Noční můra v Elm Street (2010)

Tak jsem si to schválně pustil v pozdních nočních hodinách, abych navodil tu správnou atmosféru a normálně jsem u toho filmu usnul a to vůbec nejsem ten, kdo běžně usíná u TV. Z toho co jsem viděl mi to přišlo všechno vím, všechno znám, nejde mě nijak překvapit. Jde jen o to jak smrt nastane a kdo přežije, aby mohl hrát v případném druhém dílu.

Sex ve městě 2 (2010)

Nemá to konce, 146 minut je strašně dlouhý na tento typ filmu. Jak ve snímku zaznělo "čas není důležitý", no jak pro koho, dodal bych. Carrie, Mirando, Charlotte a Samantho odpočívejte v pokoji.

Machete (2010)

Když jsem v roce 2007 viděl falešný trailer na film Machete, říkal jsem si ty jo, to by byla pecka. Teď o tři roky později už si to nemyslím. Někdy je opravdu lepší zůstat u krátkometrážní fantazie. Film nemá hlavu ani patu, Danny Trejo vypadá opravdu drsně, ale hrát neumí. Jedna hvězda za hezká poprsí.

Resident Evil: Afterlife (2010)

Zas tak špatné to nebylo, jak mě většina kamarádu před filmem varovala. Kdo nenechal mozek doma na odpočívadle udělal chybu. Vidět Wentworth Millera opět za mřížemi bylo osvěžující. Film si bere inspiraci z filmů jako Matrix, úvodní znělku bondovek, Ostrov, Prison Break. Kdo tvrdil, že zpomalovačky v Tranformers jsou příliš rychle, tady si přijde na své. Pěkných 60%.

Záložní plán (2010)

Jennifer Lopez je opravdu kus, ale buď je tak špatná herečka nebo v životě neměla orgasmus.

Noční rande (2010)

Místy velice vtipná akční komedie, která má své lepší i slabší chvilky. Wahlberg zde má skvělou vedlejší roli, kdy si dámy přijdou na své. Na jedno podívaní ideální záležitost.

Tucet špinavců (1967)

* "Francouzský zámek" byl postaven přímo na zakázku filmařů uměleckým vedoucím Williamem Hutchinsonem a jeho 85ti členným týmem. Jedna z největších tehdejších kulis měla 240 stop na délku a 50 stop na výšku. Zahradníci ji obklopili parkem o rozloze 5400 čtverečných yardů s vřesovišti, porosty kapradí, 450ti keři a 30ti jedlemi a šesti plně vzrostlými vrbami. Dřevěná konstrukce zámku se ukázala jako až příliš stabilní ačkoli scénář vyžadoval vyhození zámku do vzduchu. Podle propočtů by na to však bylo třeba 70 tun trhavin. Filmaři proto pro danou scénu zhotovili maketu z plastu a kroku. * Role majora Johna Reismana byla nejprve nabídnuta Johnu Wayneovi, který však odmítl kvůli natáčení filmu Zelené barety. * Nejvýděleční film studia MGM v roce 1967. * Remake snímku je naplánován na rok 2012.

Jak vycvičit draka (2010)

# Film obsahuje celkem 1630 záběrů, což je nejvíce v historii filmů produkovaných studiem DreamWorkds. # V jednom záběru se objeví více než 800 Vikingů. # V jednom záběru se také objeví více než 2500 draků. # Film zabíral 100 terabytů dat a čas na rendering dosáhl 50 milionů hodin. # Počet procesorových jader k výrobě filmu bylo zapotřebí 25 tisíc, z toho 10 tisíc bylo během produkce filmu v činnosti 24 hodin denně.

Zlatokopové: Největší bankovní loupež světa (2006) (TV film)

Moc pěkný dokument o největší loupeži peněz na světě, která se stala v Brazilském městě Fortaleza, kdy si zloději odnesli z banky 68 miliónů dolarů, bez toho aniž by kohokoliv ohrozili na životě. Dokument rozděleny na 7 částí vždy monitoruje určitý časový úsek vyšetřování a postup místních policejních složek.

Prokletý ostrov (2010)

* Do role Chucka Aulea byli zvažováni Robert Downey Jr. a Josh Brolin. * Původně měl režírovat Wolfgang Petersen. * Mnoho scén se natáčelo v Státním ústavu pro mentálně narušené v Massachusetts. * Film produkuje Brad Pitt. * Režírovat mohl i David Fincher. Po překvapivém úspěchu Skryté identity film ale získali Martin Scorsese a Leonardo DiCaprio. * Prokletý ostrov je s otevíracím víkendem 40,2 mil. dolarů ze Severní Ameriky, vůbec nejvyšším v Scorseseho kariéře.