Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Akční
  • Komedie
  • Drama
  • Sci-Fi
  • Animovaný

Recenze (25)

plakát

Lucy (2014) 

Luc Besson populárně vědecký? Proč ne? :D Téma pro mě samo o sobě zajímavé, s valnou většinou zde uváděných teorii jsem se už střetl a rozhodně nejsou cucané z prstu... bohužel až na tu procentuální... o to víc zamrzí, že na té snad jediné mýtické je postavený celý film... Mozek využíváme celý skutečně běžně, sice ne všechny části současně, ale je to tak... ovšem dá se to brát i obrazně (jeho efektivnost) a že lidé příliš nepřemýšlejí... ;) A má to poselství... :) I když Scarlett nijak obzvlášť nemusím, v roli mi nevadila, Morgan je prostě Freeman a Egypťana jménem Amr Waked bych i s jeho přirozeným charizmatem velmi rád viděl ve více filmech!

plakát

Divergence (2014) 

Fajn pokoukání, ale chybělo mi tam alespoň částečné nahlédnutí do dalších frakcí. Ano, chápu, že vedle Neohrožených jsou ostatní nuda, no stejně, nenajít si na to čas ve skoro dvou a půl hodinové stopáži? Škoda, tak snad příště. Budu se těšit... :)

plakát

Zimní příběh (2014) 

Po prvních pár scénách jsem nasadil "optiku pohádky" a bral film tak, jak byl servírován... a jako pozitivní a romantická dušička jsem si to i docela užil... :) Bylo zajímavé sledovat film jdoucí "na mouchu s bazukou", kdy pohádkově jednoduché postavy hrají slovutní páni herci... úsměvné... mně to tedy úsměv na tváři vykouzlilo, a to se počítá... ;) Nejlépe se v tomto "plaveckém závodě na brouzdališti" umístila Jennifer Connelly, které role neházela tak šíleně klacky pod nohy jako třeba Russellu Crowelovi... Roli Willa Smithe jako takovou jsem vůbec nepochopil, přitom je to jeden z mých oblíbenců... :D Jednohubka, co nenadchne, ani neurazí..... Další den viděno opět v kině podruhé a kupodivu se líbilo ještě více, přihazuju tedy hvězdičku.

plakát

Dědictví aneb Kurva se neříká (2014) 

Tohle je snad první český film od dob školních docházek, na který jsem se rozhodl sám jít / jít sám... ale přesto jsem od něj víc než nic / nic než víc neočekával... jó, tohle je nejlepší způsob, jak přežít tuhle dobu... :) Nic nečekat a hledět si svýho (od sebe ovšem očekávat a dávat tomu vždy maximum). Kdyby se scénáře chopil nějaký profík, bylo by to lepší (možná), ale více uniformní (určitě)... Bolek nám skutečně zmoudřel a i když si mele stále svou, dokáže reflektovat i vnější svět, díky čemuž už už už "druhé" dědictví za těch pár desítek let rozfofrovat nestihl... a je to dobře, bez peněz a bez práce by mu v dnešních dnech tolik hej jako tenkrát rozhodně nebylo... Bohuš se nám s dědictvím sžil a stal se od něj neoddělitelným, a tím i trnem v oku některým toliko štěstím neobdařených... Líbilo se mi na tom to čekání, kdy přijde další z té Trošky (pardon... trošky) neotřelých bolkohlášek... obsazený stůl... a život si užívajících vlastních mouder... posloucháme (jako) koně... Jediný skutečně povedený PP je let helikoptérou, na to chuť rozhodně dostanete... PP s dveřmi? Bezpečnější (se) zazdít... třeba cihlama od Bohuša z jedničky... ;) Je to fakt asi obraz dnešní doby těch, co na ni mají... proto se to zrovna moc líbit nebude, ale já zklamán nezůstal... nemám totiž v podstatě s čím českého za deset let srovnávat... haha... :D To se mám... >:)

plakát

Černá labuť (2010) 

