• Thriller

7 životů (2017)

Film o tom, co vše dokáže mateřská láska, jak hormony zastíní myšlení a zaprodá celou svou rodinu, sestry a práci. Proč ne. Kdo by jí to vyčítal. Spíš mě film nutí zamyslet se nad tím, zdali největší záporák ve filmu, paní politička, náhodou nemá pravdu a všichni humanisti se svým pravdoláskařstvím nejsou samotnou zhoubou pro lidstvo jako takové.

Anthropoid (2016)

Iritovala mě angličtina v českém prostředí. Ale chápu, není to určeno pouze českému publiku. Asi se mi líbila původní verze filmu víc, což mě poznamenalo tak, že jsem něco od filmu očekával... Film mě nedokázal vtáhnout do děje, cítil jsem skrz některé slabší herecké výkony (Marcin Dorociński) jakousi divadelní umělost, která mě provázela celým filmem.

Assassin’s Creed (2016)

To je právě ten moment, kdy film vizuálem jede v notě hry, ale epiku sešroruboval do bezvrstvé akce a zbytečného poblikávání v čase. Rozhodně jsme měli strávit více času v minulosti, trochu rozvést děj a dobu, a ne z assassínů udělat fanatické magory se super autohypnotickými básněmi. Na druhou stranu: čekali jsme to a zas až takové zklamání a la odpad to není.

Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti (2016)

Bože né, koukni se, zase se někdo snaží zničit naší planetu... Aneb ohromné zklamání a bolest ponechaná uprostřed komiksového srdíčka. Film, který upadne do zapomnění. Díky moc.

Boj za svobodu (2016)

Kontroverzní pohled na muže svých zásad. Film heroicky líčí život zastánce utlačovaných (dezertéra) a manžela dvou žen žijících pohromadě. Svoboda afroameričanům a jejich útlak po dlouhá léta je nevyčerpatelným tématem, v němž je stále mnoho živých emocí. Nicméně se mi začínají tyto druhy filmů slévat v jednu rozmazanou dlouhou stopáž, s níž vyčnívá pár zvučných snímků, ale tento to není.

Brimstone (2016)

Dakota Fanning je úžasná od svých mladých let. Bravurní výkon. Je to takový ten trýznivý, bolestivý Lars von Trier styl filmu. Otázkou je, zda je opravdu nutné natočit film o pedofilním psychopaticky úchylném reverendovi, co posedlý sexuálními akty se svou dcerou a nebojí se za ní cestovat přes celé USA a zabíjet? Odebírám dvě hvězdy se plošnost filmu v jedné vrstvě bolesti a utrpení (nechuti?). No pomoc. Přidaná hodnota: dekadence posílá děkovné pozdravy.

Burn Country (2016)

Výměna afghánského bojovníka za svobodu za amerického občana do šíleného amerického maloměsta se semidebilními jelimánkami s duchovním rozměrem konfrontovaným chladokrevností místní šílené rodiny vrahů, to vše s jedinou pointou: jsme asi na první pohled hovádka boží, ale dokážeme se o sebe postarat sami.

Captain America: Občanská válka (2016)

Těžce mě zasáhl spider-man, jsem skalní fanda spideyho. ..Bojím se, že v honbě za ochromením/překvapením diváka budou režiséři čím dál víc nuceni sahat po rozmanitějších ingrediencích, což v koncečném důsledků vytvoří nepřehledný guláš. Jsem srozuměn, že je tu nastavená vysoká laťka, která se špatně zdolává. Rozhodně je pecková Marvel comicsovka, ale nemohu setřást pachuť guláše..nic víc. "...a špetku papriky."

Collateral Beauty: Druhá šance (2016)

Spektrum skvělých herců, slibující úžasnou podívanou, nakonec předvádí průměrný film, milý film plný rádoby emocí bolesti z těžké ztráty, které já, divák, jsem nevnímal jako racionální, spíš přehnaně melodramatické - ostatně jako celou epiku příběhu protkanou tak ohranými frázemi, že jsem nebyl schopen se nechat dojmout. Na konci příjemná, ale očekávaná, přetočená pointa. Film potěší, nenadchne.

Contratiempo (2016)

Film podobný snímku Tělo. Rozstříháme zločin na malé kousíčky, ty rozházíme po stole a snažíme se je pak dávat dohromady z různých perspektiv s ohledem na motivy, poházené charaktery a pomstu. Samozřejmě pomstu. Typický kvalitně propracovaný španělský thriller.