• Thriller

30 minut po půlnoci (2012)

Nebudu hodnotit obsah, ani to, jak moc to sedí s "oficiálním vyjádřením", ani jak to doopravdy bylo. Protože to prostě nevím a dávat domněnky je fabulace. Film jako takový je povedený, drsný, upřímný, nemazlí se, zamrazí a rozhodně atmosférou pasuje do tamního nehostinného prostředí.

Alois Nebel (2011)

Musím říct, že první reakcí po shlédnutí filmu bylo těžké zklamání prolínající se s neodeznívající nudou, které jsem se po deseti minutách filmu nemohl zbavit. S denním odstupem si uvědomuji svět Aloise Nebela, který nám byl podán, jeho drobná šílenství a rutinní postupy, jimiž odháněl břímě, jenž si nesl z dětství. Tolik k obsahu, forma je skvělá, úžasná a úchvatná, ta propracovanost v detailech - až mrazí.

Bláznivá, zatracená láska (2011)

Veškeré tituly, kterými se honosí Láska nebeská, patří právoplatně a zaslouženě tomuto filmu. To není ovlivňování svědků, to je fakt. Ovlivňování by bylo, kdybych řekl, že jsem se takhle dlouho nezasmál u žádného filmu, dojetí z hereckých výkonů, které mě přesvědčili (dokonce i děti). Čekám na váš verdikt, až si shlédnete film. :) Film hlavně předstihuje v tom, že krásně zbarví karikatury určitých lidských rysů, a to (nejen) v humorném podání, čímž si mě naprosto získal.

Bůh masakru (2011)

Uměl bych si toto představit lépe na prknech, co znamenají svět. Brilantní pinkaná dvou dialogů s předáváním energií vzteku, kde se dřív nebo později odhaluje schopnost zvládat krizové situace (rozuměj pravý charakter).

Černé zrcadlo (2011) (seriál)

Tenhle projekt je dokonalý, povídková smršť z alternativní budoucnosti založená na zaměření se vždy nějaké konkrétní technologie v trochu extrémistickém provedení v souvztažnosti s lidskou psychologií, která se do budoucna (zdá se) moc nezmění.

Černobílý svět (2011)

Zajímavé téma, zajímavě pojato. Hlavní linii proplétají zajímavé životní peripetie hlavní hrdinky, které zpestřují příběh. Nemůžu se ale ubránit lehkému pocitu nudy z filmu, proto "jen" 4 *..

Den zrady (2011)

Mezi politicky laděným filmy patří rozhodně tento snímek k těm lepším. Brzděn je (nejspíš záměrným) dosti pomalým rozjezdem, který ale v druhé polovině dosti nabere na obrátkách, a poslední třetina je doslova explozí perfektního scénáře pomsty. Nejsem si však jist, zda bude chutnat zobrazení zákulisí "divadla moderní politiky" všem, a proto doporučuji snímek pouze fanouškům tohoto žánru.

Drive (2011)

Tuze dlouhé (Korejské) záběry, které se mocným způsobem snaží film odlišit od běžných akčňáku, tuctový hrdina, jenž umí rozšlapat tak romanticky hlavu do rohu výtahu, jsem v této části stále nakloněn, ale ne, po filmu odmítám být součástí a jakkoliv být vtažen. Je to solidní film se zbytečnou milostnou zápletkou (milostnou?), ale tak okolo 70%

Dýchat (2011)

Velice pozvolna plynoucí děj s táhlými záběry ztvárňující pochmurnou až pohřební atmosféru života mladého hrdiny, k němuž osud nebyl zrovna laskavý. Film odkrývá karty, s nimiž hraje život hlavní hrdina, postupně. Zdá se, že film nemá velké ambice, dýchá svým tempem a to je kouzelné.

Hanna (2011)

Dovolím si citovat našeho zpěváka: "Za co, pane bože, za co?" Měla to být parodie na Jasona Bourna? Nebo to měl být doplněk k x-menům? Zápletka tak tuctová, příběh tak otřepaný a tak sci-fi odtržený od reality, tak moc od věci, že to bolelo celý film navzdory tomu, že jsem ho strávil facebook scrollingem na svém mobilu.