"Mám pro tebe menší domácí úkol. Jdi domů a dotýkej se sama sebe." A ona skutečně šla a udělala to... >:) Ne nadarmo mám Natalii Portman na prvním místě v mé TOP10 hereček (a pokud si to spojujete s předchozími větami, tak radši přestaňte číst, jdětě a dejte si stejný úkol, vy úchyláci... :D). Takřka filmový orgasmus... ;) "Kdybych obsazoval jen Bílou labuť, byla bys to ty." Co dokáže Natalie zahrát výrazy obličeje, by s přehledem stačilo na němý film! Nefalšované štěstí a radost na začátku filmu a naprosto autentická reakce po zjistění obsazení rolí. Brilantní! Když o tom tak zpětně přemýšlím, tak to vlastně byla taková omluva předem za následují nervy drásající hororovost neopouštějící celý film! On to totiž je regulérní horor, proč mi to někdo neřekl předem? Na ty se normálně nedívám... :D Účelně zákeřně je tu pracováno s fyzickou bolestí, kterou si všichni dokážeme představavit, protože v menší nebo větší míře zná drama se záděry, až moc "dokonalým" stříháním nehtů, přibouchnutými prsty a trochu toho rozškrábání něčeho, co by se škrábat rozhodně nemělo, snad každý. Opět brilantní! Na film zapomněli krom R ratingu připsat "na vlastní nebezpečí" a "vhodné pouze pro (minimálně tak trochu) masochisty". No, myslím, že Natálka dostala přesně tolik prostoru v mém komentáři, kolik si zasloužila (stejně tak Oscara) a už mi z toho začíná také hrabat, tedy ještě dodám, že všechny ostatní role, hlavně ta Vincenta Cassela, byly vynikající, ale holt mají tak trochu smůlu, protože Portman konečně dostala film hodný svých kvalit jen pro sebe... ;) "Jediný člověk, co ti stojí v cestě, jsi ty sama."

plakát

Titanic (1997) 

Titanic, to je modla všech, každého z jiného důvodu, ale všech, což je přesně i ten důvod, proč se s postupujícím časem vytváří i antimodla prostě jen proto, že chce jít proti proudu, ani vlastně neví proč. Ten snímek je totiž dokonalý, DOKONALOST sama. Jak by také ne, důvodů je spousta a táhnou všechny za jeden provaz. James Cameron, námět, dramatičnost, romantika, emoce, Kate Winslet, Leonardo DiCaprio, hudba a Céline Dion roztáčejí tříhodinovou zábavu, která rozhodně nenudí a zasáhne vás přesně tam, kam má, VŠUDE! Žádný takový film před ním nebyl a žádný další nebude ani dlouho po něm. Jak nám dokonce autor ukázal se svými dalšími počiny, bude mít s jeho překonáním problém i sám mistr. Avatar není vůbec špatný, ale vedle Titanicu má charizma ledové kry. Regulérně zatím jediný film, po kterém jsem bulel jak malá holka! Stoprocentních 5*. Viděno několikrát, ale bohužel nikdy v kině. Jeden z filmů, který může za mou malou posedlost filmy... ;) "Vraťte se!" TOP10

plakát

Amélie z Montmartru (2001) 

To jsem se ještě za starých časů, když jsem nebýval takový optimista, dostal k tomuto úžasnému dílku. Aby toho nebylo málo, měl jsem tehdy až tak ponurou náladu jako málokdy a co se nestalo. Asi v třetině jsem se dostal do normálu, ve dvou třetinách jsem měl dobrou náladu a po skončení tak dobrou jako málokdy předtím! Je to prostě filmeček o nevšednosti, dobré náladě, optimismu, touze měnit sebe i svět kolem sebe, inspiraci, romantice a o Audrey Tautou a jejím nakažlivém úsměvu... :) Potěšil také "téměř jednoruký" Jamel Debbouze... ;)

plakát

Tajemství (2006) 

