Encanto (2021)

Příjemná disneyovka, podle traileru takové barevné juchuchu. Bylo mi trochu líto Mirabel, která jediná nedostala dar, ale věřila na zázrak a chtěla ho zachránit. Nakonec ona byla ten zázrak, který zachránil rodinu, domov a Bruno se konečně mohl vrátit k rodině, kam patřil.

Princezna z cukrárny 3: Hvězdná romance (2021)

Třetí a závěrečný film byl podle mě dobrý. O něco více se tu rozvíjel příběh Fiony, která už byla v předchozím filmu, ale tak nějak mě to ani nevadilo a myslím, že to mělo děj, bavilo mě to a chtěla jsem vidět nějaký ten vánoční film.

Princezna z cukrárny: Zase vyměněná (2020)

Tak nějak se to dalo, ale nevím proč mi tam vadila ta třetí, která do všeho přinesla chaos a nedorozumění. Ale asi o to šlo, jinak by ten příběh byl o polovinu kratší. Taky tam dýchla ta vánoční atmosféra, o to mi šlo, když jsem se na to dívala.

Princezna z cukrárny (2018)

Chtěla jsem tak nějak nasávat tu vánoční atmosféru, tak částečně to připomínalo svátky, ale ten příběh byl takový kýčovitý až předvídatelný, ale mě to nějak nevadilo, chtěla jsem prostě vypnout a koukat. Bylo to jasný, že se vyměněné dámy zamilují do svých protějšků a prostě zazvonil zvonec a pohádky je konec ...... vlastně není, mám v plánu vidět i další dvě pokračování. Nějak si zatím nedokážu představit, co tam může být dalšího, ale nechám se překvapit.

Arcane (2021) (seriál)

Nemusíte znát LOLko, ani ho hrát, jako v mém případě a tenhle seriál vás tak jako tak uchvátí. Skvělá animace, příběh, dala jsem to nadvakrát. Skončil jeden díl, musela jsem vidět další. Jelikož se tyto postavy objevili ve hře PUPG, kterou hraji, tak mě začalo zajímat, co jsou, jaký je tam příběh. Některé scény byly drsné a Jinx mi připomněla trochu Harley Quinn, prostě takovej prdlouš, obě sestry mají něco do sebe. Jsem zvědavá, jak to bude pokračovat.

Hra na oliheň (2021) (seriál)

Viděno až po velkém třesku dá se říct, sice je to všude, ale ne moc, tak jak to bylo před několika týdny. Viděla jsem recenze, rozbory, easter eggy, vše před tím, než jsem to viděla osobně a na dva zátahy. Jako je to  hustý, ale nevím, kde se vzal ten hype, jako proč ne, jen bych z toho nedělala nějaký seriál století. Ze začátku jsem to koukala tak nějak normálně, ale od určitého dílu začali umírat hlavní hrdinové a to pak nezůstalo oko suché. Tak nějak jsem věděla, co bude, ale soustředila jsem se na to, jak to tam všechno probíhalo. Neskutečně mě tam vadila 212, jako osina v zadku, ale asi tam musel být někdo, kdo to tam trochu naruší, grázl s hadem na ksichtě mi také nesedl, 456 takový klasický korejský obyvatel, někdy jako magor, ale peníze ho aspoň nezkazili, teda snad, bůhví co bude dál.

Space Jam: Nový začátek (2021)

Výborně jsem se bavila, to prolínání živých a animovaných postav má něco do sebe a je to tak skvěle udělaný, jako by opravdu patřili do našeho světa či naopak, jako bychom támhle někde u lesa potkali Bugse, jak okusuje tu svou mrkev a říká "What´s up doc?" Příběh podobný, ale to bylo jasný a plno odkazů na DC, HP, Hry o trůny, Matrix, no prostě super. Zhlédnuto v originále, ale na český dabing si počkám a podívám ještě jednou. P.S. To, že se tam neobjevil tchoř Pepe, je škoda. Mohl tam mít určitě skvělou roli.

Duše (2020)

Tohle je taková dospělácká pixarovka, kde hlavní hrdina hledá smysl života a nakonec i ta druhá duše 22, kterou ukáže svět na Zemi. Myslím, že se v tom vidí každý svým způsobem. Také jsem si myslela, že bude prvních pár minut na Zemi a zbytek v tom cosi před tím vším, ale že se takhle vrátí, tak to jsem neměla tušení. Některé části mě rozbrečeli a přála jsem si, aby se spolu zase setkali nějakou náhodou, jakkoliv.

V síti (2020)

Do detailu propracovaný dokument, až mě chvílemi z toho bylo na nic a musela jsem sklopit zrak, i když byly zamaskovaný, tak už slizký podle řeči. Já ve svých dvanácti nevěděla nic o sexu a tak a navíc to byla doba, kdy internet byl pro vyvolený a vytáčel se telefonem a mobily nebyly pro obyčejný lidi. Oceňuji i to, že tam dali rozhovor s klukem, co byl normální, nešlo mu o nic, jen o pokec. Také ten začátek na záběry dětí s mobily v ruce, nevěnující se okolí, jen dívání se do displeje. Já bych to obecně zakázala, taky jsem bez toho vydržela a první cihlu jsem měla v devatenácti. Ale je jiná doba, by mi odpovídali, ale stejně se mi to nelíbí. A pobavil mě pes v kavárně, jak se tam jednomu počůral u židle.

Wonder Woman 1984 (2020)

Kdo by si nepřál nějaké přání, opravdu něco, po čem jeho srdce touží? Jen je tu malý háček, něco za něco. No Pedra Pascala bych raději viděla v obleku Mandaloriana, tam mu to víc seklo :-). Scény z osmdesátek se mi líbili, teda než začali pouštět jaderný zbraně a nezačal chaos v ulicích. Ta prvotní scéna malé Diany se mi líbila a neřekla bych, že podváděla, jen se snažila znovu dostat do hry a chytře to vymyslela. Také jsem teda koukala, jak se naučila lítat a jak svým lasem švihala po blesku, jako Spiderman, který skáče z mrakodrapu na druhý. A také jak si stihla za letu obléct zlatou zbroj, kterou měla zabalenou někde doma. Ale jako vypadala v tom dobře, co si budem, i ten její klasický kostým je pěkný. Viděla jsem několik kritik ještě předtím, než jsem to viděla, ale chtěla jsem to vidět na vlastní oči. Pro mě to odpad není, spíš takové oddechové DC pokoukání.