• Thriller

Virus (1980)

Ja proste milujem tieto zombie trashové hororové vychytávky z Itálie a samozrejme z 80. rokov. Vynikajúce gore efekty, plno krvi, čriev a hryzenia. Zaujímavosťou je, že zombíci v tomto filme nehryzú klasicky do krku, ale kamsi do ramena. Režisér mohol viac popracovať na maskách zombiekov, to je jediné veľké mínus filmu. Škoda, že film pokročilou stopážou stráca na rytme a snaží sa to vykryť v prvej a poslednej polhodine. Ale je to celkovo čudný film. Zvláštne zloženie postáv (vojaci a reportéri), prostredie ako v klasických kanibalských filmoch, domorodý kmeň a k tomu aj zábery na prírodu. No ja som sa vďaka osemdesiatkovej atmosfére a dobrým gore efektom bavil skoro celý film, dávam 80%

Pohřbena zaživa (2007)

Zlé to nie je, ale ani veľká pecka určite nie. Vo filme mi vadilo hlavne kopec teenagerských srandičiek a blbostí, ktorých si tu za celý film užijeme požehnane. Samozrejme je tu veľa nudy, aj keď scény zo ženou na začiatku sú super a vraždy taktiež. Na to, že je to nízkorozpočtový film so slabými hereckými výkonmi, gore efekty sú na úrovni, len ich je bohužiaľ málo. Posledných dvadsať minút to ide na plno, miestami si hovoríte, či je to ten istý film, v ktorom sa nič nedialo. Záver bohužiaľ sľubuje pokračovanie, dúfajme snáď v lepšej kvalite.

Armáda démonů: Matka slz (2007)

Ako predchádzajúce dva diely trilógie Tri Matky je posledný diel tiež vynikajúci. Hlavne je tu kopec vrážd, fakt dobre spravených, zaujímavých, miestami brutálnych a so špičkovými gore efektami. Niekedy som fakt čumel, ako tu mohlo byť toľko krvi a ku koncu aj sexuálnych úchylností. Film nám už zo samotnej mytológie veľa neodhalí, všetko dôležité sme sa dozvedeli praktický v dvojke. Filmu chýba len atmosféra rokov minulých, z predchádzajúcich dvoch dielov. Kus ma sklamala samotná armáda Matky Slz, zmaľované, rehotajúce sa pizdy. To ma trochu rozčúlilo. V tomto diely je podľa mňa najlepšia hudba, chorály a podbné veci fakt zbožňujem Inak som sa za 98 minút nudil fakt iba minimálne. Na Suspíriu to nemá, ale je mi ľúto dať tomu menej ako 80%... Celá séria "Tri matky": Suspiria (1977), Inferno (1980), Terza madre, La (2007)

Gremlini (1984)

Hororové komédie veľmi nemusím, ale toto som si pozrel. Toto vlastne ani horor veľmi nebol. Komediálne prvky, boli miestami trápne, miestami celkom vydarené, tak ako to vždy býva. Ale mne sa na filme najviac páčili gremlini. Tak roztomilé hororové monštrum som ešte nevidel. Nedalo sa mi nesmiať, pri každom zábere na nich :)) Po vyjdení z kukly už boli síce trochu zlobivý, ale aj tak boli milučký. Celkom v pohode film aj napriek dlhej stopáži, no sú tu celkom dobré herecké výkony, sympatické postavy a dýcha to tou atmosférou 80. rokov, takže spokojnosť. A koniec ma skoro dojal k slzám...

Neznámí vetřelci (2008)

Tento snímok dokázal, že aj keď je to jeden zo slabších filmov, dokáže pobaviť, keďže má krátku stopáž a akcia začína hneď na začiatku. K tomu, ja mám veľmi rád horory odohrávajúce sa v stiesnených podmienkach, ale aj podobné thrillery, kde únoscovia držia rukojemníkov. Samozrejme hneď od začiatku tušíte, že pôjde o niečo mimozemského pôvodu, no film si udržiava neustále istú hladinu tajomna. Škoda toho konca, ktorý jasne hovorí "môžete sa tešiť na dvojku...".

Inferno (1980)

Tak druhý diel trilógie je fakt úžasný. Dokonca sa mi páčil viac ako jednotka. Konečne sa dozvedáme kto tri matky sú a celú mytológiu okolo toho. Prekvapili ma gore efekty na veľmi vysokej úrovni na rok vzniku filmu. Geniálny príbeh a vynikajúce herecké výkony posilnili zážitok na maximum. V jednotke zaostáva Inferno iba slabšími interiérmi, no to je v pohode vykryté väčším množstvom vrážd. Napríklad vražda mačiek, to ma fakt dostalo. Celý filmom sa tiahne symbol mačky, odkaz na zviera čarodejníc. Ko niec bol tiež geniálny, dúfam, že tretí diel nebude prepadák. Celá séria "Tri matky": Suspiria (1977), Inferno (1980), Terza madre, La (2007)

Rumah Dara (2009)

Vynikajúci exploiťák novej vlny. Fakt sila, kopec násilia, krvi a odporností v rozumnej stopáži 95 minút. Síce to má pomalší rozjazd, ale hneď ako sa hlavné postavy dostanú ku rodinke, nastupuje atmosféra a ten zlý pocit, že čosi nie je v poriadku. Potom to už začína, jedna vražda za druhou s excelentnými gore efektmi. Síce niekedy idú mimo kameru, ale je to celkom šikovne natočené, takže si to veľmi ani nevšimnete. A tá rodinka to je fakt sila, niečo na štýl TCHSM, len trochu vážnejšie. Pointa je tak trochu mysteriózna a do filmu mi nejako nezapadla, čo už. Singapúrsky exploiťák tu asi ešte nebol, takže odporúčam pozrieť.

Zombi 3 (1988)

Pre mňa veľmi príjemné trashové zombie béčko. Film sám o sebe ani nie je tak dobrý, ale proste tá atmosféra a špecifická trashovosť z neho robí niečo výnimočné, na čo sa veľmi dobre pozerá. Gore efekty sú celkom dobre spravené aj s maskami samotných zombiekov. Páčilo sa mi aj, že hlavné postavy so zombiekmi nebojujú, ale iba pred nimi utekajú a skrývajú sa, nie ako to býva vo väčšine filmov. Rozhodne som sa veľmi nenudil a páčilo sa mi to viac ako Zmbie II.

Alice, sladká Alice (1976)

Celkom zaujímavý slasher, no má jednu chybu. Príliš málo vrážd na relatívne dosť dlhú stopáž. Páčilo sa mi ako celý čas obviňovali Alicu z vrážd a na konci... To vám samozrejme nepoviem, sami uvidíte, či vraždila Alica, alebo niekto iný. NA rok vzniku sú gore efekty celkom dobre spravené, no málo vrážd znamená málo gore. Miestami veľa vykacávania a zbytočností. Herecké výkony ujdú a hudba je super. Pre mňa je film mierne nadpriemerný - 60%.