Amélie z Montmartru (2001)

Optimistický, laskavý, hýřící barvami - tak by se dal stručně charakterizovat tento film. A Audrey Tautou je ve své životní roli opravdu vynikající. Proč tedy to "nízké" hodnocení? Vtip je v tom, že jelikož mám skoro pořád optimistickou náladu, tak se mě film emočně vůbec nedotkl a za další jsem těžko snášel jeho naivitu, která občas dosahovala kosmických rozměrů. Hudba ve filmu je ale božská!

Velká ryba (2003)

Ježíš zaplakal! A já plakal s ním. Dvouhodinová pohádka, jejíž kýčovitost ji úplně pohřbila, o nudě ani nemluvě.

Mrtvý muž (1995)

Velice zajímavý "western" v černobílém podání se skvělým Deppem a spoustou roztomilých malých roliček. Cesta Willa Blaka za poznáním sebe sama až na onen svět za skvostného doprovodu kytary Neila Younga. Chtěl jsem hodnotit třemi kvůli něktrým pasážím (některé dialogy s indiánem), ale za tuto scénu prostě musim jít s hodnocením výš.

Noc na Zemi (1991)

1. L.A. - Winoně Ryder to s cigárama fakt sekne, jinak neslaná nemastná epizoda 3* 2. N.Y. - Nejhorší povídka z celého filmu, hlavně díky dívčí fuckující představitelce, díky jejíž pisklavé mluvě mi málem praskla palice 2* 3. Paris - Pěkná epizodka a hlavně dle mého názoru skvělé dialogy 4* 4. Rome - Jednoznačně nejlepší epizoda. Benignimu huba pořád jede a hlavně jeho hříchy jsou fakt k popukání 5* 5. Helsinki - Dojemý příběh, který mě vůbec nedojal 3*. Minimalistický soundtrack složený z různých variací jedné písně je vynikající - čili za 5*. Celkové hodnocení filmu: 3*

Ex Drummer (2007)

Drsný, zvrácený, depresivní, a přesto skvělý film, na jehož konci jsem jen obdivně vydechl. Film o partičce totálních magorů a jejich strastiplné cestě za slávou, jež je podepřena vynikajícím režisérským umem, který překypuje skvělými nápady, které se tak moc nevidí. Celý děj postupně graduje až do nezapomenutelného finále, který je po všech stránkách geniální a měl by dostat na kolena nejednoho filmového fandu. Nedivím se, že si filmu Belgičané cení. Nedivím se!

Talentmania (2010) (pořad) odpad!

Nebudu se dlouze rozepisovat, jaké jsou zápory tohoto pořadu (klady zde opravdu nejsou), a proto bych to jednoduše charakterizoval názorem mého táty, čili jako trapnou píčárnu.

Krtek (1970) odpad!

Dvouhodinový sled scén, které nemají hlavu ani patu a kde neustále někdo nebo něco vřeští, kvičí, řehtá se, bzučí atd. Chápu vysokého hodnocení, čím víc lidí to nechápe a ani neví, jaký je smysl, tím větší hodnocení. Pro mě tento paskvil nemá ani cenu prdu churavýho čuněte.

Odpočítávání (2010)

Velmi napínavý thriller, při kterém občas zamrazí v zádech. Pár chybek se najde, ale jedná se o počin, kterému se podařilo vyhnout ohraným klišé, za což sem velmi vděčný.

Ninja Assassin (2009) odpad!

Hektolitry "krve", které podlahu vůbec nezašpiní, ninjové, kteří si zřejmě od Rumburaka půjčili sedmimílové boty a neustálé trapné flashbacky, kde pořád starý mistr zvrací moudra typu "Zrada plodí krev" atp., to jsou ve zkratce ty nejlepší lahůdky filmu. Pořád to ještě chcete shlédnout? Dobře. Tak se ještě připravte na pěkně slizkého asiata, jehož výraz po celý film se rovná tlamě zhuleného geparda. Ale nebojte, on a jeho kámoška jsou samozřejmě nesmrtelní, takže se o ně zbytečně nebojte. Pro mě osobně to byla nádherná filmová chvilka.

Krvavý Valentýn (2009)

Další hloupý a úplně zbytečný "horor". Atmosféra prachbídná a vrah, který zasekne krumpáč každému do hlavy za chvíli začne nudit nebo dokonce uspávat jako mě. Kdy už tyto filmy přestanou točit?