• Krátkometrážní

Odcizení (2010) (studentský film)

Zajímavě stylizovaný studentský film, který se však snaží z velmi primitivní pointy vytvořit něco gigantického, což se mu zejména díky horšímu technickému zpracování a některých do očí bijících nedostatků (např. přepálená fotka dívky v prostřizích) nedaří. *** Ve zkratce: Pozor na práci!

Groteska (2010) (studentský film)

Příjemná oddychovka dobře využívající přednosti žánru. *** Ve zkratce: Za láskou až na kraj světa.

Hlas (2010) (studentský film) odpad!

Horor, při kterém jsem se nebál ani nesmál. Člověk, který by měl působit jako hlavní zdroj strachu působí hodně trapně, stejně jako panicky vyděšená hlavní hrdinka. V rámci žánru film nepřináší nic nového, jen samé kýčovité scénky bez známky invence.*** Ve zkratce: Nějaký jouda v obleku se objevuje na všech displejích a hlavní hrdinka se z toho může zbláznit.

Dirka (2010) (studentský film)

Zajímavě pojatý film, který se odehrává ve dvou světech propojených dirkou. Velmi kreativně řešené titulky přechází do nudného světa, jehož veškerou energii převzal svět malý, neznámý, který s ním však sdílí stejný prostor. Škoda místy horšího zpracování a příliš konzervativní stylizace reálného světa. *** Ve zkratce: Kopírováním od druhých vlastní svět nezlepšíte.

[L]egoist (2010) (studentský film)

Kvalitně zpracovaný studentský film, zejména po zvukové stránce. Animace je dobrá, ale díky použití Lega jako jediného prvku chybí jakákoli výraznější autorská stylizace. Pointu film téměř nemá, celé je to takové pobíhání od ničeho k ničemu, ve kterém se parodují známé filmy. *** Ve zkratce: Manželský pár řeší problémy přes ovladač legovize.

Nebylo nebylo (2010) (studentský film)

Zajímavě pojatá alternativa na pohádkové téma s charizmatickým hercem v hlavní roli. Pointu filmu však nejspíš pochopíte poměrně brzo a pak už vás nic nepřekvapí. Kromě zajímavých střihů, dobrých kostýmů a příjemných lokací film sází zejména na podbízivost v podobě jedné z nejoblíbenějších českých pohádek. *** Ve zkratce: Buďto budete mít rádi pohádky nebo... Neeeeeee.

Čekárna (2010) (studentský film)

Docela odvážný počin, který je na studentské poměry technicky dobře zvládnutý. Celkový dojem výrazně kazí nepříliš děsivá místnost s nevhodnými letáčky a minimální stylizace postav ("masky" na konci se povedly, ale myslím tím zejména příliš obyčejné oblečení apod., které diváka opravdu nevyděsí). Pointa je docela dobrá, nicméně divák si musí spoustu věcí domýšlet a příliš se bát nebude.*** Ve zkratce: Kdo si počká, ten se dočká.

Usínání (2010) (studentský film)

Film se zajímavým námětem a jednoduchou dějovou linkou působí velmi stereotypně. Ovečky, které mohly dát filmu tvář a oživit ho, jsou ve výsledku poměrně nezáživně výtvarně zpracované. Film sází zejména na podbízející závěr, který mě však příliš nepobavil a spíše působil kýčovitě a bezradně. *** Ve zkratce: Když nemůžete spát, počítejte ovečky.

Game Over (2010) (studentský film)

Zajímavý pokus o proniknutí do světa počítačové hry, který bohužel skončil tvrdým fiaskem hned na prvním levelu. Nesympatický hlavní hrdina, který navíc mluví velmi neherecky nedokáže příliš navodit dojem zažraného herního maniaka a přehrané projevy typu OMG dělají z celého filmu silnou parodii. Zajímavá scéna s hráčovou matkou je přehraná tolik, že se tomu někdo aspoň zasměje. Největším kladem filmu je ztvárnění fantasy postav ze hry, které vnáší do filmu v kombinaci s plakáty v pokoji trochu té pravé "hráčské" atmosféry. *** Ve zkratce: Cédéčko, které někdo vyhodí, asi nebude úplně v pořádku.

Stalo se (2008)

Perfektně natočený naturalistický film. Úplně nejlepší na tom je, že stejně jako většina lidí brzo zapomene na varování přírody, tak stejně rychle zapomene i na tento "pro ně" nezajímavý film. Sice to ve mně nenechalo nějaký extra hluboký zážitek, ale i tak mi film přijde hodně originální a zajímavý. Navíc je z filmu cítít, jak mechanicky ničí jeden život za druhým bez sebemenšího mrknutí, stejně jako to spousta lidí dělá přírodě. *** Ve zkratce: Až včely zmizí... Tedy pardon: Až lidé začnou létat z mrakodrapů... bude osud lidstva viset na vlásku.