Viděl jsem tento snímek, pak přečetl jeho stejnojmennou knižní verzi z něj vycházející a rozšiřující ho, pak dalších několik knih, ať už od zde hovořících autorů nebo těch obecně známých, žijících i mrtvých, a nadále pokračuji a pokračovat rozhodně budu! 5* a čestné místo mezi mými TOP10 způsobuje právě jeho prvenství. Jak jsem totiž zjistil, tak knih podobného charakteru byly ještě před Tajemstvím desítky, ale něco, na co kouknete a čeho za hodinu a půl (!) buďto pochopíte nebo nepochopíte podstatu? Geniální! Ano, snímek je v určitých bodech jak pro blbé (Američany), ale jiné body člověk naopak ani napoprvé nebo bez knih(y) nemusí vůbec pochopit, takže kritika infantilní jednoduchosti od lidí odmítajících (nepíšu nechápajících, oni chápou moc dobře, jen ke své smůle odmítají) sílu přitažlivosti je absolutně mimo mísu. A že je něco přehnané? V tom je právě ten vtip, přehnané je jen to, o čem jako o přehnaném smýšlíte... ;) Můj názor je takový, že snímek pochopí jen ten, kdo někde uvnitř sebe tuší, že jeho život je pouze a jen jeho a vše v něm může ovlivnit pochopitelně také pouze a jen on sám. I já skutečně předtím dával vinu ostatním, ale někde v sobě jsem pravdu tušil a mám takový silný dojem, že za to vděčím právě sledování filmů. Když už to pak totiž chápete a díváte se pozorně, tak také chápete, že autoři chápou, a proto taky jsou tam, kde jsou... :) Takže sice kdo neuvidí, nepochopí, ale hlavně, kdo NEZAŽIJE, nepochopí. Tajemství je jen začátek a klíč k prvním dveřím!

plakát

Otec nevěst (2006) (TV film) 

"-Ego. -Lego, to znám." To jsem si tak zase jednou zapnul k jídlu televizi a naštěstí nestihl vypnout dříve, než mě hned od začátku zaujal tenhle u nás premiérový italsko-španělský televizní snímek. Zkuste si představit to nejlepší ze "Slunce, seno, ..." bez Trošky a Helenky, na vážnější notu a s o pár úrovní lepším režisérem i scénářem. Máte? Tak máte skoro představu... :) No a třešničkou na dortu je tradiční dabing České televize ala lidově peprný Ota Jirák! Poučný příběh o dvou generacích, o vesnickém a městském způsobu života, o pesimistickém a optimistickém, tradičním i moderním pohledu na svět, o lásce v mnoha podobách, o kvantitě a kvalitě, o jistotě a šanci, o temperamentních a krásných ženách, někdy na venek, ale vždy zevnitř, o tanci, o zpěvu, o úhlu pohledu, o vděčnosti, o naději, o změně, o vytrvalosti, ... Člověk se až diví, kolik se toho do televizního filmu dlouhého jednu a tři čtvrtě hodiny vejde a přitom to má hlavu i patu a nic není samoúčelné. Velice příjemné překvapení, které by si rozhodně zasloužilo lepší vysílací čas. Na závěr si ještě dovolím reagovat na dopitův komentář: Vzhledem k tomu, že jen za dnešek k, v podstatě mrtvému, profilu filmu tady přibylo takových asi 7-9 hodnocení včetně těch našich, tak kupodivu možná i pár desítek lidí. Holt někteří chlapy i ženské se nějak do kupy po Velikonocích dát musí... ;) PS: Teď jsem si všiml, že to doporučovali dokonce i v "TV tipech dne" tady na ČSFD... :D

plakát

96 hodin (2008) 

Po ohlasech okolí jsem čekal lehký úvod a nic než akci, akci a pro jistotu ještě jednou akci. S tím jsem byl srovnaný, to jsem očekával a na to jsem se také těšil. Paradoxně se mi po úvodu v tomto duchu (tatík, co se snaží s křížkem po funuse zalíbit dceři) stejně dostalo snad půl hodiny vysvětlování, než došlo k vlastní akci! Tahle úvodní rychlovka na mě byla až moc pomalá. Stačilo mi vědět, že tohle je máti, tohle je dcerka, tohle je její kámoška a samozřejmě tohle je ostrý pozdě-bycha-honiti pesimistický tatík, co právě ochránil zpěvačku, a jde se vysvobozovat dcera - dobrých dvacet minut navíc už se mohlo bojovat! Vzhledem k trošku šílenějšímu střihu a faktu, že dál už bylo vše perfektní (nepůjde to po dobrém, ani rychle, tak už zbývá jen pomalu a bolestivě; bojový styl ala Bruce Lee; desítky mrtvých, pár zraněných; automobilová honička; mučení; korupce; delší finální souboj) z toho vychází krásné 4*, jen škoda toho promrhaného potenciálu na začátku, Liam Neeson byl jinak po všech (i těch hereckých) stránkách úchvatný. "-Najdu tě a zabiju tě. -Hodně štěstí." Na odreagování vynikající.