Suprhrdina (2008)

Jsem rád za to, že nesmrtelný Leslie dostal ještě jednu příležitost důstojně si zařádit před svou konečnou zastávkou. Komedie to není bůhvíjaká, ale u podobných výtvorů málokdy záleží na kvalitě. Důležitá je jen vydatná přítomnost kamarádů, jídla a ilegálních léčiv. Pak se není o co bát.

Den poté (1983) (TV film)

Nejspíš jsem doplatil na to, že jsem jako první viděl revoluční britská Vlákna. Po něčem tak silném se vám Den poté zdá jako odvar, který nezvládl odolat zubu času. Samotný atomový útok působí přesně tak děsivě a ničivě, jak má. Následky, mohu-li to tak říct, ale film popisuje velmi umírněně, jak to autor ostatně na konci sám přiznává. U obou děl ale nestačím žasnout nad tím, co všechno nás donutil svět, ve kterém žijeme, vymyslet, stvořit a použít. bojím se pomalu pomyslet na to, co v tomto ohledu chystá budoucnost. --- Téma, ve kterém Britové jednoznačně předstihli své bratry ze zámoří, ačkoliv bych čekal opak. Z jaderných pum mají přece dodnes větší strach Američané... --- MÍR!!!

Madagaskar 3 (2012)

Ždímání peněz z nesčetných pokračování u animáků bůhvípoč dopadá líp než u klasických filmů. Ale třeba taková Auta na tom jsou hůř. --- Třetí Madagaskar? Očekával jsem znatelnej úpadek (jednou to přijít musí), jsem ale naprosto spokojenej. Zábava, kterou se nedá nic pokazit a vydrží u toho každá věková kategorie, co k tomu chcete napsat.

Byla jednou jedna planeta (2008) (seriál) odpad!

Já už taky vím, že se planeta musí chránit, a že jsem byl hloupej, když jsem chtěl všechno vykácet. Ale takhle to zpackat a zhanobit toho starce, to je mi humus!

Mrtvá nevěsta Tima Burtona (2005)

Mrtvá nevěsta běžela na Vánoce, zrovna když jsem se dost rozčarovaně seznamoval s vlastnostmi nového mobilu, který jsem dostal pod stromeček navzdory tomu, že ten předchozí křáp jsem měl podstatně radši. Ta hořkost je tam pořád. I proto jsem si tuto údajnou lahůdku nevychutnal tolik jako ostatní.

Křesťanský magazín (2002) (pořad)

Jsem hrdý na to, že všichni mí oblíbení uživatelé se zde staví na stejnou stranu jako já. Zdržuji se zatím komentáře, neboť si vás nepřeji zahubit.

Kniha přežití (2010)

Některé prvky či postavy zatím pravda nedotažené, vyjukaný režisér tu a tam udělá chybu, zaškobrtne. Film ale předává poselství velmi silné a hluboké - nevím, jak bych to co nejlépe popsal - obklopeni pomíjivými a zamlženými zážitky, neustále ve střehu vůči celému světu - takoví jsme, takový jsem já, to z nás udělala naše podstata, náš původ a stav společnosti, ve které žijeme. Někdo se před ní může chtít schovat, obehnat svůj malý a omezený svět chatrným zdivem, protože jinak žít neumí a nechce. Ti, kterých se to týká, vědí. --- Elího kniha (český překlad mi nějak nejde pod vousy, které nemám) mě zasáhla opravdově a hluboko jen pro to, jak opravdově a zásadně působí, pro to, kolik naděje, touhy a sil dává poslední člověk do poslední cesty. Kupředu ho žene zjevení, nejasná vize čehosi, co má vykonat neznámo jak a kde. A on ví, že nezáleží na ničem jiném než věřit, zůstat silný a pokračovat dál. Nevěřme omylu, že takového rozhodnutí je schopna primitivní mysl. Když se betlémští pastýři, nejspíš negramotní a neučení, vydali před dvěma tisíci lety za velkou kometou na obloze, také nevěděli, co čekat, kam dojdou a koho tam naleznou. Přesto nechali všeho a šli. Byli bychom toho schopni my, kteří o těchto tématech velkodušně mluvíme na mezinárodních shromážděních, filosofujeme, píšeme komentáře? --- Bere mi dech, jak jednoduché a zároveň nekonečně silné otázky film klade, třebaže dost nevybroušeně a někdy tím trochu ztrácí. Jaký to svět se před námi otevírá, oproštěný od ulity, kterou si celou naši existenci tak pracně budujeme, aby jsme se jí nakonec neuměli vzdát. --- Elí je můj vzor a já byl s ním po celou tu dobu, co si na dva elektronické akordy prošlapával cestu jadernou pouští na západ. Co také dodat, když všechno nejdůležitější už dávno víme. Musíme v sobě jen nalézt to, co Elí, když se tehdy obrátil čelem k oceánu.

Diktátor (2012)

Může se buď za každou cenu jít těžce proti proudu a Diktátora odsoudit, nebo se otevřeně přiznat, jaký to byl zážitek. Sašův humor je přesně to, proč ještě slepě věřím Hollywoodu. --- Vřele varuji před českým dabingem, který stejně jako u Borata leccos zkazí.

Akta X (1993) (seriál)

Nepochopil jsem, co na tom všichni mají. Připadá mi to jako úplně obyčejná šedivá slátanina. Ale možná jsem to vzal ze špatného konce, kdo ví. Každopádně neeX-istuje možnost, že bych to zapnul znova.