Vzkaz v láhvi (1999)

Něco tak odporně patetického už jsem dlouho neviděla.

Kobra 11 (1996) (seriál) odpad!

Ztráta času, radši běžte na šrotiště nebo demolition derby, výsledný efekt stejný, ale líp se pobavíte.

Horákovi (2006) (seriál)

Tak si to proberme - nepůvodní námět (dobře, akorát těch děcek je oproti Kroku za Krokem myslím 5), podivná aférka mezi nevlastními sourozenci, gradace příběhu nula a dialogy především mladších členů rodiny psal patrně někdo, kdo nikdy mladý nebyl.

To není depka, ale deprese (1998)

Tak tohle bylo hodně slabé. Proč dokument o depresi musí v lidech depresi vzbuzovat? Menší okna na černém pozadí, podivné rozmazané nicneříkající záběry na zábradlí/barák/cokoli podkreslené halucinogenní hudbou... Všichni lidé s depresemi zachycení jako trosky... Proč?

Prázdniny (2006)

Neuvěřitelně slabý, blbě napsaný a předvídatelný romanťák.

Mlčení šunek (1994) odpad!

Tak neuvěřitelně nepovedenou a přeplácanou parodii jsem snad v životě neviděla. Tolik promarněných šancí a zbytečností! A začátek (rozumějme asi první dvě minuty) byl tak nadějný. Ovšem potom se to zvrhlo v eskapádu samoúčelných fórků a neuvěřitelně slabých scén. Pak už jsem se skutečně zasmála jen hlášce "musím se jít osprchovat, jsem zpocenej jak Kevin Costner po tanci s vlky". A přitom téma Psycha a Mlčení jehňátek je dost živnou půdou... U této "komedie" mě napadalo, kolika kilama drog bych se musela nacpat, aby mě to pobavilo. A nebo, kolika kilama drog se nacpali tvůrci, že si mysleli, že tohle zábavné je.

Bestiář (2007) odpad!

Neskutečně trapný počin. Necharizmatická hrdinka, plané plky, vlezlý product placement, příšerné postsynchrony, chabý příběh a motivace postav a ty otravné vnitřní monology, které coby filmový prostředek dost kulhají.

Na stojáka (2004) (pořad)

Ne všechny scénky a ne všichni účinkující mě bavili, ale ve výsledku je to rozhodně věc dobrá. Hanák jako by se pro tento formát narodil. Je skvělé, že i u nás se konečně dostalo prostoru stand-up comedy. A po dlouhé době jsem se zase u něčeho nahlas smála.

Postel plná růží (1996)

Mezi ústředním párem je chemie asi jako mezi sourozenci (o obsazení hlavních rolí se patrně staral slepec) a v mnoha případech je vám při jejich sledování vyloženě nepříjemně trapně - z nějakého důvodu pořád divně hekají a pronášejí věty jako: "roznášeli jsme květiny, měla jsem klobouk..." a "nevěděla jsem, jestli budeš doma, jestli třeba nebudeš na procházce". O nějaké motivaci postav a logice jejich jednání už snad radši nebudeme mluvit vůbec... Nicméně pokud jste cynické poťouchlé hovada jako já a mé kamarádky, o zábavu je tím pádem postaráno.

Cokoliv (2003)

Celý film je vystavěn na dialogu dvou Allenů - Allena staršího, který se snaží zužitkovat většinu bonmotů a mouder, která za život vymyslel a Allena mladšího, hraného Biggsem. Neurotický a vyšinutý mentor a neurotický učeň. Mezi tím poměrně plytká milostná zápletka, cynismus, pesimismus, antisemitismus, psychoanalýza, neurózy, komika a otázky tvorby, to už je pomalu Allenova ochranná známka, ovšem tyto motivy známe z jeho dřívějších filmů mnohem lépe zpracované. Občas mi přijde, že Woody se honí za svým vlastním ocasem.