. Dnes už se takové filmy netočí a je to škoda. Chybí mi ten styl 80 - 90 let.

Hlava rodiny 2 - Tatínek nebo dědeček? (1995)

Stejně jako jednička je i pokračování solidní komedie na neděli. Díky capartům o něco více uslzené, ale stejně vtipné. Neznám originál a tak nesrovnávám. Což je podle mě stejně nesmysl. Každý film je jiný a jde o dobu, v které se natočí. A jak originál tak remake můžou být perfektní. Viz Jacksonův King Kong a originál z roku 1933.

Hlava rodiny (1991)

Steve Martin by asi dokázal zahrát kterýkoliv film i jako one-man show. A nenudil bych se. Diane jako usedlá matka je zase skvělá. Komedie ze staré školy na nedělní odpoledne. Pobaví a neurazí. A i když nechápu americké svatby, rád se na ně podívám v bedně.

Lepší pozdě nežli později (2003)

Velmi příjemně koukatelný filmík. Jack má charizma na rozdávání i jako vorvanózní bedna kytu. Diane je snad ještě víc sexy než za mlada. Je to vtipné, je to smutné, je to k zamyšlení, je to zábava. Co víc od filmu chtít. Snad jen o 30 minut kratší stopáž, což by mu jistě prospělo.