• Krátkometrážní

Ivanka a Marijka (1976) (TV film)

Mix několika pohádkových schémat v jednu krátkou pohádku. Ničím to extra nezaujme a ani neurazí. Poměrně zajímavě řešené kulisy. *** Ve zkratce: Zlá macecha, nafintěná sestřička a Popelka, co si nechala na matrice u kmotry medvědice změnit jméno. A pak tu je ještě námořník, co se motá pořád kolem chalupy.

Trojčátka (1995) (seriál)

Docela milý seriál se solidním výtvarným zpracováním. Ději chybí trochu hloubka, ale dětem se to bude určitě líbit. *** Ve zkratce: My jsme trojčátka a tamhleto je znuděná čarodějnice. Jééé :)

Co se děje v trávě (1980) (seriál)

Docela fajnový poučný večerníček, nicméně nějak obzvlášť mě neoslnil.

Pingu (1990) (seriál)

Ňuuuk ňuuuk... Nejpitomější tučňáci co jsem kdy viděl. Naprosto nezábavné a poněkud trapné. Aspoň ta animace je docela dobrá.

Summerhill (2008) (TV film)

Úžasný. Celý film je udělaný tak, že působí jako pohled dětskýma očima, je plný fantazie, naivity, ideálů a boje proti nesmyslnému světu dospělých. Je sympatické, jak se někteří dospělí dokázali v průběhu filmu do dětského světa vždy alespoň na chvíli přenést. Vynikající výkon v podání Holly Bodimeade (Maddy). Trochu mi lezla na nervy její matka, ale to byl nejspíš záměr. Občas jsou trochu přehnané dialogy, zvláště rozhovory Maddy a její matky působí jako velká neúcta k dětskému uvažování. Pro děti úžasný koktejl fantazie, pro dospělejšího diváka, kterému trocha toho dětského uvažování zůstalo je to krásná hravá bitva za příjemnější svět a za prožití krásných dětských let. Já chci do Summerhill! *** Ve zkratce: Jedna nadčasová škola nebyla pochopena tupou státní institucí.

Skřet v tísni (2010) (studentský film)

Originální, zajímavé, výborně zvolená hudba. Místy nejsou dotaženy detaily lokací, logo "nadace" mohlo být lepší, nehercům není ideálně rozumět. Trochu tomu chybí hlubší pointa, nicméně na této stopáži to funguje docela dobře. Masky na studentský film povedené. *** Ve zkratce: Zachraňme ohrožené skřety.

Batman - Gothamský rytíř (2008)

Pěkná vizuální stránka na pomezí mezi klasickými animáky a anime dokáže vtáhnout do děje, ale po nějaké době začne psůobit stereotypně. Místy pak animace vypadá příliš digitálně. Dělení na kapitoly narušuje jednotnost filmu. Chybí ucelující závěr. *** Ve zkratce: Netradiční animovaný Batman.

Key to success (2010) (studentský film)

Film s myšlenkou, dobrým zpracováním a několika nápaditými záběry. Chybí mu však klíč, kterým by si diváka získal. *** Ve zkratce: Všechny cesty vedou přes klíče.

Odcizení (2010) (studentský film)

Zajímavě stylizovaný studentský film, který se však snaží z velmi primitivní pointy vytvořit něco gigantického, což se mu zejména díky horšímu technickému zpracování a některých do očí bijících nedostatků (např. přepálená fotka dívky v prostřizích) nedaří. *** Ve zkratce: Pozor na práci!

Groteska (2010) (studentský film)

Příjemná oddychovka dobře využívající přednosti žánru. *** Ve zkratce: Za láskou až na kraj světa.