Zastav a nepřežiješ 2 - Vysoké napětí (2009)

Je to zbrklejší a bohužel taky zhovadilejší než jednička a to nejen na závěr. Nelze ale popřít, že je to masakr od začátku až do zbabraného konce. Akce a hlášky/nadávky v každé minutě, velmi dobrá a zběsilá kamera a velmi se mi líbil i střih. Ovšem jednička si ještě držela jakous takous věrohodnost, ale tady to už bylo trošičku přehnanější. Z toho důvodu snižuju o 1*.

Smrtonosná past 2 (1990)

Kvalitativně stejně dobrý díl, který za jedničkou vůbec nezaostává. Jedná se akorát o jiné město, jiné místo k demolici, ale zůstává tu velká kanonáda skvělých hlášek a akce.

Okrsek 13: Ultimátum (2009)

O trochu lepší, než jeho mladší bratříček - víc akce a řekl bych i lepší děj. Ovšem závěr byla jedna velká trapárna, proto snižuji hodnocení na 3*.

Ed Wood (1994)

Docela vtipná óda na nejhoršího režiséra všech dob. Bohužel ani jeden jeho "skvost" jsem neměl tu čest shlédnout, tudíž musím věřit Burtonovi, že se tak opravdu stalo. Herecké obsazení v čele s Deppem a Martinem Landau skvělé a černobílé provedení filmu jistě prospělo. U scén, jak se natáčely Woodovy filmy jsem se válel smíchy po podlaze a chtěl bych být v té době, kdy se natáčel originál. Musela to být neskutečná prdel.

Smrtonosná past (1988)

Už mi to nepřijde taková bomba, jako za mých dětských let. Faktem ale zůstává, že i dnes se jedná o nadprůměrný akční film se skvělými hláškami.

Solomon Kane (2009)

Vše, na co jsem se z traileru namlsal, se mi ve filmu nedostalo. Z hlediska atmosféry vynikající, to ale bohužel nestačí. Chatrný děj s trochou toho šermování (nepříliš dobře provedeného), a o ďáblu a bohu působil děsně sterilně. A nemohl sem se zbavit dojmu "umělosti". Filmu jsem neuvěřilani na okamžik, a to je špatně.

Princezna Mononoke (1997)

Moje první zkušenost s anime a musím říct strašné, strašné. Délka tomu taky na kráse moc nepřidala, spíš naopak. Animace a hudba mě taky nechaly zcela chladným. A co se týče "krásného" příběhu, ten byl pro mě hotovým peklem. Kanci, ze kterých lezou červi nebo co to byl o, lesní démon se po useknutí hlavy stává vraždící "obr žvýkačkou" a tak bych mohl ještě pokračovat. Je to sice fantasy, ale co je moc, to je moc. Myšlenka? Že lidi jsou čuňata? Nevím, možná to mělo myšlenku, po tomto zážitku se mi o tom nechtělo ale moc přemýšlet. S anime už nechci mít nic společného.

Spalující touha (1999)

Je mi líto, na mě to ale nezapůsobilo. Zatím "nejhorší" film od Kubricka. Režie a duo Cruise - Kidman, to je tak jediné, co film drží pohromadě. Jinak zjištění na konci filmu, kde se dozvíme konečnou pointu mě teda do kolen nedostalo a film braný jako psychologický rozbor osobností skrz sex to teda nevidím. Režijně velmi dobré, scénaristicky velmi nezáživné, teda až na ty nahý krasotinky.

Kramerová versus Kramer (1979)

Velmi, velmi pěkný film. Krásně natočený, ještě lépe zahraný (hlavně Dustin Hoffman válí). Velmi dobře rozebrané soužití otce s malým synem. Z tohoto snímku jsem měl velmi pěkný zážitek, a to i přesto, že filmy s touto tematikou moc nemusím. Ale na jednu otázku bych fakt chtěl znát odpověď: Kde je psáno, že muž má míň citů než žena?

Cesta k ráji (1978)

Stalloneho prvotina sice není špatná, ale žádná sláva to taky není. Některé scény jsou povedené, s atmosférou prostředí New Yorku 40. let byla taky spokojenost, ale ku škodě tomu přidává sám pan režisér v hlavní roli, když pořád mele pantem a většinou takové blbosti, že z toho jde hlava kolem. A pozor, toto "sportovní drama" se občas zvrhne v grotesku :)