Hvězdná pěchota (1997)

Asi po sedmi letech jsem si udělal reprízu konečně na DVD a musím říct, že ze svého lesku tato kultovní sci-fi rozhodně nic neztratila. Zábavné propagandistické šoty, hromada brouků a rozsekaných lidských těl a spousta jiných nechutností - co víc ještě chcete?

Smrt čeká všude (2008)

Film roku 2010? Pro mě určitě ne a 6 ocenění, to se mi zdá sakra hodně přepálené. Film se skládá ze sterilního děje, který se neustále opakuje (zneškodnění bomby, pauza na základně, zneškodnění bomby, pitka na základně) a tak furt dokola až k závěru. No, vlastně jediná odbočka z monotónosti byl "vynikající" sniperský souboj, kde arabskej neřád střílí na Amíky, všechny kromě hlavních hrdinů trefí a potom snad osm minut čumí a pozoruje, jak se tam hlavní hrdinové prdelí, čistí náboje a pijou Caprisone (ve filmu se v akci pijou výhradně džusíčky, ty jsou pro poušť a její podnebí ideální). Nejzajímavější mi přišla práce s kamerou, ale jinak další průměrný film o problémech v Iráku na který s chutí zapomenu. Vzhledem k očekáváním a oceněním musím být přísný: 2,5*

Dobrodruh (1983)

Ničím výjimečná kriminálka, snad až na rvačku v hospodě. Celý děj monotóně ubýhá, a nejednou je konec. Proti hudbě nemám nejmenších námitek.

Nezvratný osud 4 (2009)

Skoro totožné s dvojkou a trojkou, akorát že osud se tu už sere do všeho, což už je docela přehnaný. Typy smrtí ujdou, akorát ta která mohla být nejzajímavější (mám na mysli tu, jak to mělo tý ženský rozšlehat ksicht v myčce), se neuskutečnila. Škoda no. Film svůj účel splnil, ale rozhodně je nejslabší ze všech nezvratných osudů.

Star Wars: Epizoda VI - Návrat Jediů (1983)

Jednoznačně nejhorší Epizoda celé ságy. Platí, to co jsem napsal o předchozích epizodách s tím rozdílem, že závěr celé ságy je docela fraška. Souboj s Vaderem a císařem vyústil v opravdu šokující závěr (myšleno ironicky). A poslední hřebíček do rakve zatloukli Evokové. A abych zhodnotil celou ságu: novější epizody se mi líbily o dost víc než staré = lepší průměr pro celou ságu.

Star Wars: Epizoda V - Impérium vrací úder (1980)

Nejlepší epizoda? Ne! Mohla však být. Kdyby se zapracovalo na těch dialozích. V těch nejdramatičtějších situacích to vždycky vyzní do prázdna. Kvalitativně stejné jako Epizoda IV.

Star Wars: Epizoda IV - Nová naděje (1977)

Všem starým epizodách Star Wars chybí, jak já říkám, šťáva. Chtělo by to trošku přesvědčivosti, hlavně co se týče dialogů. Kdyby se na nich zapracovalo, po dramatické stránce by to byla bomba. Škoda, jistá nedotaženost se ukázala i v nových epizodách i když ne tak markantní. Efekty na tu dobu dobré, ale vše ostatní studené jako psí čumák.

Čarodějův učeň (1977)

Pohádka z Kouzelné školky to rozhodně není, ale já na pohádky moc nejsem a tahle se mi moc nelíbila. Ponurá je, fajn, ale že bych kvůli tomu dával plný počet? Prý se jedná o inteligentní pohádku, která nemá sobě rovných. Mě přišla úplně obyčejná. Možná bych se jako dítě strachy pochcal, teď to však na mě dojem neudělalo.

2012 (2009)

Katastrofický film s tunami starého dobrého amerikanismu. Americký prezident jako vždy statečný a obětavý, pak tu máme jeho zlého a sobeckého zástupce a samozřejmě vědce, který je ztělesněním pravdy a lidskosti. Do toho se nám vmísí rozvedená americká rodinka, která má neustále v patách buď tvořící se propasti, padající budovy nebo lávu a světe div se - megafilm roku 2009 je na světě. A konec? Sám jsem typoval, že hlavní hrdinové celí zakrvácení a vyčerpaní budou stát na nějakém kopci, objímat se a východ Slunce, které osvítí jejich tváře, bude signalizovat lepší zítřky. Docela jsem se trefil.

Krvavá hostina 3: Šťastný konec (2009)

Největší shit ze všech hostin. Situace stejná jako ve dvojce - to je nezvládnutá režie, dementní (ne)herci a hodně brakovitý scénář. Avšak od úplného odpadu to zachraňuje jedna scéna, a to zastavování krvácení jako v Rambo III. Tak dlouho jsem se nenasmál:).