Tenká modrá linie (1995) (seriál)

Rowan Atkinson snad ani nemůže zklamat. I zde je to typický suchý anglický humor spojený s jeho tváří, která je vtipná i bez pitvoření. Klidně mohlo být i víc dílů.

Městečko Twin Peaks (1990) (seriál)

Lynche nechápu a jeho ujetost je mi cizí. Osobně si myslím, že je to jen úchylný filmový masturbátor. Přesto jeho věci vždycky zkouknu, abych se zas a znova v tomto názoru utvrdil. Seriál je zbytečně dlouhý a poslední díl mě totálně znechutil. ALE jedna hvězda navíc za atmosféru a jedna za agenta Coopera, který byl hlavní důvod sledování TP. A teď mě klidně ukamenujte.

Uneseni (2002) (seriál)

V podstatě tu šlo o h.v.o, ale dá se to v pohodě zkouknout. Jen bych díly zkrátil na klasických 40-45 minut. Stojí za podívání už jenom kvůli úžasné Dakotě. Jinak zbytečně utahané a ukecané. Na Spielberga slabota.

Útěk z vězení (2005) (seriál)

První dvě série jsou dokonalé. Třetí už slábne a v podstatě opakuje už jednou viděné. Čtvrtá už vařila z vody a srazila jinak výborný seriál. Na nervy mi lezla jen věčná klika a nezranitelnost Michaela. Vyjma konce, ale tam už to bylo zase zbytečné. Dobře že natočili i Final break. Ten to malinko zachránil. I tak jeden z nej seriálů všech dob. Už jen pro tu neotřelost, úžasně Stormareovského Abruzziho a nezničitelného hajzlíka T-Baga.

Vražedný souboj (2007) (seriál)

Tento seriál mě příjemně překvapil a dobře pobavil. Duel Wahlberg - Leguizamo je sice stokrát viděné téma, ale když se to umí prodat... K dobru věci určitě přispělo pouhých 8 dílů.

Zaklínač (2002) (seriál)

Předlohu jsem nečetl a tak hodnotím seriál jako takový. Deset dílů se nechá zkouknout a je to i docela pohledné. Ale je z toho cítit příliš TV zpracování. Ale zase to neni žádná hollywoodská produkce a na poláky to ujde. Zebrowski je charizmatický a dá se na něj koukat. Tento typ fantasy není můj šálek čaje, ale nenudil jsem se u toho. Potěšila mě nahá A. Sitek. Je to kočka.

Zoufalé manželky (2004) (seriál)

Televizní špička. Každý díl je napěchovaný smíchem, rodinnými dramaty, moralitkami, ponaučením a sexy hospodyňkami. Dobře se na to dívá a vždy mě pobaví. Hláškující Gabrielle, nešikovná Susan, chladná Bree i mateřská Lynette jsou dokonalý tým a skvěle se doplňují. Rozhodně to není nic žensky vymletého jako RP nebo VKV.

Ženatý se závazky (1987) (seriál)

Jsou dílka, která nestárnou. Al Bundy patří mezi ně. Dokonalý loser s hláškami suchými jako Bondovo martini. Rozhodně lepší průměr na jedno až dvě použití.

Ztraceni (2004) (seriál)

Po dokoukání celého seriálu musím konstatovat tři věci. 1) Je to nejlepší seriál, co jsem viděl 2) Mrzí mě, že už je konec 3) Docela mě naštvali tím, že toho nechali nevysvětleno na další řadu. Týden po týdnu a rok za rokem jsem se rád vracel s hrdiny na ostrov a prožíval s nimi jejich dobrodružství. Scénáristi by zasloužili nějaké ocenění za úžasně spletité osudy, ve kterých jsem se někdy sotva orientoval. Stejně dobrá je i hudba M. Giacchina. Nejlepší postavy - Sawyer a Desmond.