• Krátkometrážní

Události (1993) (pořad)

Seriózní, leč místy neobjektivní a nezajímavé.

Faktor strachu (2001) (pořad)

Dokumentární film o tom, že lidi pro prachy udělají cokoliv. V tomto případě TÉMĚŘ cokoliv.

Hry bez hranic (1965) (pořad)

Výborně zpracovaný pořad, který je velmi zábavnou hrou plnou zajímavých nápadů tvůrců a skvělých výkonů soutěžících.

Vladimír Menšík nonstop (2005) (pořad)

Na rozdíl od novodobých zábavných pořadů si Menšík drží jistou úroveň, ale toto televizní zpracování je i přes spoustu střihů dost monotonní a že by mě to nějak výrazně pobavilo se říct nedá. *** Ve zkratce: Menšík, anekdota - střih - Menšík zpívá - střih - ...

Toronto Tom, kocour z Ameriky (1999) (seriál)

Už i děti musí snášet tvrdé údery globalizace. Ať žije Amerika. Nevhodný námět, poněkud tupý děj a trochu komiksové výtvarné zpracování. *** Ve zkratce: Ať žije Amerika! Ať žije Toronto Tom!

Stará dáma a holubi (1997)

Pěkně výtvarně zpracované a "příběh" je taky docela dobrý, nicméně až moc tučný. *** Ve zkratce: Tlustý holub nelítá.

Funny Girl (1968)

Úžasně hravý a dobře znějící muzikál s vynikajícím výkonem v podání Barbry Streisand. Jistá komediálnost a vzdor okolí je cítit z každého slova. Perfektně sestříhané, takže si můžete občas trochu vydechnout a současně se na celých dvou a půl hodinách nenajde žádné výrazně hluché místo. Navíc je Fanny výborně doplněna protipólně zaměřeným manželem, který slouží jako skvělá ukázka špatných vlastností a závislosti na pokeru.*** Ve zkratce: Příště to zazpívám bez toho polštáře.

Hodiny (2002)

Zajímavý film. Výborný střih, suprové hlášky (několik jsem si jich musel poznamenat) a krásný symbolický konec. Trochu filmu však chybí přesah, kterým by získal hlubší význam po celou dobu trvání filmu, ne jen na dobu jednoho / pár střihů. *** Ve zkratce: Co je žít a co je smrt. Čas. Hodiny.

Království květin (1993) (TV film)

Zajímavý námět je zabit stupidními dialogy a hloupými primitivními zvraty. Lucie Vondráčková nepůsobí ve své roli vůbec přirozeně a ještě zhoršuje dopad dialogů pronášených ze svých úst. Film místy působí úžasně, ale vydrží v této poloze nejdéle půl minuty než přijde nějaká totální odpadová scéna nebo hláška. Trikové scény jsou místy velmi nekvalitní, zejména v místech kdy je Anička ve jednom záběru s pohybujícím se animovaným světem. Celkové vyznění filmu nezachrání ani solidní výtvarné zpracování a velmi dobrá hudba. A nějak pořád nechápu, proč Anička nepoužila slimákovu říkanku "Choroš pomož, dřevo odlož" na to, aby ta houba co zarostla vchod zmizela...*** Ve zkratce: Netrhat kytičky... a pozor na modrého slimáka.

Zlatí úhoři (1979) (TV film)

Pěkný film nejen o rybaření s výbornými hereckými výkony a povedenou hudbou. *** Ve zkratce: Připlují zlatí úhoři nebo nepřiplují zlatí úhoři?